Προς το περιεχόμενο

ψυκτρα καρτας γραφικων


Fortycade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγνωμη που γραφω εδω αλλα ειδα που πριν λεγατε για  cable managment και το κουτι μου (αγνωστο μοντελο και φθηνιαρικο) εχει και αυτο πολυ λιγο χωρο. και οσο να'ναι πιεζονται επανω στο καπακι τα καλωδια.

υπαρχει περιπτωση να γινει καμια στραβη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σωστός ο απο πάνω. Μάζεψε αλλα 20 και πάνε σε corsair 500r. Kαι το πάσχα οταν θα έρθω πτολεμαίδα έρχομαι να κάνουμε την αλλαγή. Και μόλις γυρίσω σαλόνικα θα αλλάξω και το δικό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο απο πάνω. Μάζεψε αλλα 20 και πάνε σε corsair 500r. Kαι το πάσχα οταν θα έρθω πτολεμαίδα έρχομαι να κάνουμε την αλλαγή. Και μόλις γυρίσω σαλόνικα θα αλλάξω και το δικό μου

τι να το κανω το κουτι το τετραγονο ρε μαν. χωρις "προσωπικοτητα" κουτι δεν παιρνω. αυτο που εχω τωρα εχει να λεει κατι ειναι "επιθετικο" και εχει εχει αυτη την αισθηση του "κακου"  :devil:

τωρα να παρω ενα τετραγωνο κουτι κιας ειναι καλο, χωρις κατι το ομορφο δεν ψινω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν και ποιοτικα διαστημοπλοια. Αλλα το δικο σου δυστυχως ειναι μονο διαστημοπλοιο. 



Αλλα εδώ που τα λεμε και στο δικο σου αμα γινει ενα σωστο cable managment μια χαρα θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν και ποιοτικα διαστημοπλοια. Αλλα το δικο σου δυστυχως ειναι μονο διαστημοπλοιο. 

 

Αλλα εδώ που τα λεμε και στο δικο σου αμα γινει ενα σωστο cable managment μια χαρα θα ειναι.

φιλε μου οι εικονες που εχω πιο πανω ειναι λιγο παλιες. σημερα το cable management μεσα στο κουτι ειναι αρκετα καλο και συμαζεμενο.

 

οσο για τα ποιοτικα διαστημοπλοια, για πες το δικο μου γιατι λες οτι δεν ειναι ? εγω πιστευω οτι ειναι μια χαρα.

σε εμφανιση, σε εσωτερικες διαστασεις γιατι εχει αποσπομενα ρακ για σκληρους, σε cable management εχει χωρους πισω απτη μητρικη αρκετους. και πολλυ καλητερη ροη αερα σε σχεση με τα περισοτερα κουτια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.  (αν εννοεις αυτο)

το κουτι που εχω εχει πλαστικα μερη

1. το μπροστινο πλαστικο

2. το πανω πλαστικο του κουτιου

3. και το ρακ των σκληρων.

 

πες μου που θες να καταληξεις με την συγκριση αυτη.

και επειτα κανε την συγκριση, κουβεντα να γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ποιότητα των εκάστοτε πλαστικών μιλάω .. τεσπα οκ αστο, το raidmax είναι κουταρα. είναι ανούσιο να ασχολούμαι με τέτοιου είδους διαμάχες. πάντα αυτό που αγοράζουμε είναι το καλύτερό. πάνε δώσε 80€ για ψυκτρα gpu . who cares ?

 

και βαλτην μέσα σε κουτί των 70 . great logic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε δεν ειναι το καλητερο παντα αυτο που αγοραζουμε. αγοραζεις μεχρι εκει που σε παιρνει.

αυτο που λες για το κουτι των 70 ευρω σε σχεση με την ψηκτρα των 80 δεν στεκει... 

εσυ αυτα που γραφεις απο κατω στην υπογραφη τα αγορασες με βαση την αξια του κουτιου σου ?

αρκετα πραγαμτα μεσα στο κουτι ειναι πιο ακρυβα απο το κουτι το ιδιο, σε ολους. 

 

και κατι ακομα. 

εσυ ρε μαν εχεις ενα "απροσωπο" τετραγωνο πραγμα fractal-design-core-3000-avant_09023F000

 

και μιλας για αυτο ? 

 

kutia-raidmax-super-aeolus-3492-14909-4.

 

δεν ειναι διαμαχη. ειναι αποψεις μαν μη μπερδευεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συστημα μου μεχρι προτεινως στεγαζόταν σε ενα cosmos s ομως λογο πολλων μετακινήσεων χρειαζομουν κατι πιο συμαζεμενο που να μεταφερεται πιο ευκολα , και επειδή λεφτα πλεον δεν υπαρχουν πηγα σε ότι καλυτερο μπορουσα μεχρι τα 70E. Ασε που αν παρατηρησεις καλα το συστηματακι μοθ τα εχει τα χρονακια του.

 

Τωρα σου το ξαναειπα το τι ειναι απροσωπο και τι οχι για τον καθενα είναι καθαρα υποκειμενικο. Δεν κατεκρινα το γουστο σου στο σχεδιασμο. Ειναι λογικο ένας ανθρωπος που βαρια βαρια να είναι 20 να προτιμαει ένα διαστημοπλοιο και ένας στα 30+ να προτιμάει κατι σοβαρο και στυλατο για τον χώρο του.

Αλλα μιλησα για κατι αντικειμενικο όπως η ποιοτητα. Αν εχουν περασει και εχεις δουλεψει πανω σε πολλα κουτια ξέρεις να την ξεχωρίζεις. Και τα raidmax την ποιοτητα δεν την έχουν.

 

Τελος ξανατονιζω την λογική του να βαλεις μια ψύκτρα 80Ε σε ένα κουτι τον 70 δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να την καταλάβει. Αμα θες πραγματικα να κανεις μια ενεση διαστημικής ομορφιας αλλα και ποιοτητας στο συστημα σου πας σε κατι τετοιο...

 

http://www.skroutz.gr/s/2655487/NZXT-Phantom-410.html

 

Οχι σε υπερβολικές ψύκτρες που ποσο μαλλον θα μπουν πανω σε υποσυστημα που δεν ειναι και κατι το ιδιαιτερο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος παντων. και απο τις δικες σας παρατιρησεις και απο δικια μου σκεψη δεν θα την βαλω την ψηκτρα αυτη γιατι στην τελικη η καρτα μου θα φενεται καπως ετσι και δεν μαρεσε. αν ηταν μακρυα καρτα θα το εκανα τωρα οχι τελικα. arctic_cooling_accelero_xtreme_3_-_40.jp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρομερο κουτι  αυτο που εβαλες     ηθελα να ρωτισω παιζει ρολο  η αλλγη στο κουτι ? εγω το εχω 6 χρονια γενικα  hp pavillion ειναι  και του εχω αλλαξει  gpu   τροφοδοτικο  dvd drive   και ραμ 

windows 7 ultimate 64 bit
motherboard  ASUS PLP-LE (LEONITE 2)     ( 14οC  Με παιχνιδι 25oC)
4 gb ram   δυο μνημες των 2 γιγα  ddr2  333 mhz   (3.50 gb  διαθεσιμη)  η μητρικη παιρνει μεχρι 4
seagate baraccuda 7200 rpm  250 gb (35-38oC)
intel core 2 duo E4500 2.20 ghz (32oC   με παιχνιδι  45oC)
ati sapphire 7750  ddr5  1 gb  (38oC   με παιχνιδι  σχεδον 60οC )
AC 550 W turbo x
οθονη   samsung syncmaster 940 bw ( 19 inch   1440x900)
optical drive  Samsung DVD-RW SH-224BB Sata Black Bulk

 

οι θερμοκρασιες ειναι αυτες που ειδα τωρα οτι εχει 
επειδη δεν ξερω  μεχρι ποσο ειναι οι φισιολογικες γιαυτο τα  εγραψα :-D    απλα να ξερω μηπως βοηθησει αλλο κουτι με  περισοτερους ανεμιστιρες εκτος και αν δεν εχει προβλημα ετσι οπως ειναι  ναι και φωτογραφιες  --> 

post-245088-0-52279100-1366996812_thumb.jpg

post-245088-0-63764100-1366996825_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...