Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γράφω εδώ γιατι εδώ ειχς μπει η προσφορά ΄ταν ένας εκτυπωτής στο ebw για τον οποίο φάγαμε άκυρω όμως εγώ τον είχα πληρώσει με κατάθεση και απο τότε ακόμα δεν μου έχουν επιστραφεί τα χρήματα η επικοινωνία με το ebw μέσω τηλ είναι αδύνατη καθώς με β΄ζουν συνέχεια στην αναμονή . έστειλα emial αλλα σε περίπτωση που δεν απαντήσουν τι νομίζεται πρέπει να κάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SSD Kingston HyperX Fury 240GB 94,99 € @ you.gr

 

Solid State Drive (SSD) Kingston HyperX Fury 240GB 2,5" SATA3 94,99 €

 

Read 470 MB/sec

Write 220 MB/sec

 

στο www.you.gr

 

http://www.you.gr/proionta/pc-parts/exartimata-desktop-pc-anavathmisis/solid-state-drives-(ssd)/solid-state-drive-(ssd)-kingston-hyperx-fury-240gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά με μπέρδεψε ο Κώτσο,

με πήρε φίλος τηλέφωνο για να με ρωτήσει αν  αξίζει κατι που  είδε σε τηλεοπτική διαφήμιση.

 

Εχει 4 συσκευές με «χαμηλή» τιμή, εφόσον λέει ανακυκλώσεις την παλιά σου.

 

Οι τιμές στα συγκεκριμένα προϊόντα είναι βγαίνουν στο skroutz ως εξής:

 

από τα 2 πλυντήρια, το ένα το έχει μόνο ο Κώτσο, άρα δεν έχουμε προσφορά,

το άλλο όμως το έχει άλλος ένας 80€ ακριβότερα, ενώ και η τιμή του Κωτσόβολου δεν είναι η χαμηλότερη ιστορικά, καθώς τον Ιούνιο είχε παίξει 40€ φτηνότερα πάλι από τον Κώτσο,

 

το ψυγειοκαταψύκτη το έχει μόνο ο Κώτσο, άρα δεν έχουμε προσφορά,

 

ενώ και την κουζίνα την έχει μόνο ο Κώτσο, άρα δεν έχουμε προσφορά.

 

Δεν έκατσα να κάνω αναλυτική έρευνα, πχ στα μοντέλα που έχει μόνο ο Κωτσόβολος αν υπάρχουν παρεμφερή πιο ακριβά ή πιο φτηνά.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχουμε καμία προσφορά παρά μόνο για ένα από τα τέσσερα προϊόντα και αυτό με ερωτηματικό.

 

Το μπέρδεμα προκύπτει επειδή,

ενώ υποτίθεται ότι ισχύει για όλες τις μάρκες του ομίλου Bosch, Siemens, Neff, Pitsos,

αν πας να μπεις στον κατάλογο των προϊόντων δεν βρίσκω πουθενά να έχει κουμπάκι για τιμή με ανακύκλωση ή κάτι τέτοιο

και όλες οι τιμές που είναι αναρτημένες είναι κλασσικές στο συν ~ 30% από τον ανταγωνισμό.

Ξανά, δεν έκατσα να δω όλες τις τιμές των προϊόντων, ενδεικτικά τσίμπησα 2-3.

 

Υπάρχει τελικά όφελος από την ανακύκλωση και δεν το βρίσκω ή είναι άλλη μια μούφα προωθητική ενέργεια;

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όχι , δεν είναι πολύ καλος ο συγκεκριμένος (από τους κακους είναι αν δειτε τις παρακατω μετρήσεις), ουτε η τιμη είναι πολύ καλη, ουτε προσωπικα πιστευω με τιποτα ότι αξιζει η αγορα του στα 95 ευρω. (μηπως μπερδευτήκατε με τον hyperx; Είναι ο "hyperx fury").

Δεν είναι τιποτα σπουδαιο, δεν αποτελει ουτε VFM ουτε διαφορα απο τον 2ο (-4%) άξια για τοπικ εχει, εκει είναι η κανονικη του τιμη λιγο πολύ. (δεν μιλαμε για εξω που ξεκινα από 90€.)

Δυσκολα θα βρειτε χειροτερο, ειναι περιπου στα ιδια με τον V300.

 

Read 4K 17.27 MB/s
Write 4K 76.24 MB/s
Read 4K (64 Threads) 32.36 MB/s
Write 4K (64 Threads) 187.45 MB/s
Sequential Read 4K 499.22 MB/s
Sequential Write 4K 216.36 MB/s
Read Access Time 0.17 ms
Write Access Time 0.29 ms
AS SSD Score 429 Scores

 

as_ssd.jpg
πηγη http://www.ssdreview.com/review/compare/kingston-hyperx-fury-240gb-25-inch-560abbf0/asssdbenchmark.html

Μεταφερθηκε στο "βρηκα κατι...".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά με μπέρδεψε ο Κώτσο,

με πήρε φίλος τηλέφωνο για να με ρωτήσει αν αξίζει κατι που είδε σε τηλεοπτική διαφήμιση.

 

...

Υπάρχει τελικά όφελος από την ανακύκλωση και δεν το βρίσκω ή είναι άλλη μια μούφα προωθητική ενέργεια;

Στο link που δίνεις, κάτω κάτω γράφει:

 

Ισχύει για όλα τα ψυγεία, πλυντήρια και κουζίνες BOSCH, PITSOS, SIEMENS, NEFF αξίας €399 και άνω έως 23/11/2014 ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

 

Εξαιρούνται τα προϊόντα ΡITSOS Family και οι κωδικοί: 102905, 108262, 114569, 122188, 121861, 129070, 111276, 127202, 129673 και 125579.

 

Για την δωρεάν παραλαβή της παλιάς συσκευής απαιτείται απεγκατάσταση του προϊόντος από εσάς. Το όφελος 20% δίνεται με κουπόνι και είναι υπολογισμένο στις τελικές αναγραφόμενες τιμές.

 

Άρα τσάμπα ψάχνεις για κουμπάκι.

Είναι περασμένο το 20% σε όλα τα προϊόντα που ισχύει και συνεπώς, σύμφωνα με αυτά που γράφεις εσύ (+30% πάνω από τον ανταγωνισμό), δεν υπάρχει όφελος και δεν υπάρχει και μπέρδεμα!

:-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τις προσφορές του Κωτσόβολου, επειδή τυχαίνει να ψάχνω κουζίνα πήγα χθες και ρώτησα. Δίνει την Pitsos HCB555055 στα 615 ευρώ με 3 χρόνια επέκταση εγγύησης δικιά του και την Bosch HCE743253G στα 630 ευρώ. Στις υπόλοιπες ισχύουν οι κανονικές τιμές απ'ό,τι μου είπε. Έχω μια επιφύλαξη βέβαια και θα πάω να ξαναρωτήσω αύριο μήπως ισχύει και σε άλλα μοντέλα η έκπτωση. Αυτές οι τιμές χωρίς απαραίτητα να έχεις παλιά κουζίνα να αποσύρεις (εγώ δεν έχω). Ρώτησα για inox, δεν ξέρω αν έχει και κάποιες λευκές. Ουσιαστικά στην Pitsos η προσφορά είναι η επέκταση εγγύησης γιατί στα ίδια λεφτά βρίσκεις παρόμοιες Bosch και Siemens. Ίσως ξεστοκάρει γιατί πρόκειται για σχετικά παλιά μοντέλα, ιδίως η Pitsos είναι του 2010 αν και σε χαρακτηριστικά δεν υστερεί σε σχέση με τις υπόλοιπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ψάχνω για ασύρματο τηλέφωνο, αυτό είναι καλή περίπτωση;

Link.png Site: Panasonic KX-TG2721EB Single DECT Cordless Phone with Answer Machine

Στις 23 λίρες + μεταφορικά, στο σκρουτζ έχει 40€ + μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Lenovo Miix2-11 29,5 cm (11,6 Zoll FHD IPS) Convertible Tablet-PC (Intel Core i3 4012Y, 1,5 GHz, 2GB RAM, 128GB SSD, Intel HD Graphics 4200, Touchscreen, Win 8.1) silber απο αμαζον γερμανιας περιπου 477€

εδω ειναι στα 643+

http://www.skroutz.gr/s/5576775/Lenovo-Miix-2-11-i3-4012Y-2GB-128GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Τι άποψη έχετε για την παρακάτω οθόνη/tv στα 149€?

Θέλω να τη βάλω στο παιδικό δωμάτιο. Ευχαριστώ.

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/monitor-othones/Samsung-TV-Monitor-24-T24D390EW.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την  ίδια σε 22 ίντσες (την έχω σαν μόνιτορ αλλά την χρησιμοποιώ και σαν tv). έχει πολύ καλό media player. η εικόνα της είναι πολύ καλή (τουλάχιστον εμένα με ικανοποιεί) και έχει αρκετές ωραίες λειτουργίες. Πιστεύω πως αξίζει τα χρηματα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...