Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να ξερω τι λεει στο FB ?


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και δεν είμαι ψυχολόγος κάποια ψύχωση διακρίνω παρά ενδιαφέρον...

 

 

ευχομαι να μην γινεις και ποτε γιατι τα συμπερασματα που θα εβγαζες θα καιγανε κοσμακη ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγωνας ειναι το μεγαλωμα στην εφηβεια και πιστεψε με ολα αυτα που λες ταχω κανει κανει αλλα θελω ναμαι σιγουρος οσο γινεται περισσοτερο στους χαλεπους καιρους που ζουμε

ναι καταλαβαινω τι εννοεις απλα θελει λεπτη προσοχη το θεμα και να μην χασεις ψυχραιμια σε περιπτωση που ανακαλυψεις κατι παραξενο γιατι εκει απλα θα τα κανεις χειροτερα και θα καταφερεις το αναποδο.θελει πολυ προσοχη.και εσυ ησου εφηβος και εγω.και οσο και να ελεγχεις ενα ατομο παντα αμα θελει να σου ξεφυγει θα σου ξεφυγει.δεν μπορω να αναφερω τι πως που απλα be careful.

οπως λενε when u fight monsters watch not to become urself  a monster.και εχω δει παρα πολλα πραγματα που ηταν τα αποτελεσματα του υπερβολικου ελεγχου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι καλά που οι δικοί μου δεν έχουν ιδέα από υπολογιστές αλλιώς....

που ξερεις μπορει ο ts να ειναι ο πατερας σου  :devil:

 

 

 

 

Για τι ηλικια μιλαμε?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε μην υποτιμας κανεναν.ενας γονιος ειναι ικανος να φερει και τεχνικο γα να βαλει τετοιο προγραμμα.επισης εχω δει και τετοια προγραμματα να βαζουν τα boyfriends στις κοπελες.επισης ξερω και ατομα που βοηθησαν κοπελες να βαλουν τετοια προγραμματα στα pc των αγοριων τους.ονοματα δεν λεμε. :P

Δεν θα ήθελα ακόμα και αν γινόταν με ένα κλικ να δω τι λέει μία γκόμενα μου. Είναι πολύ πιθανό να ξενερώσεις. Μπορεί να λέει στη φίλη της ότι της ερχόταν να κλάσει την ώρα που ήταν μαζί και πήγε τουαλέτα τελικά και έκανε διάρροια.

 

Από εκεί και πέρα τι να λέει στο Facebook ένα κορίτσι στην εφηβεία; Για sex θα μιλάω, για εσώρουχα, για γκόμενους και άλλα τέτοια. Αν υπάρχει σωστή διαπαιδαγώγηση, δεν νομίζω ότι χρειάζεται υποδείξεις το παιδί. Ξέρει από μόνο του ποιο είναι το σωστό. 

 

Εμείς τι πάθαμε δηλαδή που όταν είχαμε internet κανείς δεν μας είπε τίποτα; Στην ουσία το μόνο που πρέπει να φοβάται κάποιος από το Internet, είναι μήπως βγει κανένα ραντεβού με κάποιον ανώμαλο ή εγκληματία. Αν έχεις δώσει αυτά που πρέπει στο παιδί δεν θα το κάνει.

 

Από εκεί και πέρα όλα τα άλλα σίγουρα είναι πιο ελαφριά από την τηλεόραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά οι γονείς δεν αφήνανε τα παιδιά να ακούσουν radio γιατί ήταν σατανικό και τα χαζεύει,

Μετά δεν τα άφηναν να πάνε μονα κινηματογράφο

Επειτα ήρθε η tv και έχει πάλι μάχη για το ποτε πως και σε πια απόσταση θα βλέπει tv.

Τώρα είναι η σειρά του pc/internet

 

Μετά θα είναι: " γιατί παιζεις όλη μέρα με το Robot σου "

Πολύ πιο μετά θα είναι: "βγάλε πια αυτό το Virtual Reality Helmet από το κεφάλι καεί τα εγκεφαλικα σου κυτταρα αμαν

εμείς που μεγαλώσαμε μονο με τα 1st gen Robots τι πάθαμε ?"

 

same story, different era

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να εχω διαθεση κριτικης,αν θες να εχεις απο κοντα το παιδακι σου μπορεις να το κανεις με διαλογο και οχι παρακολουθωντας το!Ειναι τρατζικ αυτο που σκεφτεσαι..Ξερεις αν το παρει χαμπαρι,γιατι φανταζομαι αν δεις κατι περιεργο δεν θα μεινεις στην παρακολουθηση,θα περασεις στην αντεπιθεση το εχασες το παιδι σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχομαι να μην γινεις και ποτε γιατι τα συμπερασματα που θα εβγαζες θα καιγανε κοσμακη ......

 

Κι εγώ που είμαι, τι να πω; 

 

Το θέμα είναι σε εσένα βασικά. Από τη στιγμή που θα μπεις στο τρυπάκι με τα keylogger δεν μπορείς  εύκολα να βγεις. Σειρά έχει η γυναίκα σου μετά. 

 

Το όλο ζήτημα είναι να συνειδητοποιήσεις ότι από μια ηλικία και μετά δεν είσαι «γονιός» αλλά περισσότερο φίλος-συμβουλάτορας. Και να πράξεις ανάλογα. Η παρακολούθηση δεν είναι μια από τις ανάλογες πράξεις. 

 

Βέβαια, παίζει ρόλο και η βάση. Αν τα θεμέλια είναι σάπια από την αρχή, ότι και να κάνεις, το οικοδόμημα θα πέσει. Τα θεμέλια τα φτιάχνεις εσύ από όταν ήταν σε μικρή ηλικία. Αν δεν έχεις εμπιστοσύνη για τις πράξεις σου ως γονιός, τότε θα σου έλεγα ότι, και να βάλεις το keylogger, μάλλον που θα τα κάνεις χειρότερα. 

 

Στο θέμα μας: 

 

Το Link.png Site: http://www.award-soft.com/content/view/39">Award Keylogger το έχω βρει αρκετά καλό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πολύ το κουράσαμε το θέμα νομίζω... προφανώς και όλοι αναγνωρίζουμε πως ΜΟΝΟ λάθος αποτελέσματα θα έχει αυτός ο τρόπος... αλλά ο φίλος μάλλον δε θέλει να το καταλάβει και να βρει κάποιο άλλο, πιο φιλικό προς το παιδί του, τρόπο. Όπως λέει και ο lexmark, μπορεί και να ξεφύγεις στην πορεία... Αν δεν εμπνέεις ούτε στο ίδιο σου το παιδί εμπιστοσύνη ώστε να σε δει ως φίλο τότε

"χ€σ€ μέσα Πολυχρόνη" που λέει και η παροιμία. Ευτυχώς εγώ είχα την τύχη να έχω φίλους-γονείς χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε γίνονταν αυστηροί όταν χρειαζόταν... Αυτά! Μόνο να μας πει ο φίλος τι αποτελέσματα θα'χει αυτή η πρακτική!

 

Έδιτ: δεν τον κρίνω καθόλου, την άποψή μου εκφράζω! Εξάλλου ο καθένας μας είναι υπόλογος και υπεύθυνος των πράξεών του...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ .. αφου ολοι ειπαν τις γνωμες τους...

 

 

Για μενα αν θελεις βαλε το http://www.qustodio.com/

..

Η free έκδοση για αρχη βλεπει που μπαινει το παιδι κτλ.. ειναι αρκετα καλο και μπορεις να κανεις και block σιτες κτλ.

Η πληρωμενη σου αναφερει κ τι γραφει.

 

Για ποιο hardcore καταστασεις (keylogging , screenshots , Webcam captures) πας στο ardamax keylogger.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει, άμα κάνει και webcam capture το πράγμα θα'χει ξεφύγει...

 

Και τώρα να μην το κάνει, θα το κάνει την επόμενη φορά. Το επόμενο βήμα είναι κάποιο Prey στο κινητό (αν και υπάρχουν και πιο δυνατές λύσεις) και μετά κάποιον P.I. . 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσα πολλες αποψεις ,σαν γονιος και ωντας και γω μεγαλωμενος σε ενα κατα κανονα δημοκρατικοτατο και αγνωστο για πολλα νεα παιδια περιβαλλον( σε χωριο μεγαλωσα και ετρεχα απο το πρωι ως το βραδυ στις αλανες και στα χωραφια,ξερουν αυτοι που ειναι στην ηλικια μου 47 ειμαι) μεγαλωνω τα παιδια μου εχω εναν γιο 19 και κορη στα 14 με απολυτη ειλικρινεια και αγαπη ,) τεσπα καποιοι το εκαναν κυπριακο ζητημα καποιοι μιλησαν για κωδικες και κανονες ηθικης ,απλα μια ερωτηση εκανα οχι πως θα υιοθετησω το κιλογγερ απλα να ξερω τι παιζει ,παντως ναστε ολοι καλα παιδια ,ευχαριστω,

 

πουλινος αν θες κλειστο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριτζιναλ ποστερ εχω να σου πω οτι η κορη σου κανει πολλα περισσοτερα οταν ειναι εξω.Τι θα κανεις?Θα βαλεις τον Philip Marlowe να την παρακολουθει.Οπως ειπε και ενας συμφορουμιτης πιο πανω,στο ονομα του χαλεπων καιρων εχουν γινει τα μεγαλυτερα εγκληματα.Ειδικα αν το μαθει η κορη σου πες αντιο στην εμπιστοσυνη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...