Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία restore point για το σύστημά μου στο σκληρό δίσκο


anvasila

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας και χρόνια πολλά,

Μόλις έκανα φορματ και πέρασα όλους τους drivers προγράμματα κτλ. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να δημιουργήσω ένα restore point του C μου, αλλά θα το προτιμούσα σε iso έτσι ώστε να αποθηκευτεί στο 2ο σκληρό δίσκο που έχω στο pc μου. Το create restore point των windows7 δε μου επιτρέπουν να το αποθηκεύσω στο σκληρό δίσκο. Μου δίνουν μόνο τις επιλογές σε dvd ή σε usb. Οπότε θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να δημιουργήσω ένα restore point κατευθείαν στον δεύτερο σκληρό μου.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτείνω μια πιο δύσκολη λύση αλλα με έχει βολέψει.

Εναρξη,πινακας ελεγχου,αποκατασταση,αποκατασταση αρχειων,δημιουργια ειδωλου συστηματος.

Θα σου κανει ενα πληρες backup τον C σου σε οποιον δισκο θες εσυ.

 

Κανε και τη δημιουργια δισκου επιδιορθωσης συστηματος.

γραψτο σε δισκακι και εκκινεις απο αυτο,επιλεξεις αποκατασταση απο ειδωλο και επιλεξεις το image που εχεις πάρει.

Με έχει σωσει αρκετες φορες απο φορματ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απολυτο προγραμμα γαι μενα ειναι το ghost και γαι αλλους το accronis αν και δεν κανουν σε .iso αρχειο δημιουργουν ενα image που μπορεις σε πολυ μικρο χρονο να επαναφερεις το συστημα σου οπως ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks a lot, για τις προτάσεις. Ιδανικά θα το ήθελα σε iso για να μπορώ να το περνάω σε usb ανά πάσα στιγμή. Για το ghost πρώτη φορά ακούω οπότε θα το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks a lot, για τις προτάσεις. Ιδανικά θα το ήθελα σε iso για να μπορώ να το περνάω σε usb ανά πάσα στιγμή. Για το ghost πρώτη φορά ακούω οπότε θα το δοκιμάσω.

Το ghost image μια χαρα θα δουλεψει σε στικακι αρκει να μπορει ο υπολογιστης να ξεκιναει απο στικακια κατι που νομιζω ολοι το κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...