Προς το περιεχόμενο

Σκέψεις-Συμβουλές για Gaming Pc


GrafeioTeleton

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έφυγε η παραγγελία

Λες να το βγάλω και να το δώσω για μέτρημα τάσεων και λοιπά?Έχω μια γνωστή μου που μπορεί να το τσεκάρει(με το αζημίωτο όμως)

Στα bios πάντως που τσέκαρα οι τάσεις και watt ήταν κομπλέ

Δοκίμασε το τροφοδοτικό και σιγουρέψου πως όλα είναι οκ γιατί είναι κρίμα να χαλάσεις (χτύπα ξύλο) σύστημα 700 ευρώ για ένα 50αρικό (που κάνει ένα αξιόλογο τροφοδοτικό που σου ταιριάζει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον καμια μητρικη πλεον δεν εχει ide υποδοχη. Πας και παιρνεις εναν ανταπτορα απο ide->sata και εισαι κομπλε.Πανω απο 4-5 ευρω δεν νομιζω να εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια χαρα και παλι..Μολις σημερα παρελαβα το pc με τα εξαρτηματα που είπαμε και με την βοηθεια μιας φιλης καναμε την τελικη συναρμολόγηση..

Αφου το έχω δουλέψει λίγη ώρα πρόσεξα με το που ξεκινάω ενα game η ψύκτρα του FX 8320 φτάνει στις 4500+ (!) στροφές και δεν έχει ξεπεράσει τους 50 βαθμούς...Ενω αντιθέτως η Sapphire 7870 xt πάει 65-70 βαθμούς με 2000 στροφες..

Τι μπορώ να κάνω ώστε να έχω σωστή ρύθμιση? Δεν μπορώ να κάτσω πάνω απο 5 λεπτά σε game απο τον ήχο που βγάζει..

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για τις γρηγορες απαντήσεις αλλα δυστυχως δεν κατάφερα να βρω κατι απο αυτά τα 2 (Fan speed control kai Cool'n Quiet). Μηπως ειναι διαφορετικα bios ή χρειαζεται τιποτα αναβάθμιση?.Σπάει πάντως τύμπανα δεν το περίμενα αυτο..

 

Κάτι άλλο ακόμα. Φαίνονται εντάξει οι τιμές αυτές( Samsung 840). Δίαβασα τον οδηγο εδώ και έκανα τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

 

50181947.jpg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eυχαριστω για τις γρηγορες απαντήσεις αλλα δυστυχως δεν κατάφερα να βρω κατι απο αυτά τα 2 (Fan speed control kai Cool'n Quiet). Μηπως ειναι διαφορετικα bios ή χρειαζεται τιποτα αναβάθμιση?.Σπάει πάντως τύμπανα δεν το περίμενα αυτο..

 

Κάτι άλλο ακόμα. Φαίνονται εντάξει οι τιμές αυτές( Samsung 840). Δίαβασα τον οδηγο εδώ και έκανα τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

 

50181947.jpg

 

Edit..Καλα δεν παίζει εχω κάνει καπου μαλακία..σε 5 λεπτά Βattlefield 3 και 6000 στροφές.!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...