Προς το περιεχόμενο

αγορά από camskill η elastika-online.gr;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδώ ελλάδα το νούμερο που ψάχνω πηγαίνει 550 ευρώ κατά παραγγέλια 195/45/r17

έχω διαβάσει και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να τα κάνω παραγγελία από αυτά τα 2 καταστημάτα(ένα από τα 2)

στα elastika-online.gr 415 ευρώ κομπλέ μαζί με μεταφορικά.

ενώ στο camskill ψιλομπερδεύτηκα με τήν τιμή στο delivery-region country.

δέν δέχονται paypal,μόνο κάρτα και έμβασμα.

θα αγόραζα από ελλάδα αλλά η διαφορά χρημάτων είναι τεράστια

άν έχει κάποιος αγορά/εμπειρία από τα εν λόγο καταστήματα θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα. ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις για συγκεκριμένο λάστιχο?Γιατί σε αυτή τη διάσταση δεν παίζει και μεγάλη ποικιλία.Το camskill δεν στέλνει πλέον Ελλάδα όπως παλιότερα,ή σε ότι στέλνει έχει τρελά μεταφορικά τώρα.Πλέον υφίσταται μόνο για ομαδικές παραγγελίες για πολλές τετράδες.Από elastika-online δεν έχω ψωνίσει προσωπικά,αλλά έχω διαβάσει καλά σχόλια,δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.Και η τιμή καλή φαίνεται για αυτή τη διάσταση.Πες αν θες μοντέλο να ρίξω μια ματιά και σε 1-2 στο εξωτερικό τί παίζει και να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις για συγκεκριμένο λάστιχο?Γιατί σε αυτή τη διάσταση δεν παίζει και μεγάλη ποικιλία.Το camskill δεν στέλνει πλέον Ελλάδα όπως παλιότερα,ή σε ότι στέλνει έχει τρελά μεταφορικά τώρα.Πλέον υφίσταται μόνο για ομαδικές παραγγελίες για πολλές τετράδες.Από elastika-online δεν έχω ψωνίσει προσωπικά,αλλά έχω διαβάσει καλά σχόλια,δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.Και η τιμή καλή φαίνεται για αυτή τη διάσταση.Πες αν θες μοντέλο να ρίξω μια ματιά και σε 1-2 στο εξωτερικό τί παίζει και να σου πω.

σε ευχαριστώ pedrojay

είναι λίγο περιέργη διάσταση αυτή.

415 ευρώ βρήκα στο elastika-online.gr τα falken ziex (103.70 ευρώ τμχ)

μετά πάμε ποιό ψηλά Goodyear eagle (115 τμχ) Toyo proxes 4 (122 τμχ) Yokohama s drive (142 τμχ) Continental sport con 3 (150 τμχ)

όχι δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο (μάρκα)

 

**αυτό με camskill δέν το γνώριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη σειρά που τα γράφεις τελικές τιμές τετράδα μαζί με μεταφορικά (χοντρικά,λόγω λίρας)

 

1.411€ (μοντέλο ZE912)

2.432€

3.380€

4.490€

5.650€

 

Μόνο τα toyo συμφέρουν αρκετά(καλό λαστιχάκι),αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αξίζει.Ίσως με ένα παζάρι σε βουλκανιζατέρ να πάρεις καλύτερες τιμές.Εδώ τα είδα,δεν έχει φθηνότερο των toyo σε αυτή τη διάσταση http://www.tyretraders.com/tyres_home.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το elastika νομίζω έχει και συνεργαζόμενα βουλκανιζατερ οποτε γλυτωνεις το 40€ απο τα περαστικα..

 

Εγω αλλο θα ρωτησω.. Πόσες ίντσες φάρδος έχει η ζάντα; Είμαι σίγουρος ότι μπορείς να βάλεις και 205 που είναι πολυ συχνο λαστιχο..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα δεν πρέπει να είναι μέσα στην τιμή τα περαστικά.Νομίζω απλά ότι στα συνεργαζόμενα βουλκανιζατέρ σου κάνουν καλύτερη τιμή,κανά 25-30€ δηλαδή αντί για τα 40-50€ που είναι κανονικά.

 

@coolerman

Ρώτα πάντως και σε κανέναν έξω,τα toyo και τα goodyear μπορεί να σου κάνουν καμιά τιμή γύρω στα 420-440€ (ίσως και λιγότερο) και θα έχει και τα περαστικά μέσα αν τα πάρεις από αυτούς.Ενώ αν τους πας λάστιχα να τα περάσουν μόνο,θα σου κόψουν ταρίφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη σειρά που τα γράφεις τελικές τιμές τετράδα μαζί με μεταφορικά (χοντρικά,λόγω λίρας)

 

1.411€ (μοντέλο ZE912)

2.432€

3.380€

4.490€

5.650€

 

Μόνο τα toyo συμφέρουν αρκετά(καλό λαστιχάκι),αλλά και πάλι δεν ξέρω αν αξίζει.Ίσως με ένα παζάρι σε βουλκανιζατέρ να πάρεις καλύτερες τιμές.Εδώ τα είδα,δεν έχει φθηνότερο των toyo σε αυτή τη διάσταση http://www.tyretraders.com/tyres_home.html

το έβαλα στο καλάθι 4τμχ (411 ευρώ) στο elastika-online.gr καί λέει οτι μέσα στήν τιμή αυτή είναι και τα μεταφορικά!

για να το σιγουρέψω έφτασα ένα βήμα πρίν την πληρωμή και δεν με χρέωσε, το σύνολο παρέμεινε 411 ευρώ.

το γνωρίζω οτί αυτή η διάσταση είναι ακριβή,

 

Το elastika νομίζω έχει και συνεργαζόμενα βουλκανιζατερ οποτε γλυτωνεις το 40€ απο τα περαστικα..

 

Εγω αλλο θα ρωτησω.. Πόσες ίντσες φάρδος έχει η ζάντα; Είμαι σίγουρος ότι μπορείς να βάλεις και 205 που είναι πολυ συχνο λαστιχο..

 

 

το νούμερο αυτό είναι μαμά σε suzuki swift sport.η ζάντα είναι 17'

δέν είναι για εμένα,απλώς ο φίλαράκος μου δέν θέλει να αλλάξει το "μαμά" νούμερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά έβαλες σε ποιό καλάθι βρε?Με μπέρδεψες.Το elastika έχει τα μεταφορικά μέσα στην τιμή που σου λέει,και οι τιμές που σου είπα εγώ είναι πάλι με υπολογισμένα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά έβαλες σε ποιό καλάθι βρε?Με μπέρδεψες.Το elastika έχει τα μεταφορικά μέσα στην τιμή που σου λέει,και οι τιμές που σου είπα εγώ είναι πάλι με υπολογισμένα μεταφορικά.

χαχαχα..ναι τώρα το κατάλαβα..

λόγο βιασύνης

 

** pedrojay & kostastnt ευχαριστώ για της απαντήσεις σας.

θα επανέλθω αν έχω κάποια απορία.

pedrojay το κατάστημα αυτό που πρότεινες είναι αξιόπιστο;

η τιμές είναι μιά χαρά πάντως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστείλα email και στής 2 εταιρίες,

και η απάντηση ήταν από camskill

 

Screenshot_16.png

 

 

απάντηση απο elastika-online.gr

έστειλα email στα αγγλικά και μου απάντησαν στα ελληνικά

 

Screenshot_15.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το tyretraders είναι αξιόπιστο.Είναι μεγάλος έμπορος ελαστικών,στην ουσία έχει πάρει τη θέση του camskill στις αγορές από εξωτερικό πλέον.

σας ευχαριστώ για της απαντήσεις σας είναι πολύτιμες.

τώρα είμαι σε δίλλημα ^_^

elastika-online.gr η tyrestraders να προβώ σε αγορά;

και τα 2 είναι αξιόπιστα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Ρε παίδες,εγώ δε βλέπω καλά ή το camskill δε με μπλοκάρει όταν πάω να κάνω εικονική παραγγελία 4 ελαστικών,βγάζοντας κόστος μεταφορικών 53,8 £;

Μήπως δέχεται ξανά παραγγελίες από Ελλάδα;

Edit:Απλά είμαι γκαβός...τώρα είδα το τελευταίο μήνυμα  :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...