Προς το περιεχόμενο

Free Movies Database....


winterman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους :)

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια FREE εφαρμογη (δοκιμασμενη και πρακτικη)

για αρχειοθετηση ταινιων ? οσες movies database εχω δει μεχρι στιγμης καλες μεν οχι ομως free... :(

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους :)

γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποια FREE εφαρμογη (δοκιμασμενη και πρακτικη)

για αρχειοθετηση ταινιων ? οσες movies database εχω δει μεχρι στιγμης καλες μεν οχι ομως free... :(

 

Αν θέλεις να καταχωρήσεις τις ταινίες σου, μαζί με πληροφορίες (εξώφυλλα, cast, συντελεστές κ.τ.λ.), θα σου πρότεινα το ant movie catalog, το οποίο εμένα μ' έχει εξυπηρετήσει πάρα πολύ. Είναι δωρεάν, τραβάει πληροφορίες για κάθε ταινία από imdb και όχι μόνο, δημιουργώντας μια πολύ πρακτική database τής συλλογής σου. Αν δε σ' ενοχλεί το σχετικά λιτό interface, προχώρα άφοβα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να καταχωρήσεις τις ταινίες σου, μαζί με πληροφορίες (εξώφυλλα, cast, συντελεστές κ.τ.λ.), θα σου πρότεινα το ant movie catalog, το οποίο εμένα μ' έχει εξυπηρετήσει πάρα πολύ. Είναι δωρεάν, τραβάει πληροφορίες για κάθε ταινία από imdb και όχι μόνο, δημιουργώντας μια πολύ πρακτική database τής συλλογής σου. Αν δε σ' ενοχλεί το σχετικά λιτό interface, προχώρα άφοβα!

κατι τετοιο ψαχνω , οχι το λιτο interface ειναι το λιγοτερο που με απασχολει, αφου οπως λες το χεις δοκιμασει και κανει αυτα τα καλουδια B) που ψαχνω και εγω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ant είναι πολύ καλό. Το xmbc αν και είναι ένα ολοκληρωμένο και πολύ καλό media center και δεν είναι για καταχώρηση και κατηγοριοποίηση ταινιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ant είναι πολύ καλό. Το xmbc αν και είναι ένα ολοκληρωμένο και πολύ καλό media center και δεν είναι για καταχώρηση και κατηγοριοποίηση ταινιών.

 

Εξαρτάται σε ποιο βαθμό θες την κατηγοριοποίηση.

 

Βολεύει στην καταχώρηση σειρών,εμφανίζει εξώφυλλα και είναι και καλό media player.

 

Διαφορετικά άμα θες πολλές λεπτομέριες υπάρχει το imdb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ant τραβάει πληροφορίες και εξώφυλλα από το imdb και από πολλά άλλα site με ταινίες. Απλά δίνεις τον τίτλο, σου εμφανίζει πιθανά αποτελέσματα και επιλέγεις αυτό που θέλεις.

Μετά αναζητείς με όποιο κριτήριο θέλεις και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για tracking των ταινιών σου σε περίπτωση που έχεις δανείσει κάποια σε φίλο και αν ορίσει και τον φάκελο που έχεις την ταινία μπορεί να στην αναπαράγει με τον default player.

Δεν είναι media center βέβαια για να το εμφανίζεις στην τηλεόραση και να συνεργάζεται με τηλεκοντρόλ, είναι απλά ένα πρόγραμμα και να κρατάει κάποιος έναν λεπτομερή κατάλογο των ταινιών του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...