Προς το περιεχόμενο

Router για ISDN γραμμή για 20-30 pc


cristosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα τις προτάσεις σας για μια οικονομική (όσο γίνεται) λύση με τις παρακάτω προδιαγραφές

 

1. ADSL router ANNEX B - ISDN

2. να έχει αποσπώμενη κεραία για να βάλω μία με 15m επέκταση (διαθέτω ήδη) και να δίνω Internet σε εξωτερικούς χώρους

3. να συνδέεται με 24άρι gigabit switch και 1 8άρι gigabit switch για να υποστηρίζει 20-25 σταθερούς Η/Υ και 5-6 με το ασύρματο άνετα χωρίς κολλήματα - υπερθερμάνσεις

 

Η ταχύτητα στο ασύρματο δεν με ενδιαφέρει.

Η χρήση θα είναι για απλή πρόσβαση στο Internet από όλα τα PC.

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Χρήστος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα πηγαινα σε κανα vigor 2710 αν και η τιμη δεν ξερω αν ειναι στα πλαισια που θες.μετα εχει και ακομα καλυτερα αλλα δεν ξερω αν ειναι στο budget Που θες να δωσεις.

και για μενα απο το να βαλεις 15m Ομοαξονικο καλωδιο καλυτερα περνα ενα Utp και βαλε ενα access point εκει για να παιρνουν ιντερνετ τα pc Που θες.



η αλλιως πηγαινε το ρουτερ εκει αν δεν σε ενδιαφερει wireless στο κεντρικο χωρο και ριξε utp προς τα πισω προς το switch

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ συμφωνώ με τον poulino. Καλ'υτερα να αποφύγεις τις προεκτάσεις με τα ομοαξονικά καλώδια γιατί έχουν πολλές απώλειες και χειρίζονται δύσκολα. Βάλε καλύτερα κανένα access point με χρήση utp καλωδίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ συμφωνώ με τον poulino. Καλ'υτερα να αποφύγεις τις προεκτάσεις με τα ομοαξονικά καλώδια γιατί έχουν πολλές απώλειες και χειρίζονται δύσκολα. Βάλε καλύτερα κανένα access point με χρήση utp καλωδίου.

και ενα καλο καλωδιο 15 μετρα πρεπει να εχει κανα 35 ευρω.δηλαδη με λιγοτερα λεφτα παιρνεις access point και πιο ευκολα περνας το utp παρα το ομοαξονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...