Προς το περιεχόμενο

Alcatel Cellpipe 7130


Phoenix7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,μπορει να ακουγεται χαζη η ερωτηση αλλα πως μπορω να αλλαξω τον κωδικο προσβασης στο Wi-Fi? Εψαξα αλλα δεν βρηκα τιποτα. Μπορω μονο το SSID, για το password δεν μου εχει επιλογη αλλαγης. Εχει το εργοστασιακο. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινετια να μην σε αφηνει να αλλαξεις τον κωδικο.μπορει να ειναι σε δευτερη καρτελλα.για κανε κανα print screen να δουμε γιατι δεν γινεται να μην γινεται.απλα μπες με καναν explorer μην εχεις θεμα με καναν αλλο browser και δεν σου βγαζει τα μενου τα υπολοιπα.γιατι εχω δει κατι τετοια παραξενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινετια να μην σε αφηνει να αλλαξεις τον κωδικο.μπορει να ειναι σε δευτερη καρτελλα.για κανε κανα print screen να δουμε γιατι δεν γινεται να μην γινεται.απλα μπες με καναν explorer μην εχεις θεμα με καναν αλλο browser και δεν σου βγαζει τα μενου τα υπολοιπα.γιατι εχω δει κατι τετοια παραξενα.

 

 

Τελικά ! υπήρχε ! και όντως έφταιγε το ότι δεν έμπαινα με Internet explorer.Πρώτη φορά μου τυχαίνει αυτό.

 

Ευχαριστώ poulinos!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ! υπήρχε ! και όντως έφταιγε το ότι δεν έμπαινα με Internet explorer.Πρώτη φορά μου τυχαίνει αυτό.

 

Ευχαριστώ poulinos!

σε καποια ρουτερ αμα μπαινεις με αλλο browser δεν εμφανιζονται ολες οι καρτελες.οποτε βλεπεις την πρωτη καρτελλα που ειναι μονο για το ssid.το εχω δει σε αρκετα ρουτερ.μαλλον η κατασκευαστρια εταιρεια δεν δοκιμαζει με αλλους browsers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 atttenuation 13 megabit.δεν ειναι ασχημα αφου η hol δυστυχως δινει 11 margin στο down.ουτε τα καλυτερα νουμερα ουτε τα χειροτερα.λογικη γραμμη.σε αλληεταιρεια με 9 margin η 6 θα παιζες πολυ παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(οff topic κ συγνωμη)

 

γινεται το συγκεκριμμενο router να δουλεψει εκτος hol?

 

οσες φορες δοκιμασα να περασω το username k password της forthnet δεν συνδεεται κ επαναφερει τα default

 

κανω κατι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως να ειναι κλειδωμενο και δεν ξερω αν υπαρχει κανα Generic firmware.Επισης δεν ξερω αν εχει επιλογη οταν κανεις τις ρυθμισεις να κανει πχ save and reboot για να της κρατησει.



επισης τα χανει οταν το κλεισεις η πατας πχ apply και δεν τα κραταει?δωσε μας παραπανω Info αν μπορεις.η μπαινει πχ με forthnet κα μετα τα αλλαζει μονο του/?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυπικα και μονο δοκιμασε με αλλο browser μηπως και.πχ intenret explorer.αλλιως μετα η παμε για αλλο firmware η για ποιο δυσκολα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δοκιμάσεις και να βρεις της ρυθμίσεις της forthnet(ή από φυλλάδιο που είχε το δικό τους router ή από την σελίδα τους) και να δεις αν έχει και άλλες ρυθμίσεις που πρέπει να αλλάξεις,κοινός φτιάξε νέα σύνδεση βάζοντας όλα τα στοιχεία από την forthnet όχι μόνο user+pass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο Username + pass αλλαζεις.θα μπορουσε να μπει ιντερνετ με forthnet αμα το γυρναγε σε bridge ethernet και μετα εκανε κληση απο τον υπολογιστη του αλλα δνε ξερω αμα το θελει ετσι.

σε ολους τους παροχους ειναι vpi 8 vci 35 pppoe/llc..και Pppoa/vcmux να ηταν παλι θα επαιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...