Προς το περιεχόμενο

Ainol Novo 7 Fire,αξίζει;


sakisosf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω :) εχω 2  για την ακριβεια! το ενα που λειτουργω και ενα σαν καινουργιο φαντασου με ζελατινες ακομα !απολυτα ευχαριστημενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο gaming πως τα παει.Δεν εννοω angry birds εννοω παιχνιδαρες τυπου mc4,nova 3 κτλ.Επισης εχω διαβασει οτι η καλυτερη custom rom για παιχνιδια ειναι η tnt3.Ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετο καιρο τωρα κοιταω αυτο http://www.cube-tablet.com/cube-u30gt-rk3188-quad-core-tablet-pc-10-retina-android-4-1-white.html αλλα περιμενω να πεσει λιγο η τιμη

 

Κοίταξε δεν βλέπω να πέφτει η τιμή σύντομα. Μετά το καλοκάιρι ίσως να πέσει αισθητά που θα έχουν οι καινούργιοι επεξεργαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σορρυ που σας ζαλίζω αλλά το Pipo S1 μπορεί να παίξει βαριά games σαν το Modern Combat 4,NOVA 3,NFS MW.Λογικά είναι και η τελευταία μου ερώτηση πριν το παραγγείλω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικρά και φθηνά tablet δεν σηκώνουν βαριά παιχνίδια και εφαρμογές. Είναι αισχρά στο gameplay και φυσικά ζεσταίνονται πάρα πολύ ούτως η άλλος, ιδίως το καλοκαίρι ψήνουν από πίσω. Τα 7-8 ιντσες είναι για απλά πράγματα, internet tablets, & arcade games, office...

 

Για του λόγου του αληθές δεν το σύνδεσμο στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=BD2ef4MPTUc

ψάχνουν όλοι να ανεβάσουν την ταχύτητα με root και άλλες rom για να παίζει το παιχνίδι γρήγορα. Δεν πρόκειται πίστεψέ με.

Άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις... η επιλογή δική σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικρά και φθηνά tablet δεν σηκώνουν βαριά παιχνίδια και εφαρμογές. Είναι αισχρά στο gameplay και φυσικά ζεσταίνονται πάρα πολύ ούτως η άλλος, ιδίως το καλοκαίρι ψήνουν από πίσω. Τα 7-8 ιντσες είναι για απλά πράγματα, internet tablets, & arcade games, office...

 

Για του λόγου του αληθές δεν το σύνδεσμο στο youtube https://www.youtube.com/watch?v=BD2ef4MPTUc

ψάχνουν όλοι να ανεβάσουν την ταχύτητα με root και άλλες rom για να παίζει το παιχνίδι γρήγορα. Δεν πρόκειται πίστεψέ με.

Άλλωστε ότι πληρώνεις παίρνεις... η επιλογή δική σου.

Φιλε μου αυτα τα λες για το Pipo S1?

Το συγκεκριμενο ταμπλετ εχει τον 3066 με 1GB Ram που σπερνει σε καθε επιπεδο μην το συγκρινεις με φτηνα ταμπλετακια που κυκλοφορουν στην αγορα για να ταλαιπωρούν τον κοσμο.

Αν εχει ενα προβλημα το πιπο ειναι η μπαταρια του και αντε και η χαμηλη αναλυση της οθονης ,παντως θεμα επιδοσεων δεν εχει ουτε κατα διανοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Έχω πουλήσει πάνω από 400 tablet όλων των μεγεθών και δυνατοτήτων. Δεν μου αρέσει να κοροιδεύω τον κόσμο.

Το μηχάνημα δεν κάνει για αυτό που ζητάει ο χρήστης. Κρίμα είναι να πληρώνει κάποιος κάτι και να θέλει να το πετάξει μετά.

Ο κάθε χρήστης φαντάζεται την συσκευή που αγοράζει σαν την καλύτερη. Φαντάσου τώρα όταν ένας χρήστης έχει Ps3, xbox ή ένα pc φτιαγμένο για game και πάει να παίξει σε ένα tablet 7" ή 8" με χαμηλή ανάλυση οθόνης , χάλια χρώματα, σκοτεινό, σε έντονο φυσικό φώς να μην βλέπει τίποτα, και μετά από 15 λεπτά να ψήνει baycon από πίσω....

Τα έχω δεί στην πράξη. Το εάν έχει RK3066 και 1gb δεν σημαίνει ότι είναι κάτι.Είναι ένα αξιόλογο Internet Tablet ανώτερο από αυτά που πουλάνε στην Ελλάδα. Είναι όμως ένα Internet tablet. No Game Machine. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω το πιπο οποτε δεν ειμαι fanboy απλα αυτο που λες ειναι λαθος.

Ειπες οτι δεν σηκωνουν παιχνδια βαρια απαντώντας για το Pipo S1 οταν το συγκεκριμενο ταμπλετ εχει ενα απο τα καλυτερα hardware για να σηκωνουν τετοια παιχνιδια επιπλεον αυτο που λες για τις ιντσες ειναι επισης αμφισβητησιμο ,εγω θα ελεγα οτι ειναι εξαιρετικα δυσκολο να παιξεις παιχνιδια σε μεγαλα ταμπλετ λογο ογκου και βαρους.

Οποιος εχει δοκιμασει racing παιχνιδι σε 10αρι ταμπλετ καταλαβαινει τι εννοω ,κανεις μπρατσα (2 σε 1 και διασκεδαση και γυμναστικη)  :-D

Το overheating που λες ειναι σωστο αλλα ολα τα ταμπλετ αν τα "ζορισεις" ζεσταινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...