Προς το περιεχόμενο

Ανοίγει ο υπολογιστής χωρίς να θέλω!


jmallen3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το συστημα της υπογραφής μου και εχω το εξης προβλημα. Αν πατηθει κλικ απο το ποντικι ενω ειναι κλειστος ο υπολογιστης, ανοιγει! Κοιταξα στο bios και ειναι στο disabled η επιλογη: Power on with mouse! 

 

Τι φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BIOS update

 -> Load Setup Defaults

    -> Customize BIOS Settings

 

και μετά πες μας πάλι.

 

Τα εκανα ολα αλλα παραμενει. Αν κουνηθει το ποντικη ή αν πατηθει κλικ ανοιγει!

 

Κλειστός τελείως ή σε Αδρανοποίηση-Αναστολή λειτουργίας?

 

Κλειστός τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κάποια επιλογή στο BIOS κοίταξε καλυτερα  δεν παιζει να είναι κάπου αλλου, απλός το όνομα που θα έχει στο BIOS

μπορεί να μην είναι ότι περιμένεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει επιλογή για το πότε να δουλεύουν οι θύρες usb;Εμένα έχει και λέει για μετά το boot, μόλις φορτώσει windows κτλ.Δεν φτιάχνει το πρόβλημα (αν υπάχει κάποιο πρόβλημα και όχι λάθος ρύθμιση) αλλά δεν θα ανοίγει με το ποντίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις περάσει win8 στον υπολογιστή σου και κάνει hybrid hibernate/sleep?

 

Windows 8 εχω, αλλα οταν ανοιγει με το κουνημα η το κλικ του ποντικιου ξεκιναει κανονικα απο την αρχη, bios->windows κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 8 εχω, αλλα οταν ανοιγει με το κουνημα η το κλικ του ποντικιου ξεκιναει κανονικα απο την αρχη, bios->windows κλπ

 

 

Πρεπει να ψαξεις καλα ολο το BIOS h ρυθμηση ειναι μεσα, και προς το παρων βαλε ενα PS2 mouse μαλλον ετσι δεν θα ξεκιναει

 

 

το ειχα και εγω αυτο το προβλημα 

λογικα εχεις συνδεση το ποντικι σε usb 3 θυρα αν ναι βαλτο σε usb 2 και θα λυθει το προβλημα

 

 

Η αλήθεια βρίσκεται κάπου ανάμεσα σε αυτά τα 3 ποστς.

Ψηφίζω αυτό με το USB3 και το Win8 Hybrid sleep/hibernate ως αιτία του κακού, χωρίς να αποκλέιω ρύθμιση στο BIOS που έχει να κάνει με τα USB3 settings και το wake on USB. Ειδικά αν το BIOS έχει οριστεί σε Plug n Play OS (οπότε να αλλάζει το OS on demand τα BIOS settings).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...