Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, isay είπε

Για ΠΟΙΑ χρήση;

Το μονο που θα σημειωσω σαν θετικο οτι αν το παρεις απο το ιταλικο θα σου ερθει σε 3-4 εργάσιμες με dhl courier και χωρις τελωνειο (λογω ιταλιας)

για kodi fullhd κ ισως netflix καποια στιγμη αν το εμπλουτισουν

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, kwstas_1993 είπε

για kodi fullhd κ ισως netflix καποια στιγμη αν το εμπλουτισουν

Τα σηκώνει αλλά στα ορια γιατί εχει επεξεργαστή s905 και 2GB μνημη. Για τα λεφτά που το βρισκεις ειναι οκ επειδή ειναι xiaomi και εχει κάνει αρκετή δουλεια στο software. Αν το δουμε μονο σαν hardware τα ζητουμενα χρηματα ειναι "προς το πολλά". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, isay είπε

Τα σηκώνει αλλά στα ορια γιατί εχει επεξεργαστή s905 και 2GB μνημη. Για τα λεφτά που το βρισκεις ειναι οκ επειδή ειναι xiaomi και εχει κάνει αρκετή δουλεια στο software. Αν το δουμε μονο σαν hardware τα ζητουμενα χρηματα ειναι "προς το πολλά". 

δεν θελω κατι ν ξεπερναει τ 50 ευρο.για καμια ταινια κ σειρουλα.με 2-3 βασικα add on πανω,εχεις ν προτεινεις κατι αλλο? 

https://bbshop.gr/product/mecool-m8s-pro-2gb-16gb-android/ αυτο?

 

mi box π λεω ειναι το 3s?

Επεξ/σία από kwstas_1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τιμή που βρίσκεις το mibox δεν κοιτάς το αντιστοιχο m8s pro plus γιατί φοράνε το ιδιο hardware (με μικροδιαφορες) με το mibox αλλα η mecool εχει αθλια εργοσιασιακή rom (δες την υπογραφή μου). 

Εγώ ειμαι φανατικός του m8s pro (σκέτο ή L) με επεξεργαστη s912 και στοιχεία 3/16 (και 3/32) ΑΛΛΑ με την προϋποθεση οτι θα αλλαχτεί η μαμισια rom, πράγμα που "δεν το εχουν" πάρα πολλοι. Πέρα απο αυτό πάνε για κατάργηση σαν σειρα και οτι εχει μεινει το πουλάνε πανακριβα. Πριν 1-2 μηνες ειχε βγει καλη προσφορα για το m8s pro στα 55 ευρω και αν με ρωτουσες ΤΟΤΕ αυτο που με ρωτάς τώρα, θα σου ελεγα "Αν μπορεις να αλλαξεις rom, πηγαινε καρφωτα να πάρεις αυτο της προσφορας". Τωρα δεν εχω να σου προτείνω κάτι καλυτερο, οποτε πήγαινε στο mi box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, isay είπε

Στην τιμή που βρίσκεις το mibox δεν κοιτάς το αντιστοιχο m8s pro plus γιατί φοράνε το ιδιο hardware (με μικροδιαφορες) με το mibox αλλα η mecool εχει αθλια εργοσιασιακή rom (δες την υπογραφή μου). 

Εγώ ειμαι φανατικός του m8s pro (σκέτο ή L) με επεξεργαστη s912 και στοιχεία 3/16 (και 3/32) ΑΛΛΑ με την προϋποθεση οτι θα αλλαχτεί η μαμισια rom, πράγμα που "δεν το εχουν" πάρα πολλοι. Πέρα απο αυτό πάνε για κατάργηση σαν σειρα και οτι εχει μεινει το πουλάνε πανακριβα. Πριν 1-2 μηνες ειχε βγει καλη προσφορα για το m8s pro στα 55 ευρω και αν με ρωτουσες ΤΟΤΕ αυτο που με ρωτάς τώρα, θα σου ελεγα "Αν μπορεις να αλλαξεις rom, πηγαινε καρφωτα να πάρεις αυτο της προσφορας". Τωρα δεν εχω να σου προτείνω κάτι καλυτερο, οποτε πήγαινε στο mi box

αρα αναμεσα στο mi και σ αυτο π σ ανεφαρα πιο πανω παω γ Mi?

με ρομ κτλ δεν εχω θεμα,οτι κινητο περνω την ιδια μερα περνιεται custom rom?δεν μπορει ν ειναι τελειως διαφορετικη διαδικασια.απλα ξερω την xiaomi.κ θελω κατι π στα λεφτα π θα δωσω να κανει την δουλιτσα τ χωρις ν μ ταλαιπωρει κ ουτε να τ παραγγειλω σημερα πχ κ ν μ ερθει μετα απο 25 μερες χαχαχα

Επεξ/σία από kwstas_1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω πάρει 2-3 πραγματα απο geek ιταλιας και το 5ευρω που ζητα για μεταφορικα ειναι τζάμπα. Τα πραγματα ερχονται με dhl courier (οχι ταχυδρομειο) στο τσακ μπαμ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, isay είπε

εχω πάρει 2-3 πραγματα απο geek ιταλιας και το 5ευρω που ζητα για μεταφορικα ειναι τζάμπα. Τα πραγματα ερχονται με dhl courier (οχι ταχυδρομειο) στο τσακ μπαμ 

το mi box το 3s δεν ειν αι αυτο π λεω απο το geek?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες απορίες....... box συνδεδεμένο με av ενισχυτή..... στην 1η εικόνα το έβγαλα από το auto και το έβαλα στο hdmi , με hdmi είναι εξάλλου η σύνδεση , στην 2η εικόνα το έχω βάλει στο 100% αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποια η διαφορά στις τόσες διαβαθμίσεις και που τελικά είναι το σωστό ?

Screenshot_20181112-023833.png

Screenshot_20181112-023853.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Κάποιες απορίες....... box συνδεδεμένο με av ενισχυτή..... στην 1η εικόνα το έβγαλα από το auto και το έβαλα στο hdmi , με hdmi είναι εξάλλου η σύνδεση , στην 2η εικόνα το έχω βάλει στο 100% αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ποια η διαφορά στις τόσες διαβαθμίσεις και που τελικά είναι το σωστό ?

Screenshot_20181112-023833.png

Screenshot_20181112-023853.png

Ισορροπει  νομιζω τη διαφορά μεταξύ των πιο δυνατών και πιο χαμηλων ήχων στο κεντρικό κανάλι ήχου DTS.
Το "0" σημαίνει ότι αφήνει το κεντρικό κανάλι ανέπαφο και το "100%" σημαίνει ότι δυναμωνει τους χαμηλοτερους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα,

θέλω τη γνώμη σας για αγορά tv box για φίλο. 

Γενικά το θέλει για browsing και Netflix σε τουλάχιστον HD, ακόμα και FHD.. Το αρχικό ποσό που διέθετε ήταν 50 ευρώ, αλλά αν δεν μπορούμε να βρούμε κάτι που να καλύπτει αυτά που θέλει μπορούμε να ανέβουμε άλλα 20-30 ευρώ.

Από αυτά που έχω διαβάσει μέχρι στιγμής το mi box της Xiaomi φαίνεται κάπως μονόδρομος καθώς ο φίλος δεν ασχολείται για να κάτσει να πειράξει το μηχανάκι που θα πάρει. Σκεφτόμουν να τον βοηθήσω σε αυτό το θέμα, αλλά και εγώ πρωτάρης είμαι.. Έχω αλλάξει μερικές Rom στο X96 mini 2+16 που είχα πάρει στα 15 ευρώ, έτσι για το χαβαλέ και για να δω λίγο και αυτό το κομμάτι των tv box.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Thanos233 είπε

Καλημέρα στην παρέα,

θέλω τη γνώμη σας για αγορά tv box για φίλο. 

Γενικά το θέλει για browsing και Netflix σε τουλάχιστον HD, ακόμα και FHD.. Το αρχικό ποσό που διέθετε ήταν 50 ευρώ, αλλά αν δεν μπορούμε να βρούμε κάτι που να καλύπτει αυτά που θέλει μπορούμε να ανέβουμε άλλα 20-30 ευρώ.

Από αυτά που έχω διαβάσει μέχρι στιγμής το mi box της Xiaomi φαίνεται κάπως μονόδρομος καθώς ο φίλος δεν ασχολείται για να κάτσει να πειράξει το μηχανάκι που θα πάρει. Σκεφτόμουν να τον βοηθήσω σε αυτό το θέμα, αλλά και εγώ πρωτάρης είμαι.. Έχω αλλάξει μερικές Rom στο X96 mini 2+16 που είχα πάρει στα 15 ευρώ, έτσι για το χαβαλέ και για να δω λίγο και αυτό το κομμάτι των tv box.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

Eκτος του xiaomi για netflix FHD μπορεις να δεις και τα mecool m8s pro και mecool m8s pro L. ενημερωτικα το xiaomi δεν εχει θυρα ethernet οποτε αν θελεις με καλωδιο εχει μια μικρη επιβαρυνση το εξαρτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μάλλον θα πάω για αυτό.10 εύρος πιο πανω απο το mi box.ελπίζω να αξίζει αλλιως πάω στ mi για Kodi η χρηση

https://m.geekbuying.com/item/MECOOL-M8S-PRO-L-Android-7-1-S912-TV-Box-3GB-32GB-388116.html

Επεξ/σία από kwstas_1993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάω σε λινκ που έχετε ανεβάσει από freaktab και αντι να με πάει εκεί που πρέπει με βγάζει απλά στην αρχική του forum (https://forum.freaktab.com)! Τι συμβαίνει?

Έχω κάνει εγγραφή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Thanos233 είπε

Πατάω σε λινκ που έχετε ανεβάσει από freaktab και αντι να με πάει εκεί που πρέπει με βγάζει απλά στην αρχική του forum (https://forum.freaktab.com)! Τι συμβαίνει?

Έχω κάνει εγγραφή..

ειναι θεμα του site, κανουν καποια αναβαθμιση. 

Αν απο την αρχική του forum πας σειριακά π.χ. μαρκα -> μοντελο -> roms -> κλπ όλα ειναι εκει. 

Επεξ/σία από isay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...