Προς το περιεχόμενο

site για υπολογισμο κοστους εκτελωνισμου


panospap1993

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, eleni.electronics είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

Μια ερώτηση πληρώνουμε δασμούς εκτελωνισμό από Ελβετία, ρωτάω γιατί είναι στην συνθήκη Σενγκεν αλλά όχι στην Ευρωπαϊκή Ένωση αν και είναι Ευρωπαϊκή Χώρα. Παράγγειλα ένα μηχάνημα που ήθελα στα 172 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά με DHL και ψάχνω να δω αν πληρώνω και πόσο θα μου πάει.

Ευχαριστώ!

Πληρωνεις. Αν δε συμπεριλαμβανονται στην τιμή θα σου ζητηθεί από την κούριερ να πληρώσεις. Σε ένα που είχα πάρει στα ΕΛΤΑ απο Ελβετία μου έβαλαν ΦΠΑ και τέλος ΕΛΤΑ κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, spartak1 είπε

Πληρωνεις. Αν δε συμπεριλαμβανονται στην τιμή θα σου ζητηθεί από την κούριερ να πληρώσεις. Σε ένα που είχα πάρει στα ΕΛΤΑ απο Ελβετία μου έβαλαν ΦΠΑ και τέλος ΕΛΤΑ κανονικα

Ακριβώς από Ελβετία παραγγελία είναι σαν εκτός ΕΕ, δηλαδή σαν να πήρες από ΗΠΑ, Κίνα κτλ κτλ και άρα έχει το 15εύρω + 24 % ΦΠΑ με ΕΛΤΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να αγοράσω ένα μπάσο από Αγγλία το οποίο κάνει 1100 ευρώ με τα μεταφορικά, 1050 είναι η τιμή του.  Το στέλνουν με fedex. 

Θα πληρώσω 1050 συν 24% συν τον εκτελωνισμό από την εταιρία κουριερ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, screaming_trees είπε

Εγώ θέλω να αγοράσω ένα μπάσο από Αγγλία το οποίο κάνει 1100 ευρώ με τα μεταφορικά, 1050 είναι η τιμή του.  Το στέλνουν με fedex. 

Θα πληρώσω 1050 συν 24% συν τον εκτελωνισμό από την εταιρία κουριερ;

 

Θα πληρωσεις 24% επι της συνολικης τιμης (1100ε) και δασμους (δεν θυμαμαι ποσο) συν τα εξοδα της FedEx.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα σας !!! Εγω θελω να αγορασω ενα ps vita απο ιαπωνια τιμη κονσολας 120 + 8 ευρω μεταφορικα = 128 ευρωπουλα 

θα το στειλουν με DHL ή Fedex , ποσο θα ειναι η εξτρα χρεωση ??? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...