Προς το περιεχόμενο

Turbo-X IRON III i7363-1675 BD


DEDRIBOY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τεσπα ,οπως αγαπας. Κατσε την αποψη σου. Δεν θα μπω αλλο στον κοπο ....απλα σαν τελευταιο θα πω οτι το σιτε αυτο (notebookcheck.net) εχει τις πληροφοριες που αντικροουν ολα οσα λες.
Αν θες ριξε μια ματιά αν παλι δεν θες

σκασιλα μου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τεσπα ,οπως αγαπας. Κατσε την αποψη σου. Δεν θα μπω αλλο στον κοπο ....απλα σαν τελευταιο θα πω οτι το σιτε αυτο (notebookcheck.net) εχει τις πληροφοριες που αντικροουν ολα οσα λες.

Αν θες ριξε μια ματιά αν παλι δεν θες

σκασιλα μου...

 

Και καλα κανεις. :mrgreen:

Δημοκρατια εχουμε.Τα'χω ριξει.Αστεια πραγματα...

Μετρησεις σε αναλυσεις 1024*768 και Low present(200 και fps)...σε τετοιο επιπεδο δεν ειχα πεσει ουτε με pentium 4.Ενω σε 1080p 32 fps με FXAA!χαχαχα...ο φιλος γιατι δεν εκανε και ενα με 4ΧΧ ΑΑ;

Πες μου ειλικρινα.12 fps θα εβγαζε;(τα cartoon μετα θα κανουν παρελαση) :lol: Και μιλαω για 680Μ σε tomb raider.

Ελα τωρα που με διαψευδουν...σε παρακαλω.Ναι,οκ,σαφως η τεχνολογια εχει προχωρησει σε φορητες συσκευες,αλλα οχι και εξισωση.Ημαρτον.

Σκασιλα μου;μα δεν σου ζητησα τιποτε.Εσυ επιμενεις και τα'χεις βαλει με ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τωρα που με διαψευδουν...σε παρακαλω.Ναι,οκ,σαφως η τεχνολογια εχει προχωρησει σε φορητες συσκευες,αλλα οχι και εξισωση.Ημαρτον.

Εκει ακριβως ειναι το προβλημα σου. Ποιος μιλησε για εξισωση?

 

Ειπα πως η 780m ειναι σαν την 780? Οχι βεβαια.

Αλλα σε δυναμη ειναι σαν την 660ti.

Αυτο το αμφισβητεις?

Αν ναι εχεις θεμα.

Αν οχι τοτε οφειλεις να παραδεχτεις οτι για φορητο δεν ειναι καθολου ασχημα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει ακριβως ειναι το προβλημα σου. Ποιος μιλησε για εξισωση?

 

Ειπα πως η 780m ειναι σαν την 780? Οχι βεβαια.

Αλλα σε δυναμη ειναι σαν την 660ti.

Αυτο το αμφισβητεις?

Αν ναι εχεις θεμα.

Αν οχι τοτε οφειλεις να παραδεχτεις οτι για φορητο δεν ειναι καθολου ασχημα ε?

Ναι,οκ,σαφως η τεχνολογια εχει προχωρησει σε φορητες συσκευες,αλλα οχι και εξισωση.Ημαρτον.

 

Αυτο ειπα αν δεν διαβασες καλα.Τι να παραδεχτω;οτι μια mobile καρτα συγκεκριμενου μοντελουν ειναι 2 σειρες πισω σε επιδοσεις;!E,και;Μονο τα turbo την εχουν και θα την εχουν;

Αν σου αρεσουν εσενα τετοιες επιδοσεις,παρτο φιλε.Δικαιωμα σου.Αλλα οχι και να παραδεχτουμε για να συμφωνησουμε απλα μαζι σου,σε κατι που ξεκινησες απο την αρχη,με στοχο την "θεοποιηση" ενος φορητου.

Δηλαδη,οκ.Θα εχουμε καταντησει βαρετοι,δεν το καταλαβαινεις;

 

 

Αν οχι τοτε οφειλεις να παραδεχτεις οτι για φορητο δεν ειναι καθολου ασχημα ε?

 

Για φορητος ,ειναι μαπα.Προσωπικη μου αποψη.Σε ποιοτητα εννοω,και οχι τα επιμερους υποσυστηματα που ανηκουν σε Intel και nvidia.Στα ιδια λεφτα παιρνω πιο επωνυμο και καλυτερο.

Τι δεν καταλαβαινεις απο αυτα που λεω πραγματικα,και ειπα;

Η turbo εχει πολυ δρομο ακομη μπροστα της.Οταν θα την δω και σε αλλα ραφακια εκτος Πλαισιου να ανταγωνιζεται επωνυμους κατασκευαστες τα ξαναλεμε.Επειδη το πλαισιο πλεον δεν βαζει τιποτε εκτος απο turbo πλεον,δεν σημαινει και οτι θα ατο αγορασω,η' οτι ειναι ποιοτικαρα.Τα λεω πολυ απλα.

 

Αν ειναι τοση σιγουρη για αυτο που δινει,να ξαναβαλει στα ραφια της ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ διπλα στα δικα της,και ας αφησει τον κοσμο να επιλεξει αναμεσα σε αυτες,να αξιολογησει,και να αναδειξει!

Εμαθα στην ζωη μου να επιλεγω,αυτο που εγω θεωρω καλο,και οχι οτι μου πλασαρουν οι αλλοι,και υπερεκτιμημενα!

Φιλικα,παντα,ασχετως αν φαινεται οτι φωναζω.Δεν τα'χω μαζι σου,αλλα με το Πλαισιο.

Προσωπικα εγω εδω κλεινω.Αρκετα με τα turbo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Λοιπόν επανέρχομαι μετά από 1.5 χρόνο χρήσης του λάπτοπ.....το μηχάνακι απλά τα σπάει ...εχτές προληπτικά άλλαξα πάστα και ήταν μαλακή σαν καινούργια σε σύγκριση με κάτι αλλά λάπτοπ που έχω ανοίξει...απο θερμοκρασία ακόμα παγάκι..παιχνίδια απο 60-100 fps και μιλάμε για βαριά παιχνίδια ...μπαταρία με σωστή χρήση 2ωρες κοντά ....χαλάλι τα λεφτά που έδωσα πέρυσι...και απο ότι ξέρω δεν θα ξανά βγάλουν σειρά iron......ελπίζω να έιναι λάθος η πληροφορία....επίσης να πώ ότι δεν είναι turbo x τα μηχανάκια αλλά Clevo.... Απλά τα λανσάρουν έτσι.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ δεν είναι κάτι συγκηνιτικό.

Από τα πάμπολλά Clevo υπάρχουν και κάποιες σειρές που είναι καλές.

 

Όταν αγοράζεις Tuvlo-X υπόψιν δεν αγοράζεις μόνο Clevo. Αγοράζεις και το "support" του Πλαισίου το οποίο είναι ανύπαρκτο πλέον κι αγοράζεις μια πωλητική ταλαιπωρίας όπως θα διαπιστώσεις από διάφορα μέλη του φόρουμ που ανοίγουν σχεδόν καθημερινά θέματα με Turbo-X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εγώ προσωπικά δεν έχω παράπονο στο οτιδήποτε με την υποστήριξη...συγκεκριμένα αναφέρομαι για το κατάστημα πλαισίου στο περιστέρι...ταμπλετα αγόρασα Samsung note 10.1 p600 κάηκε πιξελακι την (μπορεί να το είδα εγώ τότε) την 12η μέρα και μου είπαν αντικατάσταση μοντέλου και όχι οθόνης...πήρα wifi tv tuner turbo x και ξεχάστηκα να πάω να το πάρω λόγω εργασίας και μου το κράτησαν 3 μέρες μετά απο επικοινωνία μου...δεν ξέρω τι άλλο εννοείς απο θέμα υποστηρίξεις...όσο για το μηχάνημα πήρα και allien ware...m14 r1...m11r2....απο θερμοκρασία και μόνο τα πούλησα....και ευτυχώς που δεν έδωσα το δικό μου γιατί απλά με αυτά που δίνει δεν βρίσκω κάτι άλλο στα χρήματα αυτά....Πάντα προσωπική μου άποψη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...