Προς το περιεχόμενο

νεος δεκτης mpeg4 με DTS support


Galis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αγορασω εναν δεκτη με υποστηριξη DTS μεσω usb και εχω καταληξει εδω

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=240007056

 

υπαρχει κατι καλυτερο μεχρι 50 ευρω? Τι εννοει ο ποιητης με το DTS μέσω εξωτερικού αποκωδικοποιητή?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοει ο ποιητης με το DTS μέσω εξωτερικού αποκωδικοποιητή?

Ότι δεν το μετατρέπει ο αποκωδικοποιητής σε stereo π.χ. για να το παίξει μέσα από την tv σου αλλά απλά το παίζει και το βγάζει όπως είναι,οπότε θα πρέπει να έχεις κάποια συσκευή ( π.χ. homecinema) που να δέχεται dts σαν είσοδο και να το παίζει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο αρκετο διαβασμα επειδη δεν μου απαντουσε κανενας καθησα και διαβασα λιγο για να περιορισω τη noobοτητα μου στο θεμα και κατεληξα στους Ferguson T65 και Edision Argus mini triton. Ποιο μου προτεινετε απο τα 2 σε αυτα τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Τον Ferguson T65 τον έχω:

 

 

1. DTS decoding που θέλεις δεν κάνει. Μόνο DTS passthrough στην ψηφιακή του έξοδο (την οποία πρέπει να συνδέσεις σε κάποιον home theater ενισχυτή που θα αναλάβει την DTS αποκωδικοποίηση)

 

2. Το media player κομμάτι του έχει ένα πολύ εκνευριστικό bug με τους SRT υποτίτλους που είναι κωδικοποιημένοι ως UTF-8: παίζουν για κάνα 2λεπτο και μετά απλά...σταματάνε!

 

3. Η τιμή που βλέπεις τώρα σε όσα Ελληνικά μαγαζιά τον έχουν ακόμα είναι πλέον φουσκωμένη. Εγώ τον είχα πάρει από e-shop.gr κοντά στα 34€ αν θυμάμαι καλά. Για να τον βρεις σε χαμηλή τιμή τώρα, καλύτερη τύχη θα έχεις παραγγέλνοντας από Πολωνικά e-shops (η Ferguson είναι Πολωνέζικη αν δεν κάνω λάθος): http://www.nokaut.pl/produkt-ferguson-t65.html

 

 

Κατά τα άλλα, καλός δεκτάκος μου έχει φανεί και ψήνομαι για το νεότερο μοντέλο T650i που έχει άλλα κόλπα: δέχεται ορισμένα USB WiFi sticks στη USB θύρα του για να τον συνδέσεις στο τοπικό σου δίκτυο και στο Internet, έχει YouTube player κ.ά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...