Προς το περιεχόμενο

Yψηλη θερμοκρασια gpu


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοίτα απλά το fifa έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις και και το μηχανάκι σου για κάποιον λόγο δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στην σωστή ψύξη του.

 

γι'αυτό αργά η γρήγορα θα χρειαστεί να τα κάνεις όλα αυτά που σου προτείναμε, πάντως ως τόσο δούλευε το σε λείες επιφάνειες και καλό θα ήταν να του πάρεις και μια καλή βάση με καλό φουφούρι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μερικους μηνες μονο οταν επαιζα φιφα 12 το ειχα πανω σε καρεκλα(σιδερενια_ μονο τοτε ποτε αλλοτε πανω σε λεια επιφανεια το εχω 1 χρονο τωρα.ακουστεμε που σας λεω αν μπορειτε βοηθηστε με να κανω αυτο που εδωσα στο λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατάλαβα καλά λέει ότι ρύθμισε το ανεμιστήρακι με ένα κοινό πρόγραμμα να δουλεύει 100% και έβαλε πάγο σε σακουλάκι από κάτω..... δεν σου δίνει εγγύηση ζωής αυτός ο τρόπος.

 

Αν θες να με ακούσεις πάρε αυτήν http://www.cosmodata.gr/product/152549/

 

είναι μεγάλη με μεγάλο ανεμιστήρα κάνει μέχρι και 17'' όπου την χρησιμοποιώ ο ίδιος και κάνει πολύ καλή δουλειά........

 

 

και επιμένω καθαρισμό και θερμοαγώγιμες gpu+cpu....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μερικους μηνες μονο οταν επαιζα φιφα 12 το ειχα πανω σε καρεκλα(σιδερενια_ μονο τοτε ποτε αλλοτε πανω σε λεια επιφανεια το εχω 1 χρονο τωρα.ακουστεμε που σας λεω αν μπορειτε βοηθηστε με να κανω αυτο που εδωσα στο λινκ

 

Δεν μου απαντησες πιο παιχνίδι έπαιξες, επισης αν η μοναδική φορα που το δούλεψες σε λεία επιφανεις ήταν μονο για το fifa τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να μην έχει στουμπώσει το μηχανημα. 

 

Κανε και εσύ αυτο που σου λεω με το βανζινάδικο και θα με θυμηθεις. Και οπως σου είπα ποτε ξανα σε κρεβατια , προλυθρονες, κουβερτες χωρις χρήση βασης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο καθάρισμα θα γίνει αν αποσυναρμολιγίσεις το λαπτοπ. Αν νομιζει οτι το εχεις go for it.

 

Η ενναλακτική λυση είναι να μπλοκάρεις τον ανεμηστηρα του με μια οδοντογλυφίδα και να πας σε ενα βενζινάδικο που έχει πιεστικο αερα και να φυσήξεις μεσα απο τις γρύλιες! Αφου πρωτα φυσήξεις στον αερα για ένα δυο λεπτα ώστε να φύγει η υγρασία που πιθανοτητα να έχει μεσα το πιεστικο!

 

  Συμφωνω 100%. Εγω εχω μηχανιμα κομφλερ στο σπιτι. Εχω χρονια που καθαριζω το PC ετσι. Οτι καλυτερο μπορεις να κανεις ( εχω ακουσει για σκουπα ηλεκτρικη, βουρτσακι και σεσουαρ. Τιποτα δεν συγκρινετε με το κομφλερ). Go for it!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κατάλαβα καλά λέει ότι ρύθμισε το ανεμιστήρακι με ένα κοινό πρόγραμμα να δουλεύει 100%

αυτο ακριβως πως μπορω να το κανω?με τι προγραμα γινεται?ας δοκιμασω και αυτη την λυση και οταν παω Χανια θα το καθαρισω σε καμια εβδομαδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω ο καθενας μου πεταει οτι θελει τι να τ εχω κανα διμηνο?δεν ξεπερναει τα 50-55 η θερμοκρασια σε κανονικη λειτουργια μονο στο φιφα μοοοονο στο φιφα το κανει αυτο.......και δεν το ακουμπαω σε κουβερτες η οτιδηποτε σε μια καρεκλα το καουμπουσα συχνα περισυ σιδερενια κιολας δεν νομιω να φτεει η σκονη αλλα θα το παω στα παμπλικ την αλλη εβδομαδα...αυτο το κολλημα με το φιφα 13 το εχει απο οταν το κατεβασα τον Νοεμβιο δηλαδη και κανει τα ιδια ακομα ....

 

spartian αν μπορεις δωσε μου ενα προγραμμα οπως αυτο που λες



Παρολο που κατεβασα 2-3 προγραμματα για να ελεγξω τα ανεμιστηρακια κανενα απο αυτα δεν με αφηνει να ελεγξω την επιλογη gpu fan.Δαβασα καπου οτι επειδη διαθετω δυο καρτες γραφικων AMD Radeon HD 6470M
Mobile Intel® HD Graphics και καλα την radeon και αλλη μια στην μητρικη ..το speedfan ξερει κανεις πως λειτουργει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ακριβως πως μπορω να το κανω?με τι προγραμα γινεται?ας δοκιμασω και αυτη την λυση και οταν παω Χανια θα το καθαρισω σε καμια εβδομαδα....

αν θυμάμαι καλά με το speedfan το κάνεις αυτό.....

 

Απ'όσο ξέρω δεν μπορείς να ελέγξεις συγκεκριμένα την gpu σε laptop γιατί υπάρχει μόνο ένα ανεμηστηρακι το μόνο που μπορείς είναι να ρυθμίσεις το πόσο να δουλεύει το fan σου σε στροφές.....

 

δες αυτό θα σε βοηθήσει...>

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...