Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες συγγνωμη που θα σας ζαλισω αλλα με αφορμη τα παραπανω ποστ ηθελα να ρωτησω το εξης.

Εχω wind vision και πηρα και τα logitech Z906. Η τηλεοραση μου ειναι μια samsung 8ετιας 40" smart που ομως δεν δουλευει καλα το smart. Παρολα αυτα εχει ψηφιακη εξοδο ηχου αλλα ειδα οτι ο φιλος παραπανω διαχωριζει την ψηφιακη απο την spdif που νομιζα πως ειναι ιδες.

Επειδη απο την smart TV ο ηχος που βγαζει ειναι αρκετα πιο χαμηλης εντασης απο την ψηφιακη απο ο,τι απο την θυρα ακουστικων, και δεν ευχαριστιεμαι τα Z906, ξερετε αν αξιζει να παρω ενα TV box και να εχει καλη εξοδο ηχου, και ταυτοχρονα αν θα παιζει το wind vision το οποιο εξαλλου ειναι εφαρμογη στο store?

Εχω ξενερωσει να παιζω ηχο απο τη θυρα ακουστικων γιατι σε υψηλες εντασεις κανει παρασιτα που δεν κανει αν παιξω απο το λαπτοπ πχ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Optical , Toslink & S/PDIF ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα!

Αχα, άρα αν πάρω ένα άλλο TV box θα μπορώ να βλέπω wind TV και να έχω καλύτερο ήχο ή όπως είναι στην TV λέτε να είναι ίδιο και σε αυτό ? Πραγματικά δεν ξέρω από τι εξαρτάται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Nikolas7_7 είπε

Αχα, άρα αν πάρω ένα άλλο TV box θα μπορώ να βλέπω wind TV και να έχω καλύτερο ήχο ή όπως είναι στην TV λέτε να είναι ίδιο και σε αυτό ? Πραγματικά δεν ξέρω από τι εξαρτάται 

Δεν εχω το μποξακι της wind αλλα νομιζω ειναι o Amlogic S905D  ο οποιος ειναι low end αλλα κανει για την δουλεια που το θελει η wind !
Τωρα σιγουρα ενα αλλο SoC οπως ο S912 θα ηταν πιο δυνατο αλλα το μποξακι θα πρεπει να ειναι και unroot για να παιξει!
Επισης αν εχει και οπτικη εξοδο θα ειναι και ο ηχος σαφως καλυτερος!

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Δεν εχω το μποξακι της wind αλλα νομιζω ειναι o Amlogic S905D  ο οποιος ειναι low end αλλα κανει για την δουλεια που το θελει η wind !
Τωρα σιγουρα ενα αλλο SoC οπως ο S912 θα ηταν πιο δυνατος αλλα το μποξακι θα πρεπει να ειναι και unroot για να παιξει!
Επισης αν εχει και οπτικη εξοδο θα ειναι και ο ηχος σαφως καλυτερος!

Άρα λογικά θα παίζει οπουδήποτε καλό.. Επομένως θα αρχίσω να κοιτάζω. Αυτό που μου έδωσε η wind παίζει αριστα αλλά ο ήχος από την TV χάνει πολύ από την ψηφιακή σε ένταση..από τα ακουστικα χάνει σε ποιότητα  όταν είναι πολύ δυνατά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια έχω παραγγείλει ένα  X96 MAX 32GB tv box αποκλειστικά για χρήση Νetflix. Μίλησα με το κατάστημα και μου είπαν οτι δεν υποστήριζει το netflix native και οτι θέλει download το apk αλλά δεν με ενημέρωσαν οτι υπάρχει πιθανότητα να μην έχει hd εικόνα και οτι μπορεί να χρειαστώ air mouse για πλοήγηση. Επειδή η παραγγελεία εκκρεμεί ακομά και επειδή είναι για συνάδελφο θα ήθελα να με ενημερώσει αν κάποιος ξέρει για το συγκεκριμένο η για παρόμοια box με s905X αν θα παίζει απροβλημάτιστα με το χειρηστήριο που δίνεται και σε HD εικόνα.Αλλίως να ακυρώσω την παραγγελεία όσο προλαβαίνω γιατί είναι κρίμα τα 80Ε..Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, villasg είπε

Αστο αυτο και παρε ενα MiBox S

Δεν έχει ethernet όμως το MiBox S παρολάυτα καλύπτει τις υπόλοιπες ανάγκες.Οποτέ καλύτερα να ακυρώσω την παραγγελεία ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Tronis20 είπε

Καλο φαίνεται αυτό... ενα usb to ethernet στο  skroutz και πέρνω όποιο νάναι?

Ναι απλα κοιτας αμα εχει πανω του και usb θυρες (  hub ) σαν αυτο της φωτο να εχει και δικια του τροφοδοσια ανεξαρτητη .

Αλλιως σκετο https://www.skroutz.gr/s/7836455/Powertech-Usb-3-0-to-Ethernet.html#reviews

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παει πολυ ακριβά για hub απο οτι είδα...Μετά από πολύ ψάξιμο διαπίστωσα οτι δεν υπάρχει ένα νομράλ tv box για netflix hd με χειρηστήριο και ethernet..Είτε πας σε chromecast που έχεις το κινητό για control είτε πας σε mibox που θέλει αντάπτορα είτε πας σε κινεζιά και ελπίζεις να είναι συμβατή με hd netflix και θες και air mouse για πλοηγό απο ότι κατάλαβα...Μια  απλή συσκευή να παίζει το netflix με αυτά που είπα όλα μαζί δεν υπάρχει από οτι κατάλαβα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, villasg είπε

Ναι απλα κοιτας αμα εχει πανω του και usb θυρες (  hub ) σαν αυτο της φωτο να εχει και δικια του τροφοδοσια ανεξαρτητη .

Αλλιως σκετο https://www.skroutz.gr/s/7836455/Powertech-Usb-3-0-to-Ethernet.html#reviews

θα έχει καλη ταχύτητα με τον ανταπτορα σε σχέση αν ήταν ενσωματωμένο? 

υγ μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά μπορώ να το συνδέσω με το κινητό ή ταμπλετ για να μπαίνω ίντερνετ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2019 στις 2:57 ΜΜ, mypagio είπε

Καλησπέρα Παιδιά. Ψάχνω ένα TV BOX 2 ή 4GB Ram, με αρκετές θύρες USB όσο γίνεται, γιατί αυτό που έχω πια με 1GB RAM κολλάει εδώ και καιρό το YouTUBE. Δεν με νοιάζει 4K, netflix, kodi και παπαριές, το μόνο που θέλω είναι να βάζω στα πιτσιρίκια Youtube full screen χωρίς να κολλάει και να συνδέσει επάνω 3 σκληρούς που έχω με ταινίες. Επίσης να παίρνει οπτική ίνα για digital ήχο και όχι την παπαρία το SPDIF που έχει το MX10 αν θυμάμαι καλα (μπορεί να κάνω και λάθος).
Υπολόγιζα περίπου στο 30άρι αλλά βλέπω ότι μάλλον ότι πρέπει να πάω πιο ψηλά κοντά στο 50άρικο. Αν υπάρχει κάτι να προτείνεται θα με ενδιέφερε.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Συγνώμη εμένα θα μου απαντήσει κάποιος ή όχι? Να ξέρω να μην περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...