Προς το περιεχόμενο

Alcatel Cellpipe 7130


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 χρόνια αργότερα...

Έχω forthnet k βρήκα αυτό το ρουτερακι στην ντουλάπα μου κ ειπα να το δοκιμασω αλλά δν μπορώ να βρω που βάζω το username κ pass τις forthnet..

Μου δείχνει κόκκινο λαμπακι το online..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το online ειναι λογικο που ειναι κοκκινο γιατι δεν εχει μεσα τα στοιχεια username/password της συνδεσης σου στην forthnet.η hol που λογικα απο εκει το εχεις δεν εχει radius οποτε οτι στοιχεια και να ειχε μεσα επαιζε.η forthnet ομως θελει στοιχεια.

κανονικα στο wan θα πρεπει να υπαρχει επιλογη να βαζεις τα στοιχεια σου εκτος αν για καποιο λογο επειδη δεν μπαινεις σαν admin εχουν κοψει αυτην την καρτελλα.

δοκιμασε admin admin να δεις αν θα μπει.επισης βρηκα και αυτο

http://www.thelab.gr/topic/120407-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-router/

μηπως και απο cli (telnet)σε αφησει να κανεις αλλαγες.θεωρητικα παντως καποια στιγμη η hol θα πρεπει να στο ζητησει πισω να το επιστρεψεις αφου στο εχει δανεισει.

αν δεν βρεις κατι σηκωσε κανα Print screen να δουμε.

επισης αν υπαρχει κανα vc για τηλεφωνια ή για iptv καλο θα ηταν να το σβησεις τελειως γιατι καποιοι ειχαν κατι θεματακια που προσπαθουσε συνεχεια να βρει ενα vc που δεν επαιζε στον αλλο παροχο.περα οτι εκανε προσπαθειες συνεχεια το αλλο vc και γεμιζε και το log τους προκαλουσε και αλλα θεματα.

Έχω forthnet k βρήκα αυτό το ρουτερακι στην ντουλάπα μου κ ειπα να το δοκιμασω αλλά δν μπορώ να βρω που βάζω το username κ pass τις forthnet..
Μου δείχνει κόκκινο λαμπακι το online..


απο forthnet ποιο ρουτερ εχεις και δεν σε καλυπτει? αν το cellpipe το θες μονο για το wireless του επειδη πχ εχει καλυτεροαπο το αλλο που εχεις τοτε μπορεις να το βαλεις πανω στο αλλο σου adsl router και να το ρυθμισεις να παιζει απλα σαν access point(αυτο αν δεν καταφερουμε να το κανουμε να παιξει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το online ειναι λογικο που ειναι κοκκινο γιατι δεν εχει μεσα τα στοιχεια username/password της συνδεσης σου στην forthnet.η hol που λογικα απο εκει το εχεις δεν εχει radius οποτε οτι στοιχεια και να ειχε μεσα επαιζε.η forthnet ομως θελει στοιχεια.

κανονικα στο wan θα πρεπει να υπαρχει επιλογη να βαζεις τα στοιχεια σου εκτος αν για καποιο λογο επειδη δεν μπαινεις σαν admin εχουν κοψει αυτην την καρτελλα.

δοκιμασε admin admin να δεις αν θα μπει.επισης βρηκα και αυτο

http://www.thelab.gr/topic/120407-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-router/

μηπως και απο cli (telnet)σε αφησει να κανεις αλλαγες.θεωρητικα παντως καποια στιγμη η hol θα πρεπει να στο ζητησει πισω να το επιστρεψεις αφου στο εχει δανεισει.

αν δεν βρεις κατι σηκωσε κανα Print screen να δουμε.

επισης αν υπαρχει κανα vc για τηλεφωνια ή για iptv καλο θα ηταν να το σβησεις τελειως γιατι καποιοι ειχαν κατι θεματακια που προσπαθουσε συνεχεια να βρει ενα vc που δεν επαιζε στον αλλο παροχο.περα οτι εκανε προσπαθειες συνεχεια το αλλο vc και γεμιζε και το log τους προκαλουσε και αλλα θεματα.

απο forthnet ποιο ρουτερ εχεις και δεν σε καλυπτει? αν το cellpipe το θες μονο για το wireless του επειδη πχ εχει καλυτεροαπο το αλλο που εχεις τοτε μπορεις να το βαλεις πανω στο αλλο σου adsl router και να το ρυθμισεις να παιζει απλα σαν access point(αυτο αν δεν καταφερουμε να το κανουμε να παιξει).

ακριβως για αυτον τν ρολο το θελω. για καλυτερο wifi.  τωρα εχω το tomshon g585 v8 .μπορεις να μου δωσεις οδηγιες πως γινετε αυτο.?? να βαλουμε το hol για access point..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thomson v8 = 192.168.1.254

netfaster το αλλαζεις απο οτι εχει και το βαζεις 192.168.1.253 και του κλεινεις τον dhcp.

τα ενωνεις μεταξυ τους με ethernet.αν το netfaster εχει θυρα stb για Hol tv μην το συνδεσεις εκει γιατι δεν θα παιξει.συνηθως η stb ειναι η 4.

αφου τα ενωσεις μπαινεις στο netfaster με 192.168.1.253 και φτιαχνεις το wireless οπως θες.

αντιστοιχα κλεινεις το wifi του thomson αν δεν το θες.

αν θες μπορεις να τα βαλεις σε αποσταση μεταξυ τους και να εχεις και τα 2 ανοιχτα αν εχεις μεγαλο σπιτι για καλυτερη καλυψη.

εκει βαζεις ιδιο ssid ιδιο κωδικο ιδιο τυπο κλειδωματος αλλα διαφορετικο καναλι.να εχουν 5 καναλια διαφορα και αποφευγουμε το auto και το 12,13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...