Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/2/2019 στις 10:10 ΜΜ, gat0s814 είπε

Πηγαινε στις ρυθμισεις της εφαρμογης και κοιτα λιγο τις αδειες να ειναι ανοικτες...
Αν παλι δεν γινει τιποτα μαλλον θα πρεπει να ειναι καποιοι codecs που δεν μπορει να διαχειριστει η καποιο bug του λογισμικου!
Γενικα αυτα τα low end Rockchip δεν ειναι και οτι καλυτερο....!

 Δυστυχώς δεν βρήκα τπτ. Καμία άλλη ιδέα γιατί από ότι βλέπω τσάμπα το πείρα κ μάλλον πρέπει να κοιτάξω για κανένα άλλο tv box. Το ήθελα πιο πολύ για το stremio κ  Netflix οστε να βλέπω κ στο υπνοδωμάτιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, ntoudis είπε

 Δυστυχώς δεν βρήκα τπτ. Καμία άλλη ιδέα γιατί από ότι βλέπω τσάμπα το πείρα κ μάλλον πρέπει να κοιτάξω για κανένα άλλο tv box. Το ήθελα πιο πολύ για το stremio κ  Netflix οστε να βλέπω κ στο υπνοδωμάτιο. 

αφου θελεις netflix κακως το πηρες. βαλτο αγγελια για πουλημα και παρε το xiaomi mibox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα nvidia shield στο σαλονι για μια oled της lg και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος, θελω να παρω και ενα tvbox για την κρεβατοκαμαρα για μια Samsung hd του 2010 ,ποιο προτείνεται η γιατι βλεπω οτι λογο παλαιότητας της τιβι υπαρχει προβλημα με τους υποτιτλους,η χρηση του θα ειναι Netflix και kodi και θα παιρνει ιντερνετ με wifi ( απ οτι διαβασα πολλα αντιμετωπιζουν θεμα με το wifi )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 90% netflix και 10% ταινίες από στικάκι τι προτείνετε? Είδα το xiaomi mi box s, αλλά τα σχόλια είναι 50-50.. Δεν με ενδιαφέρει το wifi γιατί υπάρχει ethernet εκεί που θα μπει. Δίνω 50-70€..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/02/2019 at 15:27, nibo said:

Θα ηθελα να ρωτησω κι εγω κατι σαν νεος κατοχος tv box. Στο κινητο παιχνιδια τυπου need for speed μπορουμε να τα παιξουμε χρησιμοποιοντας το κινητο σαν "τιμονι". Υπαρχει καποιο χειριστηριο που μας δινει τη δυνατοτητα να παιξουμε ετσι και στο tv box ; Μηπως τα ασυρματα πληκτρολογια αυτου του τυπου https://www.skroutz.gr/c/68/keyboards.html?from=catspan&keyphrase=i8 εχουν αυτη τη δυνατοτητα ;

Real racing 3 και asphalt 8 τα παίζω με αυτό το χειριστήριο: https://www.gearbest.com/video-game/pp_197589.html
Εκτός απροόπτου θα κάνει και για το need for speed αφού είναι στο ίδιο στυλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kostastnt είπε

Για 90% netflix και 10% ταινίες από στικάκι τι προτείνετε? Είδα το xiaomi mi box s, αλλά τα σχόλια είναι 50-50.. Δεν με ενδιαφέρει το wifi γιατί υπάρχει ethernet εκεί που θα μπει. Δίνω 50-70€..

To θέμα είναι ότι δεν έχει ethernet το Mi Box! Θες ανταπτοράκι usb->ethernet

Για την χρήση που θες, 100% Mi Box. 

Εγώ (με το προηγούμενο μοντέλο) δεν έχω κανένα πρόβλημα με Netflix και ματρόσκες από σκληρό ή στικάκι (μέχρι 1080p DTS έχω δοκιμάσει)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/2/2019 στις 11:04 ΠΜ, tonypapadovic είπε

To θέμα είναι ότι δεν έχει ethernet το Mi Box! Θες ανταπτοράκι usb->ethernet

Για την χρήση που θες, 100% Mi Box. 

Εγώ (με το προηγούμενο μοντέλο) δεν έχω κανένα πρόβλημα με Netflix και ματρόσκες από σκληρό ή στικάκι (μέχρι 1080p DTS έχω δοκιμάσει)

Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2019 στις 11:09 ΜΜ, gtr4460 είπε

καμία απάντηση κανείς

Φιλε μου γραψε στο Google.....Translate..(.και στην σελιδα που νθα σου ανοιξει για μεταφραση.)  κανε πρωτα Copy  το κειμενο αυτο και βαλτο στην μεταφραση...Paste.. στην μια πλευρα που θα εχεις ορισει τα αγγλικα..και στην αλλη πλευρα του ορισε ελληνικα και θα δεις τι σου λεει...παντως με λιγα λογια ο πωλητης ηταν μαιμου και να πας να ανοιξεις   open case ..στο resolution center .. οπως θα δεις σου λεει και στο κειμενο...αν θες περισσοτερη βοηθεια στειλε μου μυνημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν απο 2 μήνες αγόρασα μια συσκευή MECOOL M8S PRO L από την ιστοσελίδα του geekbuying. Εδώ και περίπου 2 εβδομάδες η συσκευή σταμάτησε να βρίσκει δίκτυα WI-FI διαθέσιμα. Ενώ πριν εβρισκε 2-3 γειτονικά και ήταν συνδεδεμένη με το δικό μου WI-FI του σπιτιού, ξαφνικά ούτε αυτό βρίσκει, ούτε κανένα άλλο διαθέσιμο.

Επικοινώνησα με το geekbuying και μου έδωσαν οδηγίες για αρχάριους όπως: ανοιγοκλείστε το player, συνδέστε το σε άλλη τηλεόραση, χρησιμοποιείστε άλλο καλώδιο HDMI κλπ.

Έχει κανείς στην ομάδα συναντήσει παρόμοιο πρόβλημα; Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και πως να διορθωθεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, GEORGIOSZ είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν απο 2 μήνες αγόρασα μια συσκευή MECOOL M8S PRO L από την ιστοσελίδα του geekbuying. Εδώ και περίπου 2 εβδομάδες η συσκευή σταμάτησε να βρίσκει δίκτυα WI-FI διαθέσιμα. Ενώ πριν εβρισκε 2-3 γειτονικά και ήταν συνδεδεμένη με το δικό μου WI-FI του σπιτιού, ξαφνικά ούτε αυτό βρίσκει, ούτε κανένα άλλο διαθέσιμο.

Επικοινώνησα με το geekbuying και μου έδωσαν οδηγίες για αρχάριους όπως: ανοιγοκλείστε το player, συνδέστε το σε άλλη τηλεόραση, χρησιμοποιείστε άλλο καλώδιο HDMI κλπ.

Έχει κανείς στην ομάδα συναντήσει παρόμοιο πρόβλημα; Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και πως να διορθωθεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δοκιμασες factory reset? Αν και δειχνει hardware το προβλημα σου.

Δοκιμασε να αλλαξεις και καναλι στο wi-fi σου (ετσι για να λεμε οτι τα καναμε ολα).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, GEORGIOSZ είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Πριν απο 2 μήνες αγόρασα μια συσκευή MECOOL M8S PRO L από την ιστοσελίδα του geekbuying. Εδώ και περίπου 2 εβδομάδες η συσκευή σταμάτησε να βρίσκει δίκτυα WI-FI διαθέσιμα. Ενώ πριν εβρισκε 2-3 γειτονικά και ήταν συνδεδεμένη με το δικό μου WI-FI του σπιτιού, ξαφνικά ούτε αυτό βρίσκει, ούτε κανένα άλλο διαθέσιμο.

Επικοινώνησα με το geekbuying και μου έδωσαν οδηγίες για αρχάριους όπως: ανοιγοκλείστε το player, συνδέστε το σε άλλη τηλεόραση, χρησιμοποιείστε άλλο καλώδιο HDMI κλπ.

Έχει κανείς στην ομάδα συναντήσει παρόμοιο πρόβλημα; Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει και πως να διορθωθεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Προσπαθησε να μπεις στην recovery να κανεις μια επαναφορα και δες τι θα γινει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/2/2019 στις 12:44 ΜΜ, vadergr είπε

Δοκιμασες factory reset? Αν και δειχνει hardware το προβλημα σου.

Δοκιμασε να αλλαξεις και καναλι στο wi-fi σου (ετσι για να λεμε οτι τα καναμε ολα).

Ευχαριστώ πολύ vadergr για τη γρήγορη απάντηση.

Ναι δοκίμασα Factory reset χωρίς αποτέλεσμα. Κανάλι στο WI-FI θα το κάνω σήμερα γιατί πρέπει να βρω πως γίνεται.

Ώστε hardware.. έτσι ξαφνικά, μία μέρα μετά από λίγη χρήση δύο μηνών. Κρίμα. Στην Ελλάδα υπάρχει κανείς που να τα επισκευάζει;

Ευχαριστώ πολύ.

Στις 21/2/2019 στις 2:02 ΜΜ, gat0s814 είπε

Προσπαθησε να μπεις στην recovery να κανεις μια επαναφορα και δες τι θα γινει...

Ευχαριστώ πολύ gat0s για την απάντηση και το video.

Έκανα ''Wipe cache partion'' και ''Wipe data factory reset'' χωρίς αποτέλεσμα.

Κρίμα. Κάτι άλλο μπορεί να δοκιμάσει κανείς; Γνωρίζει κανείς κάποιον που να τα επισκευάζει.

Ευχαριστώ πολύ ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...