Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο ιταλικό amazon έχει το Xbox one μαζί με το kinect στα 399€+μεταφορικά (βγαίνει κάπου 420). Με χρήση επαγγελματικού ΑΦΜ βγαίνει τελική τιμή 352€...

Σορρυ μαν, 

 

1) Δεν νομιζω να ενδιαφερει κανεναν ποσο κανει οποιοδηποτε προιον απο τα amazon, με χρηση επαγγελματικου ΑΦΜ, ειναι ελαχιστοι εκεινοι που εχουν ενεργοποιησει ενδοκοινοτικες συναλλαγες στην εφορια και στην τελικη το ξερουν οι ιδιοι οι επαγγελματιες, ας μην μπερδευουμε τον υπολοιπο κοσμο εδω με συγκριτικη αναφορα σε καθε προιον για το ποσο βγαινει χωρις φπα, θα γινει μπαχαλο.

 

2) Απο περιεργεια, σε περιπτωση ελεγχου τιμολογιων, τι θα πεις οτι το εκανες το xbox στην δουλεια σου?

Εκτος αν εχεις καμια καφετερια ξερω 'γω, και το εχεις οντως στημενο εκει για να ψυχαγωγουνται οι πελατες :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ μαν, 

Αυ

1) Δεν νομιζω να ενδιαφερει κανεναν ποσο κανει οποιοδηποτε προιον απο τα amazon, με χρηση επαγγελματικου ΑΦΜ, ειναι ελαχιστοι εκεινοι που εχουν ενεργοποιησει ενδοκοινοτικες συναλλαγες στην εφορια και στην τελικη το ξερουν οι ιδιοι οι επαγγελματιες, ας μην μπερδευουμε τον υπολοιπο κοσμο εδω με συγκριτικη αναφορα σε καθε προιον για το ποσο βγαινει χωρις φπα, θα γινει μπαχαλο.

 

2) Απο περιεργεια, σε περιπτωση ελεγχου τιμολογιων, τι θα πεις οτι το εκανες το xbox στην δουλεια σου?

Εκτος αν εχεις καμια καφετερια ξερω 'γω, και το εχεις οντως στημενο εκει για να ψυχαγωγουνται οι πελατες :P

Ακόμα και χωρίς χρήση ΑΦΜ βγαίνει πιο φτηνό από το φτηνότερο στην Ελλάδα. Αυτό με το ΑΦΜ το έγραψα συμπληρωματικά για τους λίγους που μπορεί να τους ενδιαφέρει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο ιταλικό amazon έχει το Xbox one μαζί με το kinect στα 399€+μεταφορικά (βγαίνει κάπου 420). Με χρήση επαγγελματικού ΑΦΜ βγαίνει τελική τιμή 352€. Στην Ελλάδα ξεκινάει το συγκεκριμένο πακέτο στα 445€ οπότε δεν ξέρω αν θεωρείται ακριβώς προσφορά αλλά μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους

 

Καλα εκανες και το εβαλες εδώ και όχι σε νέο τοπικ αφου δεν εχουμε προσφορα αξια λογου. Δεν βγαινει "καπου 420", βγαινει (φαινεται ευκολα με ένα κλικ παιδια να ξερετε) ακριβως 427.71€ τελικη τιμη για Ελλαδα. Μικροτερη διαφορα από 4%. Τωρα αν καποιος ηταν να το παρει, οκ γλυτωνει από 17 ευρω αν εχει κοντα του το φτηνοτερο μαγαζι του σκρουτζ ή 20 αν το εχει μακρια του.

 

Για το θεμα του επαγγελματικου ΑΦΜ, συμφωνω με τον fagoura 100% σε ο,τι εγραψε και προσθετω ότι η αναφορα μιας τιμης χωρις ΦΠΑ δεν εχει νοημα και μαλλον δεν χρειαζεται γιατι μπορει να δημιουργει λαθος εντυπώσεις / να μπερδευει καποιους. Να μοιαζει κατι καλη προσφορα σε/με μια γρηγορη αναγνωση (αφου διπλα διπλα εχουμε τιμη χωρις ΦΠΑ συγκρινομενη με τιμη ΜΕ ΦΠΑ)   ενώ δεν είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24.45€ μου βγάζει μεταφορικά εμένα. Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις και τη βοήθεια, θα σβήσω το κομμάτι για το ΑΦΜ και θα αφήσω μόνο την κανονική τιμή :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τοσα μεταφορικα βγαζει και σε "μενα" και σε ολους φανταζομαι, είναι και η διαφορα του ΦΠΑ όμως:

 

Τα γραφει αναλυτικα :

 

Articoli EUR 403,26 (εχει μπει διαφορα ΦΠΑ εδώ)

 

Costi di spedizione stimati EUR 24,45

 

Totale ordine stimato EUR 427,71

 

Il totale ordine include l'IVA. Dettagli

 

;)

 

 

(το ένα κλικ που λεω ότι χρειαζεται στα δεξια της σελιδας για να δειτε τελικη τιμη και την αναλυτικη χρεωση/λιστα που εχω παραπανω, είναι αυτό που εχω επισημανει με κοκκινη ελλειψη στη φωτο απο το καλαθι : )

 

post-83099-0-92756500-1410546621_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lenovo Ideapad B50 498€

 

Σύμφωνα με το site τα specs του είναι:

 

15.6” FHD (1920x1080) LED anti-glare

 

Intel® Core™ i3-4010U Processor (1.7GHz,3MB Cache)

 

8GB RAM

 

1TB

 

AMD Radeon R5 M230 2GB

 

Χωρίς λειτουργικό

 

 

Νομίζω ο,τι έχουμε καιρό να δούμε laptop με FHD οθόνη σε αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

notebook Lenovo

CPU Family Intel Core i5 Μοντέλο CPU 4200M Συχνότητα CPU 2.50 GHz Μέγεθος RAM 4 GB Τύπος RAM DDR3 Χωρητικότητα Σκληρού Δίσκου 1 ΤΒ Χαρακτηριστικά Σκληρού Δίσκου SATA 5400RPM Οπτικά Μέσα DVD+/-RW SuperMulti Double Layer Ανεξάρτητη Κάρτα Γραφικών Όχι Κάρτα Γραφικών Intel HD Διαγώνιος Οθόνης 15,6" Χαρακτηριστικά Οθόνης 1366 x 768 Web Camera Ναι Card Reader MediaCard Reader HDMI port Ναι USB 2.0 ports 1 x USB 2.0 USB 3.0 ports 2 x USB 3.0 Δικτυακές Συνδέσεις LAN 10/100, Wifi 802.11b/g/n Bluetooth Ναι Λειτουργικό Σύστημα Δεν περιλαμβανεται Βάρος 2.5Kg Εγγύηση 1 έτος

Cosmodata στα 399, αξίζει?
http://www.cosmodata.gr/product/186285/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι υπάρχουν πολλά καλύτερα σε αυτήν την τιμή. Ειδικά ό σκληρός του είναι φίδι.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lenovo Ideapad B50 498€

 

Σύμφωνα με το site τα specs του είναι:

 

15.6” FHD (1920x1080) LED anti-glare

 

Intel® Core™ i3-4010U Processor (1.7GHz,3MB Cache)

 

8GB RAM

 

1TB

 

AMD Radeon R5 M230 2GB

 

Χωρίς λειτουργικό

 

 

Νομίζω ο,τι έχουμε καιρό να δούμε laptop με FHD οθόνη σε αυτή την τιμή.

lol.. δεν παρακολουθεις το τοπικ πολυ συχνα ισως...

http://www.amazon.de/gp/product/B00KCJAI1A/(το εχω ποσταρει 2-3 φορες τον τελευταιο μηνα)

με πολυ καλυτερη καρτα γραφικων κιολας, οσο ειχε 399 το εβαζαν ανα 2 βδομαδες στα 349, τωρα στα 379 υπολογιζεις και δΦΠΑ στην τιμη βεβαια ή περιμενεις την επομενη προσφορα τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι υπάρχουν πολλά καλύτερα σε αυτήν την τιμή. Ειδικά ό σκληρός του είναι φίδι.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

Μπορείς να μας δείξεις ένα καλύτερο σε αυτά τα λεφτά, γιατί το έχω προτείνει κι εγώ σε φίλο και μάλλον θα το παραγγείλει; Στο skroutz που κοιτάω όσα έχουν αντίστοιχο επεξεργαστή/χαρακτηριστικά ξεκινάνε από 460+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μας δείξεις ένα καλύτερο σε αυτά τα λεφτά, γιατί το έχω προτείνει κι εγώ σε φίλο και μάλλον θα το παραγγείλει; Στο skroutz που κοιτάω όσα έχουν αντίστοιχο επεξεργαστή/χαρακτηριστικά ξεκινάνε από 460+.

Και εγώ ψάχνω για φίλο λάπτοπ 350-400€ . Αν υπάρχει κάτι ενημερώστε. Ευχαριστώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

verbatim store n go 1db @ eshop @ 56.90


http://www.e-shop.gr/verbatim-53023-1tb-store-n-go-usb-30-portable-hard-drive-black-p-PER.345712

Θα μου πείτε δεν είναι τρελή διαφορά τα 3 ευρό από τον σκρουτζ αλλά εγώ ψάχνω κάτι φθηνό για αποθήκη,το συγκεκριμένο καλό δεν είναι για αποθήκη/δεύτερο backup;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...