Προς το περιεχόμενο

Η 4η γενιά ενσωματωμένων γραφικών της Intel φέρνει έως και τρεις φορές μεγαλύτερες επιδόσεις


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποτιθεται οτι η επανασταση αρχισε πριν χρονια με τον Nvidia Ion που υποσχοταν games σε netbooks, απο οτι φαινεται εχουμε δρομο ακομα

Σε tablet όμως???

Razer edge!

Η καρτουλα του ειναι πιο δυνατη απο τη gts360m που εχει το qosmio μου!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε tablet όμως???

Razer edge!

Η καρτουλα του ειναι πιο δυνατη απο τη gts360m που εχει το qosmio μου! :P

Καλο το razer edge αλλα μην ξεχνας οτι εχει πολυ μικρη οθονη και δεν ειναι και Full HD, οποτε "κλεβει" κατα καποιο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το razer edge αλλα μην ξεχνας οτι εχει πολυ μικρη οθονη και δεν ειναι και Full HD, οποτε "κλεβει" κατα καποιο τροπο.

Γιατι τα netbooks εχουν μεγαλυτερη οθονη απο το υβριδικο της razer?!

Εχει hd γιατι χωρις το τροφοδοτικο θα σερνετε σε fullhd!

Αν θες δοκίμασε το και σε gaming laptop,μονο με την μπαταρια και θα δεις τι δραματικη πτωση θα εχεις σε fps!

Αν το ενωσεις με fullhd οθονουλα και το εχεις στο τροφοδοτικο θα καταλαβεις οτι ειναι μια αξιοπρεπεστατη καρτουλα ακομη και σε fullhd gaming!;)

 

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-640M-LE.72199.0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Παίζουμε με τις ενσωματωμένες amd.

Εχω καιρο να ασχοληθω αλλα με τις APU's της AMD παιζεις πχ Darksiders 2 ή Devil May Cry ?
Εγώ έχω την APU A-3850 και παίζει και battlefield 3 με medium γραφικά και 40 fps.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με hd3000 (i7 2600k) παίζω μια χαρά smite με μεσαίες ρυθμίσεις,οπότε και εχουν λόγω ύπαρξης οι ενσωματωμένες κάρτες,και έχουν κάποιες επιδόσεις.

Μέχρι εκει που το θέλω εγώ π.χ. φτάνει,και παίζω κι εγώ κάτι,γιατι ετσι κι αλλιώς δε θα επαιρνα καρτα γραφικών γιατι δεν είμαι gamer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ακουγετε σαν φημη οτι η AMD θα βγαλει APU's που θα ειναι ισοδυναμες ή και ισχυροτερες απο αυτη που κατασκευαζει για το PS4.

 

Αν τελικα ειναι αληθεια τοτε η Intel θα τα βρει σκουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκει που είχα καταλήξει στο laptop που θα έπαιρνα (Dell 17R SE με 3630qm, 8gb 1600mhz, 1tb, GT 650M 2gb) τώρα λέω να περιμένω την νέα φουρνιά από Ιούνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την APU A-3850 και παίζει και battlefield 3 με medium γραφικά και 40 fps.

 

Σε τι ανάλυση φίλε και με τι ρυθμίσεις  ^^

 

Θέλει πολλη δουλειά ακόμη η intel να κοντραρει την amd στις ενσωματομενες gpus,αν καταφέρει ποτε να την φτάσει!

 

Κάνει προσπάθεια η intel.Θα χει βελτίωση ειδικά με την έκδοση με on package edram αλλά με πολύ υψηλό αντίτιμο στη τιμή και στοχεύει σε συγκεκριμένο (μικρό) τμήμα της αγοράς με τη συγκεκριμένη.Στα υπόλοιπα τμήματα της αγοράς θα είναι πίσω και όχι μόνο σε επιδόσεις αλλά και σε ποιότητα απεικόνισης και σε οδηγούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπόταν για το ευρύ κοινό η κατασταση δε σώζεται ακομη!

Και δε βλέπω και την amd να μπαίνει δυναμικα στα ultrabooks και tablets και ψιλο ανησυχω!

 

Πάντως βλέπω πολλη διάθεση και απο τις δυο πλευρες για βελτιωση των ενσωματομενων gpu και αυτο ειναι πολυ θετικο στο να εχουμε αξιοπρεπεστατα συστηματα με μειωμένο κοστος και κατανάλωση!

Για καποιο λόγο εχω τις ανησυχίες μου στη περίπτωση κυριαρχίας των arm,γι'αυτο θα προτιμούσα amd/intel να πετύχουν στη κατηγορία των χαμηλων καταναλωσης soc!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπόταν για το ευρύ κοινό η κατασταση δε σώζεται ακομη!

Και δε βλέπω και την amd να μπαίνει δυναμικα στα ultrabooks και tablets και ψιλο ανησυχω!

 

Πάντως βλέπω πολλη διάθεση και απο τις δυο πλευρες για βελτιωση των ενσωματομενων gpu και αυτο ειναι πολυ θετικο στο να εχουμε αξιοπρεπεστατα συστηματα με μειωμένο κοστος και κατανάλωση!

Για καποιο λόγο εχω τις ανησυχίες μου στη περίπτωση κυριαρχίας των arm,γι'αυτο θα προτιμούσα amd/intel να πετύχουν στη κατηγορία των χαμηλων καταναλωσης soc!

Είναι αναγκασμένες γιατί υπάρχει και ο "πολεμος" των windows 8 tablets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένουμε λοιπόν και τους Haswell και τις ανάλογες προτάσεις από τους κατασκευαστές.

 

Ελπίζω να βγουν περισσότερα μοντέλα αλα Transformer Book στις 11.6 με 13.3 ιντσες και σε εύλογο χρονικό διάστημα κυκλοφορίας τους από την ανακοίνωση τους.

Περισσότερο με ενδιαφέρει ο τομέας της αυτονομίας παρά των επιδόσεων που θα φέρουν συνολικά από μια υβριδικη πρόταση με τους Hasweel.

 

Sent from my iPad Mini using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...