Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S4 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα περιμένω την παρακάτω είδηση στο techblog.gr. To S4 έχει χαμηλότερο ρυθμό πωλήσεων από το S3. 

http://www.unwiredview.com/2013/10/24/40-million-samsung-galaxy-s4s-shipped-it-now-sells-slower-than-galaxy-s3-did-last-year/

 

Οι αριθμοί αυτοί έχουν επιτευχθεί ενώ η αρχική τιμή του S4 πήρε γρήγορα τον κατήφορο (πωλείται σήμερα λίγο πάνω από τα 400 €), ενώ τα χρήματα που έχουν διατεθεί για προώθηση και διαφημίσεις ξεπερνούν κάθε φαντασία. Το Galaxy S3 είχε τον ταχύτερο ως τώρα ρυθμό ανάπτυξης των smartphones της Samsung με 30 εκατομμύρια σε σε 5 μήνες, και 40 εκατομμύρια σε 7 μήνες. Το S4 κινήθηκε ως τώρα σε λίγο καλύτερα επίπεδα, αφού έφθασε τα 40 εκατομμύρια σε 6 μήνες, από 7 του S3. Πάντως, ενώ η εκκίνηση έδειχνε περισσότερο ικανοποιητική, ο ρυθμός πωλήσεων φαίνεται να έχει πέσει κάτω από τα 5 εκατομμύρια το μήνα.

 

http://www.nextsmartphone.gr/showthread.php?t=3008

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμα περιμένω την παρακάτω είδηση στο techblog.gr. To S4 έχει χαμηλότερο ρυθμό πωλήσεων από το S3. 

http://www.unwiredview.com/2013/10/24/40-million-samsung-galaxy-s4s-shipped-it-now-sells-slower-than-galaxy-s3-did-last-year/

 

 

http://www.nextsmartphone.gr/showthread.php?t=3008

 

 

Δηλαδή η Samsung έχοντας να αντιμετωπίσει ισχυρότερο ανταγωνισμό σε σχέση με πέρυσι πάλι σάρωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ αυτο το κολλημα να χαιρομαστε που το "κακο s4 επεσε γρηγορα στα 400 ευρω" ενω το "καλο iphone παραμενει στα 700" ποτε μου δεν το καταλαβα.Λες και μπαινουν στην τσεπη σας.Αντι να χαιρεστε που εαν απο τα κορυφαια android κινητα πωλειται σε χαμηλη τιμη(ή εστω πεφτει γρηγορα η τιμη του) και κερδιζει ο καταναλωτης και μονο αυτος,καθεστε και το γιουχαρετε.

 

Τι μυαλο κουβαλανε μερικοι...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ αυτο το κολλημα να χαιρομαστε που το "κακο s4 επεσε γρηγορα στα 400 ευρω" ενω το "καλο iphone παραμενει στα 700" ποτε μου δεν το καταλαβα.Λες και μπαινουν στην τσεπη σας.Αντι να χαιρεστε που εαν απο τα κορυφαια android κινητα πωλειται σε χαμηλη τιμη(ή εστω πεφτει γρηγορα η τιμη του) και κερδιζει ο καταναλωτης και μονο αυτος,καθεστε και το γιουχαρετε.

 

Τι μυαλο κουβαλανε μερικοι...........

Άλλο "έχω χαμηλή τιμή από day one" και άλλο "ξεκινάω ψηλά και πέφτω, πέφτω, πέφτω". Το 1ο είναι καλό για εμάς, το 2ο όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο "έχω χαμηλή τιμή από day one" και άλλο "ξεκινάω ψηλά και πέφτω, πέφτω, πέφτω". Το 1ο είναι καλό για εμάς, το 2ο όχι.

Το δευτερο γιατι δεν ειναι καλο για εμας;Τσιμπησα s3 στα 320 ευρω με μεταφορικα.Γιατι να εδινα 700+ οταν πρωτοβγηκε.Για να τα βαλει στην τσεπη της η sasmung;Σκασιλα μου για την samsung και την καθε samsung,εγω ειδα οτι τσιμπησα ενα αξιολογοτατο κινητο σε πολυ καλη τιμουλα.Η sasmung και αυριο να κλεισει επειδη πουλαει σε χαμηλες τιμες,στεναχωρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος s3 και θέλω να πάρω το s4. Βλέπω οτι έχουν βγει πολλά μοντέλα. Ι9500,i9505 και αλλά. Ποιο ειναι τελικά το πιο καλό να επιλέξω ....????ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος s3 και θέλω να πάρω το s4. Βλέπω οτι έχουν βγει πολλά μοντέλα. Ι9500,i9505 και αλλά. Ποιο ειναι τελικά το πιο καλό να επιλέξω ....????ευχαριστω

Δεν έχεις πολλές επιλογές.Στην Ελλάδα κυκλοφορεί μόνο το 9505 και πάλι κάλα.

Οι διαφορές ανάμεσα 9500 και 9505 είναι

1)το 9505 έχει Snapdragon 600 ενώ το 9500 έχει exynos

2)το 9505 έχει LTE

3)το 9500 έχει καλύτερη κάρτα ήχου

4)το 9505 έχει περισσότερη υποστήριξη απο XDA.

 

Επίσης υπάρχει και το 9506 που έχει Snapdragon 800 και LTE-A που αποκλείεται να το δούμε στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις πολλές επιλογές.Στην Ελλάδα κυκλοφορεί μόνο το 9505 και πάλι κάλα.

Οι διαφορές ανάμεσα 9500 και 9505 είναι

1)το 9505 έχει Snapdragon 600 ενώ το 9500 έχει exynos

2)το 9505 έχει LTE

3)το 9500 έχει καλύτερη κάρτα ήχου

4)το 9505 έχει περισσότερη υποστήριξη απο XDA.

 

Επίσης υπάρχει και το 9506 που έχει Snapdragon 800 και LTE-A που αποκλείεται να το δούμε στην Ελλάδα.

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε για τις πληροφορίες. Να είσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...