Προς το περιεχόμενο

Καινούριο λογισμικό σε καινούριο λάπτοπ...


DimitrisPas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα....χθες ο θείος μου ήρθε από Αμερική και έφερε στην αδερφή μου ένα λαπτοπ...το λαπτοπ έχει πάνω τα windows vista...αλλά η αδερφή μου θέλει τα 7....έτσι λοιπόν θα της τα αλλάξω....θέλω όμως πρώτα την βοήθεια σας....ο τοπικός δίσκος είναι χωρισμένος στα δύο...στον C: και στο D: ο οποίος έχει το όνομα Lenovo,μέσα σε αυτόν έχει ένα φάκελο με όνομα drivers....και μέσα σε αυτόν έχει άλλους φακέλους όπως audio,camera,chipset,cardreader,LAN,PM,OneKey_Recovery,QFE,System_repair,TouchPad,VGA,WLAN και USB Registry key....κατά πρώτον μπορώ να διαγράψω τον σκληρό D: και να φτιάξω ένα καινούριο δίσκο;;;;....και κατά δεύτερον άμα δεν τον σβήσω...και απλά περάσω τα windows 7...θα υπάρξει πρόβλημα;;;;

post-237967-0-10133800-1365866384_thumb.jpg

post-237967-0-70768700-1365866393_thumb.jpg

post-237967-0-01988800-1365866415_thumb.jpg

post-237967-0-23816900-1365866441_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα....χθες ο θείος μου ήρθε από Αμερική και έφερε στην αδερφή μου ένα λαπτοπ...το λαπτοπ έχει πάνω τα windows vista...αλλά η αδερφή μου θέλει τα 7....έτσι λοιπόν θα της τα αλλάξω....θέλω όμως πρώτα την βοήθεια σας....ο τοπικός δίσκος είναι χωρισμένος στα δύο...στον C: και στο D: ο οποίος έχει το όνομα Lenovo,μέσα σε αυτόν έχει ένα φάκελο με όνομα drivers....και μέσα σε αυτόν έχει άλλους φακέλους όπως audio,camera,chipset,cardreader,LAN,PM,OneKey_Recovery,QFE,System_repair,TouchPad,VGA,WLAN και USB Registry key....κατά πρώτον μπορώ να διαγράψω τον σκληρό D: και να φτιάξω ένα καινούριο δίσκο;;;;....και κατά δεύτερον άμα δεν τον σβήσω...και απλά περάσω τα windows 7...θα υπάρξει πρόβλημα;;;;

προφανως ο D: εχει μεσα τα vista, τους drivers για τα vista και γενικα ολες τις εργοστασιακες ρυθμισεις (recovery)...αν θες να βαλεις τα 7 και μονο αυτα πρεπει να κανεις φορματ στον C: και να περασεις σε αυτον τα 7 και να κανεις φορματ και στον D: Αφου δεν νομιζω να ξαναεβαζες τα vista.... για τα 7 πρεπει να κατεβασεις τους drivers απο το site του κατασκευαστη και να τους περασεις.....ειμαι αναλυτικοτατος νομιζω! ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα χρειαστείς drivers το πιθανότερο όταν περάσεις τα windows 7, τα βρίσκει μόνο του τα περισσότερα. Απο κει και πέρα, κάνε φορματ στο C που είναι εγκατεστημένο το vista και το άλλο το βλέπεις μετά. Εναλλακτικά κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση στην οποία θα σβηστεί το partition και θα γίνει πάλι ένας ο σκληρός. Καλύτερα όμως να είναι χωρισμένος όπως είναι γιατί σε περίπτωση που γίνει καμια στραβή κάποια μέρα με τα windows και θέλει πάλι φορματ, τουλάχιστον δε θα χάσει τα δεδομένα της αν τα έχει στον D και γίνει φορματ μόνο ο C. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι,μιας και είναι στο τέλος(μετά τον c έστω) δεν επηρεάζεται,άποψη μου άσε τον d δεν βλάπτει και αν το χρειαστείς για κάποιο λόγο στο μέλλων θα υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ....έχω και μια τελευταία ερώτηση...αυτήν την στιγμή υπάρχουν στον υπολογιστή αρχεία της lenovo όπως το Veriface 3.5,Easy Capture και Ready Common.....θα υπάρξει πρόβλημα με αυτά τα αρχεία;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποιό μοντέλο έχεις αλλά φαντάζομαι μπορείς να τα βρεις να τα ξανακατεβάσεις, πχ δες εδω

 

http://www.downloadplex.com/Drivers/Notebook/LENOVO/lenovo-ideapad-u350-notebooks-veriface-3.5.0.1218_249144.html



Τα touchpad, vga και τέτοια δεν θα έχεις πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...