Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, flo1 είπε
  • ΠΟΙΟ mecool έχεις;

To MeCool M8S Pro W 

  • Επισης έχεις την εργοστασιακή rom ή του εχεις περάσει κάποια custom; 

Eργοστασιακη 

  • Με ποιο τροπο βλέπεις youtube; Με το app της google; Μεσω browser; Με αλλο app;

Με το App που ειχε μεσα εγκατεστημενο. 

  • Στις ρυθμισεις του box τι αναλυση εικονας εχεις; Π.χ. [email protected] 

Ναι 

  • H τηλεοραση που εχεις ειναι hdready ή fullhd
HDReady 
  •  Τι ταχυτητες πιανεις;

Me ethernet το εχω συνδεσει, 20-22 mbps, δεν υπαρχουν διακοπες 

Δεν ημουν σιγουρη για την αγορα του, νομιζα οτι θα ηταν πιο ευκολο να το χρησιμοποιησω, αλλα νομιζω δεν θα με καλυψει... Αν δεν φτιαξει η ποιοτητα εικονας δηλαδη.. (Μεχρι τωρα που εβαζα το λαπτοπ στην οθονη με hdmi, η ποιοτητα ηταν hd) 

Διαβασε το link της υπογραφης μου που αφορα το m8s plus που ειναι λιγο καλυτερο απο το W αλλα εχει τα ιδια κουσουρια. 

Πρωτίστως εφοσον εχεις hdready τηλεοραση, αρα θα βλέπεις μεχρι 720, οποτε βάλε και την αναλογη ρυθμιση στο box σου. 

Επισης αντικατεστησε το youtube app με νεοτερη έκδοση απο το play store ή βαλε το newpipe που λεω στον οδηγό. 

Το boxακι εχει μετρια (οριακα ικανοποιητικά χαρακτηριστικά) αλλα η εργοστασιακή rom ειναι για τα μπάζα. Αν θες να λύσεις μονιμα πολλα απο τα προβληματα που θα αντιμετωπιζεις βαλε του custom rom

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά. Τελικά καταλήγω μάλλον προς το xiaomi. Αναγωνρίζω ότι υπάρχουν και άλλα με καλύτερες δυνατότητες αλλά δεν έχω την ευχέρεια για να βάζω custom roms και τέτοια. Και κάτι άλλο τελευταίο. Έτσι για αισθητική και μόνο θα ήθελα να πάρω το άσπρο xiaomi tv box αλλά βλέπω ότι στα περισσότερα καταστήματα είναι στα κινέζικα. Ισχύει αυτό ή υπάρχει κάτι που μου ξεφεύγει; Μπορείς να αλλάξεις γλώσσα; Θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kostakiss είπε

υπαρχει καποια εφαρμογη στο μαρκετ για να σταματησουν οι διαφημισεις στο youtube?

Όπως το ρωτάς ο μονος τρόπος ειναι να βάλεις σαν browser τον Kiwi browser (chrome fork με ενσωματωμένο adblocker) και να βλέπεις youtube απο εκει.

Αν τώρα θες να δεις γενικοτερα τι παιζει και πως (υπο προϋποθεσεις) να το ξεπεράσεις διαβασε το παρακατω θεάμ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/690908-δε-θελω-αλλες-διαφημισεις-στο-android-μου/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, isay said:

Όπως το ρωτάς ο μονος τρόπος ειναι να βάλεις σαν browser τον Kiwi browser (chrome fork με ενσωματωμένο adblocker) και να βλέπεις youtube απο εκει.

Αν τώρα θες να δεις γενικοτερα τι παιζει και πως (υπο προϋποθεσεις) να το ξεπεράσεις διαβασε το παρακατω θεάμ

https://www.insomnia.gr/forums/topic/690908-δε-θελω-αλλες-διαφημισεις-στο-android-μου/

δεν υπαρχει στο μαρκετ του tv box το kiwi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostakiss είπε

δεν υπαρχει στο μαρκετ του tv box το kiwi

άρα εχεις box με έκδοση androidTV

Κατέβασε την απο το apk mirror (link παρακάτω) και κανε το εγκατάσταση 

https://www.apkmirror.com/apk/geometry-ou/kiwi-browser-fast-quiet/kiwi-browser-fast-quiet-watermelon-release/kiwi-browser-fast-quiet-watermelon-2-android-apk-download/

Εναλλακτικά μπορεις να το κατεβάσεις στο κινητό σου απο το play store, να το κανεις export σε ενα στικάκι και να το μεταφερεις στο box. Ειναι όμως πιο πολύ φασαρια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/11/2018 στις 11:33 ΠΜ, gat0s814 είπε

Απευθυνομαι στους κατοχους του KIII PRO Hybrid DVB TV BOX....
Η νεα αναβαθμιση του 2018 κανει το μποξακι πιο ''ΑΕΡΑΣ'' απ' οτι ηταν!!!
Τωρα εχει παρει την 7.1.2 και εχει και εξτρα ρυθμιση χρωματος!
Δυστυχως οπως ολα τα Mecool (& Σια) θελει λιγο σκαλισμα για να φυγει το...ΚΑΚΟ...!

Mecool M8s Pro w/+/L αφαίρεση (πιθανού) bitcoin miner
 

Link with firmwares

Καλη ... Τυχη!

Καλημερα καιρο εχω να γράψω γάτε πρεπει ξανα να περάσω το fix για το Netflix; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε, 

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα tv box (<60ευρω) για χρήση καθαρά  Netflix και Youtube.

Δεν θα χρησιμοποηθει ethernet , η χρήση θα γίνεται μόνο μέσω wifi .

H tv δεν είναι κάποια 4k , είναι μια παλιά 38'  Hitachi (αν παίζει ρόλο απλά το αναφέρω)

Αγορά από Ελλάδα αν γίνεται .

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mparaxir είπε

Καλημερα καιρο εχω να γράψω γάτε πρεπει ξανα να περάσω το fix για το Netflix; 

Οχι φιλε μου δεν χρειαζεται.....
Δουλευει κανονικα....
Απλα ισως χρειαστει ξανα unroot!
Καλη τυχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, @X@ είπε

Χαίρετε, 

Μπορείτε να μου προτείνετε ένα tv box (<60ευρω) για χρήση καθαρά  Netflix και Youtube.

Δεν θα χρησιμοποηθει ethernet , η χρήση θα γίνεται μόνο μέσω wifi .

H tv δεν είναι κάποια 4k , είναι μια παλιά 38'  Hitachi (αν παίζει ρόλο απλά το αναφέρω)

Αγορά από Ελλάδα αν γίνεται .

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Εφοσον το netflix ειναι βασική χρηση, περασε απο το παρακάτω νήμα, διαβασε το και διάλεξε κάποια απο τις προτάσεις, που δεν ειναι αναγκαίο να ειναι τυπικο android box. 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/663048-συσκευες-tvbox-tablets-κλπ-που-παιζουν-απροβληματιστα-netflix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gat0s814 είπε

Οχι φιλε μου δεν χρειαζεται.....
Δουλευει κανονικα....
Απλα ισως χρειαστει ξανα unroot!
Καλη τυχη!

Χμ και δεν θυμάμαι πως το ειχα κανει unroot γμτ πρέπει να τα σημειώνω αυτα. Τωρα το εχω βαλει να κάνει backup για καλο και για κακό. Λεω να την περάσω από πανω να μην κανω clean install μεσω αρχειου ota, εξαλλου το Android δεν αλλάζει να ειναι oreo εντιτ

Φρου δεν μοορω να την περάσω απο πανω γθατι με πετάει στο twpr που ειχα βαλει και το twpr δεν την κανει install φτου αναγκαστικά το βραδυ θα ασχοληθώ πρέπει μεσω local update να κλικαρω και το wipe data και media

Επεξ/σία από mparaxir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mparaxir είπε

Χμ και δεν θυμάμαι πως το ειχα κανει unroot γμτ πρέπει να τα σημειώνω αυτα. Τωρα το εχω βαλει να κάνει backup για καλο και για κακό. Λεω να την περάσω από πανω να μην κανω clean install μεσω αρχειου ota, εξαλλου το Android δεν αλλάζει να ειναι oreo 

Το Android  ΑΠΟ  7.1.1 ειναι τωρα 7.1.2 ....

Επειδη ομως την ''πειραξες'' κανοντας την unroot μαλλον δεν θα δουλεψει ΟΤΑ!

Εγω παντως εκανα clean install !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...