Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S4 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το δικο μου που αγορασα απο γερμανο εχει στο πανω μερος δεξια και πανω διαγονια στα μικρο πραγματικα ελαχιστο χαραγμα που αν δεν πας το ματι κολητα επανω δεν φενεται απλα το παρατηρησα δεν εδωσα σημασια γιατι λεω θα περασαν απο το R&D της σαμμυ. τωρα που ειδα το ποστ αυριο κιολας θα τους καλεσω να τους ρωτησω.. ημαρτων 740 ευρω τηλεφωνο και να εχει τετοια. το θεμα ουτε εμενα μου εχει πεσει χτυπησει τπτ...τι να πω για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το έπιασα στα χέρια μου για αρκετή ώρα. Είναι σαφώς πιο όμορφο (το λευκό τουλάχιστον που είδα εγώ) από το s3 και αυτό που έχει πετύχει η Samsung με την οθόνη να καταλαμβάνει τόσο μεγάλο μέρος της πρόσοψης είναι φοβερό, αλλά... δεν έχω ξαναδεί τέτοιο lag και βλέπω ότι επισημαίνεται από πολύ κόσμο!!! Το S3 και το Note 2 φυσάνε μπροστά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το έπιασα στα χέρια μου για αρκετή ώρα. Είναι σαφώς πιο όμορφο (το λευκό τουλάχιστον που είδα εγώ) από το s3 και αυτό που έχει πετύχει η Samsung με την οθόνη να καταλαμβάνει τόσο μεγάλο μέρος της πρόσοψης είναι φοβερό, αλλά... δεν έχω ξαναδεί τέτοιο lag και βλέπω ότι επισημαίνεται από πολύ κόσμο!!! Το S3 και το Note 2 φυσάνε μπροστά του.

 

το λαγκ θα φτιαξει συντομα, εχει ειδη βγει update για τις εξω χωρες και σε λιγο ερχεται στο ελλαδισταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

739 ευρω...???? να δουλεύω σχεδόν 2 μήνες για να πάρω το s4???ρε παιδιά είναι πανάκριβο .....μόλις είδα την τίμη ταράχτηκα.....

 

εγω δουλεψα 1 μηνα :P πλακιτσα...σοβαρα ομως αξιζει καθε φραγκο!!! το λατρευω απλα αυτο το μικρο μωρο!!! μικρο...λεμε τωρα..χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει το κινητό τα σπάει. Αλλά να είμαστε ρεαλιστές, κανένα κινητό δεν αξίζει για κανέναν λόγο τόσα χρήματα.

Απλά αφου βλέπουν οι εταιρίες οτι τους "παιρνει" να τα δίνουν τόσο, το κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ενώ δεν θα έπαιρνα κινητο και ειδικά σε τέτοια τιμή. Μου έκατσε όμως μια καλή ευκαιρία και το απέκτησα με 60 ευρώ. Το κινητό είναι φοβερό, μέχρι τώρα πολύ ικανοποιημένος. Έχω και τα παραπονάκια μου χαχαχα αλλά αυτά θα τα γράψω αναλυτικά αφού το έχω χρησιμοποιήσει 2-3 εβδομάδες

 

Αλλά 615 ευρώ (skroutz) για σκέτη συσκευή είναι πολλά χρήματα για κινητό γενικότερα

 

πρώην κάτοχος iphone 4, βαρέθηκα να κάνω jailbrake, να βάζω 100 apps που θα έπρεπε να είναι ενσωματομένα στο λειτουργικό, να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το bluetooth με άλλες συσκευές εκτός iphone και να περιμένω να βγει η επόμενη έκδοση του app που θα με αφήσει να το κάνω, ήθελα να μπορώ να βάλω extra μνημη, να μπορώ να συνδέσω ένα usb stick και να μην ξαναδω μπροστά μου το itunes γιατί το σιχάθηκα.

 

Βέβαια η στοιβαρότητα και η ομορφιά του iphone ήταν αρκετά πιο πάνω, και το λειτουργικό πολύ μιο όμορφο και απλό να το μάθεις (όχι ότι το android είναι δύσκολο αλλά στην ευκολία δεν συγκρίνεται). Επίσης η αμεσότητα του iphone ήταν φανταστική αυτό βέβαια πριν το κάνω jailbrake και του βάλω την μάνα μου και τον πατέρα μου από apps γιατί μετά και crashes έκανε ενίοτε και δεν ανταποκρινόταν πάντα άμεσα. Επίσης να πω ότι και το Kies της samsung είναι παναγιά μου βοήθα, δεν έχω καταλήξει πιο είναι χειρότερο μεταξύ αυτού και του itunes.

 

Να πω επίσης μιλάω για την εμπειρία μου κυρίως με ένα παλιότερο iphone δεν το συγκρίνω με το galaxy 4 γιατί το ένα είναι ένα καινούργιο κινητό με top χαρακτηριστικά και το άλλο είναι ένα διετίας κινητό που προφανώς υστερεί σε χαρακτηριστικά. Γράφω μόνο για την εμπειρία μου μαζί του για να μην παρεξηγηθώ από fan boys. Τότε που απέκτησα το iphone 4 είχα την άποψη ότι το ios ήταν πολύ καλύτερο από το τότε android και συσκευές που είχα δοκιμάσει, τώρα και το android έχει ωριμάσει και είναι πλέον συγκρίσιμα σαν λειτουργικά με πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα πάντα. Ποτέ δεν υπάρχει το τέλειο άλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

.Επίσης να πω ότι και το Kies της samsung είναι παναγιά μου βοήθα, δεν έχω καταλήξει πιο είναι χειρότερο μεταξύ αυτού και του itunes.

 

 

To kies ειναι ο,τι χειροτερο εχει υλοποιηθει για suita ναυαρχιδας (και οχι μονο) :lol:

 

Το καλο ειναι πως δε σου χρειαζεται, αστο να περασει τους drivers (που μαλλον το εκανε ηδη) και μην ασχοληθεις ξανα μαζι του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To kies ειναι ο,τι χειροτερο εχει υλοποιηθει για suita ναυαρχιδας (και οχι μονο) :lol:

 

Το καλο ειναι πως δε σου χρειαζεται, αστο να περασει τους drivers (που μαλλον το εκανε ηδη) και μην ασχοληθεις ξανα μαζι του :)

είναι όντως χάλια lol

 

το ξέρω, ευχαριστώ πάντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

προσεξε κανεις πως σε 17:41 δευτερολεπτα video το τηλεφωνο χανει 12% μπαταρια ?

ξεκιναει με 57 φτανει στο 45% !!!!
ειναι υπερβολη νομζω , μαλιστα δεν ειναι και τα παντα ενεργοποιημενα .
αν ξερει καποιος για το htc one  να μας πει σε αντιστοιχη χρηση ποσο χανει , για iphone 5 επισης .
εχω 4ς δεν και δεν εχασε ποτε του τοσο γρηγορα μπαταρια ουτε με ταινια , ουτε με facebοοκ να το λιωνω σε ταξιδι ουτε ποτε . Μακαρι το htc να ειναι καλλυτερο γιατι δεν γινεται αλλο .Η εστω να κραταει το νεο iphone .
καρκικος εχει καταντησει η μπαταρια στα τηλεφωνα . Εχουμε χασει την μπαλα πλεον , οι samsung χρηστες να κουβαλανε extra μπαταριες , οι iphone users να κουβαλανε juice packs κλπ κλπ .
Τι energy saver προγραμματα και χαζα ειναι αυτα ; Ετσι κραταγε και το nokia μου (πριν 10 χρονια) 546862,65 μερες .Και μην ακουσω "φοραει τετραπυρινο" , "εχει μεγαλη οθονη" κλπ . Αν ειναι μεσα σε 20 λεπτα να τρωει 12% με την απλη χρηση που γινεται στο συνολο της παρουσιασης , αυτο με προχειρους υπολογισμους σημαινει πως το τηλεφωνο κραταει περιπου 4 ωρες να το δουλευεις ...
Θα φτιαξω το 8210 και θα πουλησω το Iphone .

Αγανακτισα -ουφ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσεξε κανεις πως σε 17:41 δευτερολεπτα video το τηλεφωνο χανει 12% μπαταρια ?

ξεκιναει με 57 φτανει στο 45% !!!!

ειναι υπερβολη νομζω , μαλιστα δεν ειναι και τα παντα ενεργοποιημενα .

αν ξερει καποιος για το htc one  να μας πει σε αντιστοιχη χρηση ποσο χανει , για iphone 5 επισης .

εχω 4ς δεν και δεν εχασε ποτε του τοσο γρηγορα μπαταρια ουτε με ταινια , ουτε με facebοοκ να το λιωνω σε ταξιδι ουτε ποτε . Μακαρι το htc να ειναι καλλυτερο γιατι δεν γινεται αλλο .Η εστω να κραταει το νεο iphone .

καρκικος εχει καταντησει η μπαταρια στα τηλεφωνα . Εχουμε χασει την μπαλα πλεον , οι samsung χρηστες να κουβαλανε extra μπαταριες , οι iphone users να κουβαλανε juice packs κλπ κλπ .

Τι energy saver προγραμματα και χαζα ειναι αυτα ; Ετσι κραταγε και το nokia μου (πριν 10 χρονια) 546862,65 μερες .Και μην ακουσω "φοραει τετραπυρινο" , "εχει μεγαλη οθονη" κλπ . Αν ειναι μεσα σε 20 λεπτα να τρωει 12% με την απλη χρηση που γινεται στο συνολο της παρουσιασης , αυτο με προχειρους υπολογισμους σημαινει πως το τηλεφωνο κραταει περιπου 4 ωρες να το δουλευεις ...

Θα φτιαξω το 8210 και θα πουλησω το Iphone .

Αγανακτισα -ουφ .

 

εννοειται πως θα χασει 12% ... και αν κατσεις και 2 ωρες facebook Η μπαταρια θα πεθανει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει ως γνωστόν τα smartphones έχουν μπαταρία γτπ...αν σου αρκέι ένα παλίο "συμβατικό" τηλέφωνο, έχει καλώς...Διαλέγεις και παίρνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...