Προς το περιεχόμενο

Υγεία online και άλλα ιδιωτικά προγράμματα ασφάλισης υγείας


efkola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρόλο που δεν είμαι ανασφάλιστος,λέω να ξεκινήσω να ψάχνομαι για μια ιδιωτική ασφάλιση που θα συνεργάζεται με καλούς γιατρούς και καλά νοσοκομεία και θα μου προσφέρει κάποιες παροχές με ένα λογικό ετήσιο/μηνιαίο κόστος.Με ενδιαφέρουν περισσότερο οι διαγνωστικές εξετάσεις και οι δωρεάν ή οικονομικές επισκέψεις σε γιατρούς και εξωτερικά ιατρεία ώστε αν-ο μη γένοιτο-χρειαστώ κάτι,να αποφύγω όσο γίνεται τα κρατικά νοσοκομεία που είναι κολαστήρια σε μέρες εφημερίας.Δευτερευόντως με ενδιαφέρει η κάλυψη σε περίπτωση ατυχήματος.

Η πρώτη που παρατήρησα είναι η πολυδιαφημισμένη Υγείαonline Αν κάποιος έχει αγοράσει αυτή την κάρτα ας μας πει κάποια πράγματα για τις παροχές και αν αξίζει τον κόπο.

Κοίταξα και σε προγράμματα των μεγάλων ασφαλιστικών(Εθνική,Eurolife) αλλά μου φάνηκαν αρκετά ακριβά.Οποιαδήποτε πρόταση δεκτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι κάρτες που διαφημίζονται σε γενικές γραμμένες προσφέρουν ένα check-up, εκπτώσεις σε διαγνωστικές + νοσηλείες τέτοια πράγματα. Δεν είναι ασφαλιστικά προγράμματα , είναι από εταιρείες διαφημιστικές σε συνεργασία με ιδιωτικά διαγνωστικά κέντρα.

 

Έχουν και τα asfalistra.gr ένα πρόγραμμα ασφαλιστικό για πρωτοβάθμια περίθαλψη στα 108 ετησίως:

 

http://www.asfalistra.gr/Web/Health/Health1_OutPatient.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...