Προς το περιεχόμενο

Τέλος εποχής για το Windows Live Messenger


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1.............

καλά το skype το ρήμαξαν όσο δεν πάει 250 mb ram καταναλώνει..... είναι αργό και πολλές φορές μηνύματα πάνε στο υπερπέραν και δεν φτάνουν στον παραλήπτη.......... άπειρες φορές δεν ανανεώνονται τα online/offline status (πχ καποιος βγήκε από το skype τον δείχνει για πολύ ώρα μέσα............ καλά για android δεν το συζητάμε η ποιο βαριά και προβληματική εφαρμογή στο market έχει γίνει (πριν το πάρει η ms έτρεχε νεράκι)

εμενα μου τρωει τωρα 73ΜΒ, για τα υπολοιπα συμβαινουν καποια περιεργα αλλα πιστευω οτι πρεπει να ειναι Bugs που δημιουργουνται και λογω mobile συσκευων που τρεχουν ταυτοχρονα ισως. Θελει βελτιωση αυτο το κομματι οντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ορισμος της ασχημιας ειναι το τελευταιο skype για desktop. Παντως καποια bugs τα διορθωσαν, ειδικα δε οταν παιζει παραλληλα skype για desktop και για φορητη συσκευη (ipad, iphone, android κτλ).

 

καλά για android δεν το συζητάμε η ποιο βαριά και προβληματική εφαρμογή στο market έχει γίνει (πριν το πάρει η ms έτρεχε νεράκι)

Τα ιδια  και χειροτερα σκ$τ@ ηταν και πριν την εξαγορασει η Microsoft, η ιδιοκτησια αλλαξε, οχι οι developers.

 

έχω έτοιμο το pidgin. δε κανει ακομα για im το skype. ας το παρουνε χαμπαρι.

 

aMSN και τι λέτε εσείς...

Και μετα ξυπνησατε (οταν κλεισουν οι servers δηλαδη)!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το amsn χρησιμοποιεί database και servers της microsoft μόλις σταματήσουν να λειτουργούν servers του msn πάει και το amsn σου

 

 

Και μετα ξυπνησατε (οταν κλεισουν οι servers δηλαδη)!

 

 

Το καταργώ τελείως τότε, no harm done ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ορισμος της ασχημιας ειναι το τελευταιο skype για desktop. Παντως καποια bugs τα διορθωσαν, ειδικα δε οταν παιζει παραλληλα skype για desktop και για φορητη συσκευη (ipad, iphone, android κτλ).

 

Τα ιδια  και χειροτερα σκ$τ@ ηταν και πριν την εξαγορασει η Microsoft, η ιδιοκτησια αλλαξε, οχι οι developers.

 

 

Και μετα ξυπνησατε (οταν κλεισουν οι servers δηλαδη)!

 

το pidgin παιρνει και το fb chat. θα κλεισει και αυτο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα παντως για το MSN Messenger, με αυτο μεγαλωσα εγω κι οι φιλοι μου οταν ημασταν μικροι και καναμε τα πρωτα μας βηματα στους υπολογιστες :fear:

 

 

 

σκέψου τι θα έχουν να λένε όσοι ξεκίνησαν τα πρώτα τους βήματα με το ICQ

:D :D

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα παντως για το MSN Messenger, με αυτο μεγαλωσα εγω κι οι φιλοι μου οταν ημασταν μικροι και καναμε τα πρωτα μας βηματα στους υπολογιστες :fear:

 

Ωραία ιστορία παππού! Έχεις κι άλλες;

Θέλω αυτή με τα live tiles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ειναι το Skype απλα βαριουνται να ασχοληθούν.

 

 

Μας δουλεύεις υποθέτω ε?

 

Θα αναφέρω μερικά σημαντικά του μειονεκτήματα:

 

  1. Το μισό παράθυρο συνομιλίας από πάνω είναι ένα κενό άσπρο πράμα με λίγα στοιχεία του συνομιλητή το οποίο αν κλείσεις δεν βλέπεις την εικόνα του.
  2. Το 50% του παραθύρου δεξιά και αριστερά είναι καλυμένο με κάτι άσπρα άχρηστα πλαίσια και γράφεις σε ένα μικρό πλαίσιο στην μέση χωρίς να υπάρχει δυνατότητα τροποποίησης των μεγεθών.
  3. Δεν υποστηρίζει διαφορετικές γραμματοσειρές για τους συνομιλητές για να ξεχωρίσεις εύκολα ποιος λέει τι.
  4. Δεν υποστηρίζει tabbed chat.
  5. Δεν μπορείς να κάνεις block με δεξί κλικ σε μια επαφή και δεν βρίσκω πως και αν μπορείς να κάνεις. Αν δεν γίνεται είναι αστείο, αν γίνεται και δεν το βρίσκω είναι πάλι αστείο για ένα τέτοιο πρόγραμμα.
  6. Συχνά δεν ανανεώνεται η κατάσταση των επαφών.
  7. Συχνά δεν έρχονται μηνύματα.
  8. Με το windows messenger μπορούσα να μπω ταυτόχρονα με δύο λογαριασμούς απ το ίδιο pc με χρήση του plus ενώ στο skype δεν βλέπω να γίνεται κάπως και το plus είναι γτπ.
  9. Με το windows messenger όταν ήμουν συνδεδεμένος από πολλές συσκευές ταυτόχρονα μπορούσα από την μία να αποσυνδέσω τις άλλες, στο skype δεν βλέπω να γίνεται κάπως.

Αυτά τα λίγα με ενοχλούν μέχρι στιγμής στο μια χαρά skype. Σίγουρα άλλους θα τους ενοχλούν κι άλλα πράματα.(αν έχετε λύσεις για κάποια από τα παραπάνω πείτε τίποτα)

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...