Προς το περιεχόμενο

intel1550


kotsos.turbo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοδέσω pc σε κάνα δυο εβδομάδες όμως άκουσα ότι προς το καλοκαίρι θα βγουν καινούργιοι επεξεργαστές ιντελ1550 όμως δεν μπορώ να ππεριμένω θα αξίζει η αναμονή η να βάλω τον Intel 1555 (το pc το θέλω για games στο 1250 ευρό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελεις ντε και καλα ιντελ θα πρεπει να γνωριζεις οτι ναι μεν θα βγουν ιουνιο αλλα εχουν αναφερθει μερικα bug  οποτε καλο θα ηταν να περιμενεις μεχρι οι κατασκευαστριες εταιριες μητρικων βγαλουν τα νεα rev. 

απο κει και περα ειναι θεμα δικιας σου επιλογης το ποτε θα αγορασεις ...



στο μπατζετ αυτο φανταζομαι δεν θελεις και οθονη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν έχει νόημα να περιμένεις, παρτο να το χαρείς. Όταν θα κυκλοφορήσει ευρέως το 1150 θα ανακοινωθεί το νέο 1145 κτλ κτλ. Έτσι δεν θα πάρεις ποτέ. Συνέχεια θα βγαίνουν νέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο να ανακοινωθεί νεο σοκετ σε έξι μήνες και άλλο να κυκλοφορεί τον επόμενο μήνα. Υπάρχει διάφορα. Ο τουρκαλας μάλλον παίρνει ποσοστά από τις πωλήσεις του 1155 διότι δεν εξηγείται διαφορετικά τέτοια επιμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παρει τον i5 760 κανα δυο μηνες πριν βγουν οι sandy bridge γιατι δεν μπορουσα να περιμενω, αν και με κρατησε μια χαρα απο θεμα επιδοσεων οταν επρεπε να αλλαξω motherboard δεν εβρισκα καμια με 1156. Αν μπορεις να περιμενεις λιγο καλυτερα να πας σε Haswell πιστευω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα παρει τον i5 760 κανα δυο μηνες πριν βγουν οι sandy bridge γιατι δεν μπορουσα να περιμενω, αν και με κρατησε μια χαρα απο θεμα επιδοσεων οταν επρεπε να αλλαξω motherboard δεν εβρισκα καμια με 1156. Αν μπορεις να περιμενεις λιγο καλυτερα να πας σε Haswell πιστευω..

 

Το βασικοτερο προβλημα με την καταργηση καποιου σοκετ.

 

Το διδαχτήκαμε το μαθημα και με τα 775, 1366, 1156

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρκετούς δεν υπάρχουν amd ,ειδικά στην ψωροκώσταινα που το e-penis είναι το παν.

 

 

kotsos.turbo όταν βγαίνει κάτι καινούριο τόσο σύντομα το καλύτερο είναι να το περιμένεις.Πολλοί δεν περίμεναν και το μετάνοιωσαν στη πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παντως οταν μιλαμε για gaming pc και 1200ε οπως λεει ο TS, ε πας σε Intel εκει αφου αποδιδουν καλυτερα σε παιχνιδια.. Απλα να περιμενει το νεο socket τοσο κοντα ειναι το release κριμα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...