Προς το περιεχόμενο

Βρήκα κάτι που υποτίθεται οτι είναι προσφορά. Είναι; Αξίζει;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθολου ασχημο αν και κατα τη γνωμη μου gaming laptop με αυτα τα λεφτα στην πραγματικοτητα δεν περνεις εκτως αμα παιζεις κανα league of legends η τιποτα με πολυ χαμηλες απαιτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως και με το Gaming desktop ενα gaming laptop που θα θες να παιζεις πραγματικα οτιδηπωτε κοστιζει πανω απο 1000-1100 ευρο δηλαδη Dell και alienware.Φυσικα αμα δεν θες να παιζεις και βαρια games οπως το crysis 3 και μελλοντικα παρομοια games τωτε οντως υπαρχουν και πιο φτηνα Laptop.Γενικα ποτε δεν ημουν υπερ των gaming laptop γιατι ειναι ακριβα σε σχεση με τα desktop αποδιδουν λιγοτερο και χανουν παρα πολυ την αξια τους.Την καταραμενη την φορητοτητα την χρυσοπληρωνεις δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα να θεωρήσω δεδομένο ότι πιστεύεις πχ ότι αυτό http://www.skroutz.gr/s/2645729/Dell-Alienware-M14x-R2-i7-3630QM-8GB-500GB.html

Παίζει καλύτερα (άσχετα με την τιμή) τα παιχνίδια από το λενοβο;<br><br><br>

Sent from my XT890 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τιμή αλλά από το γνωστό technoshop -_-

 

Οπως και με το Gaming desktop ενα gaming laptop που θα θες να παιζεις πραγματικα οτιδηπωτε κοστιζει πανω απο 1000-1100 ευρο δηλαδη Dell και alienware.Φυσικα αμα δεν θες να παιζεις και βαρια games οπως το crysis 3 και μελλοντικα παρομοια games τωτε οντως υπαρχουν και πιο φτηνα Laptop.Γενικα ποτε δεν ημουν υπερ των gaming laptop γιατι ειναι ακριβα σε σχεση με τα desktop αποδιδουν λιγοτερο και χανουν παρα πολυ την αξια τους.Την καταραμενη την φορητοτητα την χρυσοπληρωνεις δηλαδη.

 

Μάλλον μόνο σε desktop έχεις δουλέψει ε?

Ακόμα και το Alienware M17 την GTX660M φοράει http://www.skroutz.gr/s/2745364/Dell-Alienware-M17x-R4-i7-3740QM-16GB-750GB-32GB-SSD.html όπως και το Asus G75VW http://www.skroutz.gr/s/2542331/Asus-G75VW-TH71-i7-3630QM-12GB-500GB.html

Τώρα τι θες να πεις με το ποστ σου δεν έχω καταλάβει.

okeanos111 χτύπα το αν σε ενδιαφέρει για gaming, εγώ αν είχα τα λεφτά τώρα το είχα πάρει

(btw πολύ καλες προσφορές το ε-σοπ τελευταία, χτυπάει άνετα και του εξωτερικού τις τιμές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλα ειπα οτι με 500ευρο οταν λεμε gaming laptop μην νομιζει ο αλλος μπορει να πεξει ολα τα games στα ultra,γιατι το ειχα πετυχει πιο παλια που ελεγε καποιος για ενα gaming laptop πόυ βρηκε με 560ευρο και ηθελε να πεξει το crysis 3 σε Ultra γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω γιατι θυμαμαι κατι αλλο:

Εγω απλα ειπα οτι με 500ευρο οταν λεμε gaming laptop μην νομιζει ο αλλος μπορει να πεξει ολα τα games στα ultra

ενα gaming laptop που θα θες να παιζεις πραγματικα οτιδηπωτε κοστιζει πανω απο 1000-1100 ευρο δηλαδη Dell και alienware.

Δεν ειπες "μην περιμενετε με 600 ευρω λαπτοπ να δειτε επιδοσεις των 1000 ευρω desktop" ειπες στον κοσμο να παει να σκασει σχεδον τα διπλα χρηματα χωρις κανενα νοημα ή επιχειρημα! Μαλιστα οχι απλα θα ξοδεψει παραπανω λεφτα, αλλα θα βγει και χαμενος κιολας σε επιδοσεις παιρνοντας τα πανακριβα alienware που και στα υπερδιπλασια λεφτα ακομα (1400 ευρω ενα που ποσταρα παραπανω) θα εχει ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ επιδοσεις (εκτος αν πιστευεις το αντιθετο, ρωτησα αλλα δεν ειδα απαντηση) απο αυτο το Υ580. Kαι ναι, δε θα παιξει crysis 3 & far cry 3 στο ultra αλλα θα τα παιξει μια χαρα στο 'high' και στο κατω-κατω τι "ultra" θα δει καποιος σε 15,6"?? Ετσι κι αλλιως παντως αναλυσεις πανω απο 1920*1080 δε θα δει/χρειαστει απο το λαπτοπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και με το Gaming desktop ενα gaming laptop που θα θες να παιζεις πραγματικα οτιδηπωτε κοστιζει πανω απο 1000-1100 ευρο δηλαδη Dell και alienware.

 

Άνετα φτιάχνεις gaming desktop με 800-900 ευρώ και να τα παίζεις όλα στο ultra!!

(Eκτός και αν ενεργοποιείς anti-aliasing κλπ αλλά τότε μιλάμε για high-end σύστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω υπερ των gaming desktop ειμαι απλα ανεφερα οτι αμα καποιος θελει gaming laptοp θα πρεπει να δωσει  παραπανω απο το αντιστοιχο desktop.Τωρα για το τι games ακριβως θελει να παιξει και σε τι αναλυσεις,αυτο θα το κρινει ο ιδιος και θα αγορασει και το αναλογο Laptop.Τωρα αν καποιος θελει να gaming laptop αλλα να παιζει τα παιχνιδια σε λιγοτερες απαιτησεις τοτε ναι λογικο ειναι να κοιταξει σε κατι φτηνοτερο.Οσο για το τι ultra θα δεις σε 15.6 και 17'' αυτο πες το σε αυτους που τα προτιμουν :P  



Τελος giorginho σε κανενα δεν ειπα τι να παρει γιατι ο ενδιαφερομενος δεν ειπε τι games τον ενδιαφερουν και σε τι αναλυσεις.Αν οντως μου ελεγε για χαμηλοτερες αναλυσεις εννοειται οτι το lenono ειναι καλο.Μην βιαζεστε να βγαλετε συμπερασματα lol :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος giorginho σε κανενα δεν ειπα τι να παρει γιατι ο ενδιαφερομενος δεν ειπε τι games τον ενδιαφερουν και σε τι αναλυσεις.Αν οντως μου ελεγε για χαμηλοτερες αναλυσεις εννοειται οτι το lenono ειναι καλο.Μην βιαζεστε να βγαλετε συμπερασματα lol :-)

3η φορα θα σε ρωτησω (μην το παρεις τελειως προσωπικα απλα δεν μπορω να καταλαβω ακομα τι θες να πεις απο το 1ο σου ποστ πιο πανω) αν καποιος θελει high ή και ultra gaming σε λαπτοπ, πιστευεις οτι αντι αυτου του lenovo θα πρεπει να δωσει 1100-1400 ας πουμε ευρω για ενα alienware σαν αυτο που εδειξα παραπανω; Εχεις καποια συγκεκριμενη αντιπροταση σε αυτα που φανηκε να προτεινεις αρχικα (ειπες για dell-alienware);

Παντως κι εγω οταν πηρα το 17αρι μου, καλυτερα υπηρχαν μονο με 2000+ευρω τοτε, οποτε μαλλον κι εγω μεσα σε αυτους που προτιμουν τα 'ultra' ειμαι ;) και στην εποχη του τα σηκωνε μια χαρα! Το οτι εγω ή εσυ μπορει καποτε να δωσαμε πολυ περισσοτερα, ή οτι ο φιλος σου καποτε πηρε μηχανημα με 560 ευρω που του το πασαραν ως gaming laptop και βγηκε μουφα, δε σημαινει οτι καποιο αλλο σημερα στα 600 δεν ειναι αρκετα καλο (ελπιζω να μην αποφυγεις να απαντησεις και αυτη τη φορα στην παραπανω ερωτηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Dell-alienware τα ανεφερα μονο μιας και βλεπω να προτιμανε πολοι σε ακριβα gaming laptop ακομα και γνωστοι μου.Οχι δεν ειμαι φαν και εννοειται οτι αμα βρει ενα laptop στα ιδια πανω κατω spec και εχει 300 ευρο κατω το χτυπαει.Yπηρχε ενα παρομοιο topic στο insomnia για gaming λαπτοπ στο βαζω για να δεις για πιο λογο ανεφερα τα λεφτα αυτα και τα alienware :P http://www.insomnia.gr/topic/491150-toshiba-qosmio-x770-10n/,για να κλεισουμε το θεμα γιατι βγαινουμε offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα αυτο που θεωρω τοσα ποστς οτι δεν εχεις καταλαβει ειναι οτι αυτο (το Υ580) ΕΙΝΑΙ περιπτωση "ιδιων" (ή και καλυτερων!) specs στα 600 ευρω σε σχεση με κατι τετοια.

Το Qosmio X-series (νομιζω Χ705 ηταν τοτε?) ηταν η νο2 επιλογη μου τοτε που πηρα τελικα το δικο μου. Ηταν νο1 μεχρι που καταφερα να δω απο κοντα τι γομαρι ηταν, οποτε ειχε ακομα καλυτερη βαση ο ισχυρισμος σου περι desktop. Και παλι παντως δεν μιλαμε σε καμια περιπτωση για 600 ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...