Προς το περιεχόμενο

HP PROBOOK 4540S (Intel)


kekos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις ξαναμίλησα...δεν έχει καν πάει για έλεγχο, είναι στο δρόμο λέει. Δηλαδή, χρειάζονται 1,5+ ημέρα για να φτάσει ένα προιόν απο του Ζωγράφου στο Μενίδι. Και άν φτάσει και σήμερα. Έυγε!

 

Ώρα 16.15...χάθηκε και η σημερινή ημέρα. Συγχαρητήρια στα τζιμάνια του eshop.

 

Επιτέλους ελέγθηκε σήμερα το πρωί και ήταν όντως προβληματικό (έλεγα μπάς και είμαι τρελός που με ενοχλούσε τόσο έντονα...)

 

Δυστηχώς δεν υπήρχε άλλο HP Probook σε απόθεμα όπως το είχα υποθέσει. Οπότε έπρεπε να διαλέξω είτε να πάρω πίσω τα χρήματα, είτε να διαλέξω κάποιο άλλο laptop.

 

Το μόνο που μπόρεσα να βρώ κοντά σε αυτά που ήθελα και σε λογική τιμή ήταν αυτο το Lenovo.

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904404 , οπότε και το παρήγγειλα.

 

Αν το έχει κανείς, ας μου πεί κατά πόσο είναι ευχαριστημένος, και κυρίως αν η cpu (Intel Dual Core 2020M) είναι κολλημένη πάνω στην μητρική ή όχι.

 

Και για να λέμε και τα καλά, παρότι το laptop ήταν ήδη σε χαμηλή τιμή λόγω Crazy Sundays, μου προσφέρθηκε απο το eshop και μια δωροεπιταγή των 20€ και θα αφαιρεθεί απο το ποσό του Lenovo.

 

Εύχομαι σε όλα τα παιδιά που πήραν το Probook να έχουν καλή και μακρά συμβίωση μαζί του...εγώ έζησα μαζί του μόλις για μερικές ώρες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φιλε επρεπε να εδινες κατι παραπανω να επερνες τουλαχιστον εναν i3 απο εμενα γνωμη μου...

 

To HP Probook 4550s είχε τον Celeron 1000M και με SSD και 2GB Ram πέταγε. Οπότε θεωρώ ότι το Lenovo με Pentium 2020M, διπλάσια μνήμη και SSD θα είναι άριστο για τα χρήματά του πάντα. Εξάλλου δεν το ήθελα για παιχνίδια. Και έχω την εντύπωση οτι φοράει το HM77 chipset έναντι του 76 που φορούσε το HP.

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-2020M-vs-Intel-Celeron-1000M

 

 

Και επιπρόσθετα, σε λίγες μερες θα έχω στα χέρια μου ολοκαίνουργιο i5-3210M. Αν ταιριάξει στο Lenovo, τότε νομίζω οτι θα είμαι μια χαρά για αρκετά χρόνια.

 

Αν τυχόν δεν ταιριάξει, θα τον βγάλω αγγελία εδώ σε λογική τιμή (100€ τον πήρα, άρα κάπου εκεί, ίσως ελάχιστα παρακάτω), οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται, ας έχει το νού του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι και το lenovo καλορίζικο. Τα μηχανάκια με SSD πετάνε.. οχι οτι χωρίς δεν πάει καλά..

Ειναι η καλύτερη και πιο ουσιαστική αναβάθμιση που μπορείς να κάνεις πλέον σε ενα νέο μηχάνημα..

Να πάς απο 4 στα 8 gb ram πολλές φορές δεν θα δείς αξιοσημείωτη διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάς απο 4 στα 8 gb ram πολλές φορές δεν θα δείς αξιοσημείωτη διαφορά.

 

Όταν έλεγα "διπλάσια μνήμη", εννοούσα σε σχέση με τα 2GB του HP. Γιαυτό το λόγο, ακύρωσα και την παραγγελία των 8GB Corsair απο το Amazon.

 

 

μια χαρά είναι και το lenovo καλορίζικο.

 

Σ'ευχαριστώ...αν και ακόμα δεν το έχω στα χέρια μου. Αναμενόταν παραλαβή σήμερα. Μάλλον για Δευτέρα το κόβω δυστηχώς. Υπομονή λοιπόν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν ενώ δουλεύει το hackintosh σε Acer 5750 στο ProBook που κανονικά είναι πιο συμβατό κάπου κολλάει το θέμα ...αλλά που θα πάει θα το καταφέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...