Προς το περιεχόμενο

Μπλοκάρισμα λογαριασμού στο facebook


fomaviweber

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Μου βγαίνει αυτό όταν πάω να συνδεθώ.
 

Ενημερωθήκαμε ότι ο λογαριασμός σας ίσως δεν είναι πραγματικός. Το Facebook είναι μια κοινότητα χρηστών που επικοινωνούν και μοιράζονται με την πραγματική τους ταυτότητα.
Το Facebook δεν επιτρέπει λογαριασμούς που:

  • Παριστάνουν κάποιον άλλο
  • Χρησιμοποιούν ψεύτικο όνομα
  • Δεν αντιστοιχούν σε πραγματικά άτομα

Για να αποκτήσετε ξανά πρόσβαση στο λογαριασμό σας, ολοκληρώστε τον παρακάτω έλεγχο ασφαλείας. Έτσι θα εξακριβώσουμε την ταυτότητά σας, ώστε το Facebook να παραμείνει ασφαλές.

 

Είχα λογαριασμό με το ψευδώνυμο από το blog μου.

Αυτός ήταν και ο λόγος που πήγα στο facebook.

Για να επικοινωνώ πιο άμεσα με τα μέλη.

Δεν μου τον έχουν διαγράψει.

Πρέπει ν' αναγνωρίσω φίλους σε ετικέτες, σε φωτογραφίες αλλωνών για να ξανανοίξει.
Ποτέ δεν κοιτάζω φωτογραφίες στις σελίδες των φίλων μου.
Μιλάμε για 400 άτομα. Τρεχαγύρευε...

 

Ξέρει κάποιος, τι άλλο μπορώ να κάνω;

Ή να το πάρω απόφαση και να φτιάξω άλλο;

Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει παρακαλώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μου βγαίνει αυτό όταν πάω να συνδεθώ.

 

Ενημερωθήκαμε ότι ο λογαριασμός σας ίσως δεν είναι πραγματικός. Το Facebook είναι μια κοινότητα χρηστών που επικοινωνούν και μοιράζονται με την πραγματική τους ταυτότητα.
Το Facebook δεν επιτρέπει λογαριασμούς που:
  • Παριστάνουν κάποιον άλλο
  • Χρησιμοποιούν ψεύτικο όνομα
  • Δεν αντιστοιχούν σε πραγματικά άτομα

Για να αποκτήσετε ξανά πρόσβαση στο λογαριασμό σας, ολοκληρώστε τον παρακάτω έλεγχο ασφαλείας. Έτσι θα εξακριβώσουμε την ταυτότητά σας, ώστε το Facebook να παραμείνει ασφαλές.

 

Είχα λογαριασμό με το ψευδώνυμο από το blog μου.

Αυτός ήταν και ο λόγος που πήγα στο facebook.

Για να επικοινωνώ πιο άμεσα με τα μέλη.

Δεν μου τον έχουν διαγράψει.

Πρέπει ν' αναγνωρίσω φίλους σε ετικέτες, σε φωτογραφίες αλλωνών για να ξανανοίξει.

Ποτέ δεν κοιτάζω φωτογραφίες στις σελίδες των φίλων μου.

Μιλάμε για 400 άτομα. Τρεχαγύρευε...

 

Ξέρει κάποιος, τι άλλο μπορώ να κάνω;

Ή να το πάρω απόφαση και να φτιάξω άλλο;

Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει παρακαλώ!

 

Φτιαχεις ενα κανονικο account και μετα PAGE... 

απο το PAGE δεν θα φενεται το πραγματικο σου ονομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα σε 3 γεμάτους (fake) λογαριασμούς,και επειδή τους χρειαζόμουν (20.000 friends ήταν αυτοί  :devil: ) το έψαξα λιγο παραπάνω.
Δεν είναι εύκολο ,θέλει λίγη υπομονή.

 

Συνήθως οι φίλοι που σου εμφανίζει για να αναγνωρίσεις είναι πάνω κάτω τα ίδια άτομα.

Κανε login με ένα πραγματικό account,κάθε φορά που θα σου εμφανίζει μια εικόνα,ψάχνε τα ονόματα που σου δίνει με το πραγματικό account.Συνήθως θα ξεχωρίσεις ποιος ειναι. Σημείωσε το κάπου (εγώ το κανα με PRTSC) .

 

Θα σου πάρει 4-5 φορές για να τα καταφέρεις,αλλά αν το ξεπεράσεις αυτό δεν θα στο ξαναζητήσει.

 

* Δεν μπορείς να δοκιμάζεις συνέχεια,έχουν limit. Κάποια στιγμή θα σου βγαλει ότι δεν υπαρχει διαθέσιμος τρόπος για να κανεις επιβεβαίωση τον λογαριασμό σου,μην αγχωθείς..περίμενε κάποιες ώρες και θα ξανα γίνει διαθέσιμη.

 

* Ειναι δυστυχως και ο μόνος τρόπος.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μπλογκ έπρεπε να είχες fanpage κι όχι λογαριασμό...

Για λύση δε ξέρω. Ίσως να τους έστελνες κανένα email;

Δίκιο έχεις αλλά το κατάλαβα, αφού είχε γίνει η ζημιά.

Μόνο στις παρατηρήσεις μπορείς να στείλεις e-mail και σου λένε πως το πιο πιθανό είναι να μη σου απαντήσουν.

Σ' ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Χρόνια Πολλά.

 

Φτιαχεις ενα κανονικο account και μετα PAGE... 

απο το PAGE δεν θα φενεται το πραγματικο σου ονομα.

Σοβαρά; Δεν το ήξερα αυτό! Το οτι δεν φαίνεται το πραγματικό σου όνομα.

Την έφτιαξα ήδη τη σελίδα. Μπορώ ν' αλλάξω τώρα τα στοιχεία και να βάλω τα πραγματικά;

Σ'ευχαριστώ και Χρόνια Πολλά.

 

Αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα σε 3 γεμάτους (fake) λογαριασμούς,και επειδή τους χρειαζόμουν (20.000 friends ήταν αυτοί  :devil: ) το έψαξα λιγο παραπάνω.

Δεν είναι εύκολο ,θέλει λίγη υπομονή.

 

Συνήθως οι φίλοι που σου εμφανίζει για να αναγνωρίσεις είναι πάνω κάτω τα ίδια άτομα.

Κανε login με ένα πραγματικό account,κάθε φορά που θα σου εμφανίζει μια εικόνα,ψάχνε τα ονόματα που σου δίνει με το πραγματικό account.Συνήθως θα ξεχωρίσεις ποιος ειναι. Σημείωσε το κάπου (εγώ το κανα με PRTSC) .

 

Θα σου πάρει 4-5 φορές για να τα καταφέρεις,αλλά αν το ξεπεράσεις αυτό δεν θα στο ξαναζητήσει.

 

* Δεν μπορείς να δοκιμάζεις συνέχεια,έχουν limit. Κάποια στιγμή θα σου βγαλει ότι δεν υπαρχει διαθέσιμος τρόπος για να κανεις επιβεβαίωση τον λογαριασμό σου,μην αγχωθείς..περίμενε κάποιες ώρες και θα ξανα γίνει διαθέσιμη.

 

* Ειναι δυστυχως και ο μόνος τρόπος.

 

Έκανα έναν καινούργιο λογαριασμό με παρόμοιο όνομα αλλά login πρέπει να κάνω με τον παλιό για να μου βγάλει τη φόρμα.

Το καλό είναι πως άρχισαν να με βρίσκουν οι φίλοι απ' τον προηγούμενο κι έτσι μπορώ να βλέπω κάποιες φωτογραφίες.

Κάπου σ' ένα σημείο διάβασα πως αν δεν μπορείς ν' αναγνωρίσεις τους φίλους δοκίμασε ''άλλες επιλογές ταυτοποίησης'' που υπάρχει στο κάτω μέρος της οθόνης. Σε μένα όμως δεν εμφανίζεται κάτι τέτοιο.

Θα συνεχίσω να προσπαθώ. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

 

Δίκιο έχεις αλλά το κατάλαβα, αφού είχε γίνει η ζημιά.

Μόνο στις παρατηρήσεις μπορείς να στείλεις e-mail και σου λένε πως το πιο πιθανό είναι να μη σου απαντήσουν.

Σ' ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Χρόνια Πολλά.

 

Σοβαρά; Δεν το ήξερα αυτό! Το οτι δεν φαίνεται το πραγματικό σου όνομα.

Την έφτιαξα ήδη τη σελίδα. Μπορώ ν' αλλάξω τώρα τα στοιχεία και να βάλω τα πραγματικά;

Σ'ευχαριστώ και Χρόνια Πολλά.

 

Έκανα έναν καινούργιο λογαριασμό με παρόμοιο όνομα αλλά login πρέπει να κάνω με τον παλιό για να μου βγάλει τη φόρμα.

Το καλό είναι πως άρχισαν να με βρίσκουν οι φίλοι απ' τον προηγούμενο κι έτσι μπορώ να βλέπω κάποιες φωτογραφίες.

Κάπου σ' ένα σημείο διάβασα πως αν δεν μπορείς ν' αναγνωρίσεις τους φίλους δοκίμασε ''άλλες επιλογές ταυτοποίησης'' που υπάρχει στο κάτω μέρος της οθόνης. Σε μένα όμως δεν εμφανίζεται κάτι τέτοιο.

Θα συνεχίσω να προσπαθώ. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Ξέχασα να σου πω πως δεν μου δίνει ονόματα. Πρέπει να πληκτρολογήσω πρώτα κάποιο γράμμα και μετά μου εμφανίζει τα ονόματα όσων ξεκινούν από αυτό το γράμμα.

 

Αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα σε 3 γεμάτους (fake) λογαριασμούς,και επειδή τους χρειαζόμουν (20.000 friends ήταν αυτοί  :devil: ) το έψαξα λιγο παραπάνω.

Δεν είναι εύκολο ,θέλει λίγη υπομονή.

 

Συνήθως οι φίλοι που σου εμφανίζει για να αναγνωρίσεις είναι πάνω κάτω τα ίδια άτομα.

Κανε login με ένα πραγματικό account,κάθε φορά που θα σου εμφανίζει μια εικόνα,ψάχνε τα ονόματα που σου δίνει με το πραγματικό account.Συνήθως θα ξεχωρίσεις ποιος ειναι. Σημείωσε το κάπου (εγώ το κανα με PRTSC) .

 

Θα σου πάρει 4-5 φορές για να τα καταφέρεις,αλλά αν το ξεπεράσεις αυτό δεν θα στο ξαναζητήσει.

 

* Δεν μπορείς να δοκιμάζεις συνέχεια,έχουν limit. Κάποια στιγμή θα σου βγαλει ότι δεν υπαρχει διαθέσιμος τρόπος για να κανεις επιβεβαίωση τον λογαριασμό σου,μην αγχωθείς..περίμενε κάποιες ώρες και θα ξανα γίνει διαθέσιμη.

 

* Ειναι δυστυχως και ο μόνος τρόπος.

 

Ξέχασα να σου πω πως δεν μου δίνει ονόματα. Πρέπει να πληκτρολογήσω πρώτα κάποιο γράμμα και μετά μου εμφανίζει τα ονόματα όσων ξεκινούν από αυτό το γράμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...