Προς το περιεχόμενο

audio cable


Daskalakis7GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας!!!!
εχω αυτην την τηλεοραση>http://www.skroutz.gr/s/2089270/Samsung-UE32EH6030.html
η οποια εχει in put!!!εχω λοιπον ενα καλο στερεοφονικο απο τα παλια που δεν εχει εισοδο για usb κ.α. ετσι λοιπον θελω ενα καλωδιο ηχου οπου να μπορω τα τραγουδια να τα ακουω απο το στερεοφονικο!!!τα τραγουδια θα ειναι απο το usb που θα εχω συνδεμενο στην τηλεοραση μου η και στο xbox για παραδειγμα!το θεμα ειναι οτι ενας φιλος μου που ασχολειται με την μουσικη μου εδωσε ενα καλωδιο scart για την τηλεοραση και αλλα 6!!2 ασπρα 2 κοκκινα και 2 κιτρηνα και μου ειπε να βαλω τα ασπρα στο στερεοφονικο που ειναι audio in!!!!ανοιγω λοιπον την τηλεοραση και και ακουγοταν ηχος στο στερεοφονικο αλλα μονο απο τα καναλια της τηλεορασης και οταν εβαλα το usb με τα τραγουδια δεν ακουγοταν!!!!!!
Τι καλωδιο θελει,λοιπον?

και συγνωμη αν σας κουρασα με τις πολλες λεπτομερεεις αλλα ηθελα να γινω οσο πιο γινεται πιο κατανοητος!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ακουγοταν κανονικα αλλα μονο στα καναλια της τηλεορασης!!!!τα τραγουδια ομως απο το usb που συνδεσα στην tv δεν τα επαιζε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε,άρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι,δεν στέλνει η TV το σήμα στο scart όταν παίζει μουσική,αν θες μπορείς να διαβάσεις το εγχειρίδιο ή να στείλεις και μήνυμα στην εταιρία και να τους ρωτήσεις μπας και υπάρχει κάποια ρύθμιση αλλά γενικά χλωμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Scart εξάγει τα δεδομένα του ήχου μονο απο το tuner της TV. Ο ήχος απο την usb θυρα εξάγεται μονο απο την οπτική έξοδο (toslink) της TV. Εαν έχει optical in το στερεοφωνικό σου τοτε θα εχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

Εαν δεν εχει τοτε μπορείς να προμηθευτείς κάποιον optical to analog converter για να μετατρέψεις το σήμα.

 

Πχ

OPTICAL%20TO%20RCA%20CONVERTER%20BOX.jpg

 

Βρίσκεις περίπου με 30€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορει. Αλλα θα αποκόπτει τον ηχο απο τα ηχεια της και καθε φορα θα πρέπει να το μπαινοβγαζει. Επιπρόσθετα θα πρεπει να βρει και σε ποιο οριο θα παίζει το volume καθως η εξοδος ακουστικόν δινει προενισχυμενο σημα και υπάρχει κίνδυνος υπεροδηγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...