Προς το περιεχόμενο

2 ερωτήσεις


apateonas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας...

 

1) Εγκατεστησα το Malwarebytes ANTI-MALWARE και μου ζηταει να απενεργοποιησω το τειχος πριστασιας και το προγραμμα προστασιας απο ιους,η ερωτηση μου ειναι αν ΔΕΝ  επενεργοποιησω το τειχος προστασιας και το προγραμμα προστασιας απο ιους,τι συνεπειες θα εχω;;;

 

 

2)Συνεχως με ''πεταει'' την συσκευη του ποντικιου και δεν δουλευει.Εκει που ειμαι στο ιντερνετ ξαφνικα βγαινει το ποντικι και αναγκαζομαι να βγαζω το καλωδιο απο την θυρα και να το ξαναβαζω για να δουλεψει ξανα.Να επενθυμισω πως εχω σταθερο υπολογιστη και εκει που εχει το κουμπι για να ανοιξει το PC(στην μοναδα) εχει ενα φωτακι που ειναι για την μπαταρια,και οταν αναβοσβηνει το φωτακι της μπαταριας με ''πεταει'' το ποντικι ειναι σαν να μην το αναγνωριζει ο υπολογιστης αυτο γινετε και οταν μεταφερομαι σε μια αλλη καρτελα με μια αλλη σελιδα και με ''πεταει'' και εκει το ποντικι...Μπορει καποιος να μου λυσει τις 2 ερωτησεις μου;;;

 

 

 

ευχαριστω!!!



Μπορει καποιος να μου απαντησει σας παρακαλω;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αφορά την πρώτη σου ερώτηση. Έχεις αγοράσει το malware και τρέχει μόνιμα; Ξήλωσες το antivirus που είχες και θα αφήσεις μόνο το malware; Το ξέρεις υποθέτω οτι δεν ειναι κανονικό antivirus αλλα ένα πολύ καλό παρασιτοκτονο. <br>

Πάμε παρακάτω. Αλλο ποντίκι δοκιμασες; Σε άλλη θύρα USB δοκιμασες να δεις αν σου κάνει τα ίδια;<br><br>

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αφορά την πρώτη σου ερώτηση. Έχεις αγοράσει το malware και τρέχει μόνιμα; Ξήλωσες το antivirus που είχες και θα αφήσεις μόνο το malware; Το ξέρεις υποθέτω οτι δεν ειναι κανονικό antivirus αλλα ένα πολύ καλό παρασιτοκτονο. <br>

Πάμε παρακάτω. Αλλο ποντίκι δοκιμασες; Σε άλλη θύρα USB δοκιμασες να δεις αν σου κάνει τα ίδια;<br><br>

Sent from my iPad using Insomnia

Κοιτα εγω μονο το κατεβασα,δεν το χρησιμοποιησα καν απλως ρωταω τις συνεπειες θα εχω αν δεν τηρησω τις οδηγιες...οσο για το ποντικι  ναι εχω δοκιμασει κι'αλες θυρες και αλλες συσκευες ποντικιου αλλα τα ιδια...εχει περιπου μια ωρα και δεν μου ''πεταξε'' το ποντικι ας ελπισω να κρατησει ετσι...αυτο γινετε σταδιακα και για καποιο διαστημα με το ''πεταγμα''...π.χ εναν μηνα θα τον βγαλω χωρις προβλημα και τον αλλο μηνα μεσα στις 10 μερες π.χ θα εχω αυτο το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά όταν εγκαταστήσεις το malware δεν θα επιλέξεις trial για την pro έκδοση ώστε να τρέχει συνέχεια. Θα το χρησιμοποιείς μόνο για περιοδικούς ελέγχους για να εισαι σίγουρος οτι δεν έχεις τίποτα περίεργο. Κατα τον έλεγχο μια χαρά λειτουργεί και με antivirus εγκατεστημένο και με τα πάντα όλα.

Ποντίκι βάλε κάποιο άλλο και παρακολουθησε το. Πολύ πιθανόν να τα εχει φτύσει αυτο που έχεις.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά όταν εγκαταστήσεις το malware δεν θα επιλέξεις trial για την pro έκδοση ώστε να τρέχει συνέχεια. Θα το χρησιμοποιείς μόνο για περιοδικούς ελέγχους για να εισαι σίγουρος οτι δεν έχεις τίποτα περίεργο. Κατα τον έλεγχο μια χαρά λειτουργεί και με antivirus εγκατεστημένο και με τα πάντα όλα.

Ποντίκι βάλε κάποιο άλλο και παρακολουθησε το. Πολύ πιθανόν να τα εχει φτύσει αυτο που έχεις.

 

Sent from my iPad using Insomnia

πριν μηνες χρησιμοποιουσα και ασυρματο ποντικι αλλα τα ιδια μου εκανε αρα δεν εχει προβλημα το ποντικι αλλα κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...