Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Usb Stick


sentient

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά..

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε κάτι μια και δεν ξέρω και πάρα πολλά πάνω στους υπολογιστές..

 

Χθες έβαλα το usb stick στον υπολογιστή με σκοπό να περάσω σε αυτό κάποια αρχεία...Πιθανότατα να κολλησα κάποιο ιο γιατι το αντι-ικο που έχω (avira) μου έβγαλε ειδοποίηση ότι υπάρχει ιός ή κάποιο ανεπιθύμητο προγραμμα.. με αποτέλεσμα τωρα να μου χει μπλοκαρει την προσβαση σε αυτο και να μην μπορω να κανω τιποτα..για την ακριβεια μου γραφει " autorun has been blocked"..τι μπορω να κανω για να βγαλω τον ιο και να εχω κανονικη προσβαση στο στικακι?

 

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το autorun δεν έχει καμιά σχέση με την πρόσβαση,απλά δεν τρέχει(run) αυτόματα(auto) το όποιο προγραμματάκι μπορεί να έχει,μπορείς όμως να μπεις στο usb από το my computer και να τρέξεις μόνος σου ό,τι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και disable to antivir και παλι τα ιδια..μου φαινεται θα παω να αγορασω ενα καινουριο να τελειωνει η υποθεση..ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και disable to antivir και παλι τα ιδια..μου φαινεται θα παω να αγορασω ενα καινουριο να τελειωνει η υποθεση..ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας..

Αν δεν χρειάζεσαι τίποτα από το Usb ρίξε του μια διαμόρφωση,αν δεν το δοκίμασες μέχρι τώρα,μπας και στρώσει πριν δώσεις λεφτά για άλλο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...