Προς το περιεχόμενο

sorttbls.nlp αρχειο και "ιος της αστυνομιας"


slevinkelevra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

Χρησιμοποιω Windows 7. Κολλησα τον "ιο της αστυνομιας". Μετα το μαζικο εγκεφαλικο ανευρισμα, απο την τρομαρα μου, προσπάθησα μεσω safe mode with command promt να αλλαξω το registry key του shell στο winlogon. Χωρις επιτυχια. Οποτε ξαναμπαινω παλι με safe mode with command promt και κανω απλα "επαναφορα συστηματος". Το οποιο και δουλεψε.

 

Μονο που το σερφαρισμα ειναι 5 φορες πιο αργο. Το κυριοτερο, καθε φορα που ανοιγω το λαπτοπ, μου εμφανιζει μηνυμα "Δε βρεθηκε το αρχειο sorttbls.nlp". Επισης εμφανιζει μηνυμα "το προγραμμα HP Wireless Assistant σταματησε να λειτουργει". Εχω hp pavilion dv7. Το sorttbls ειναι αρχειο των windows και μαλλον και το προγραμμα της hp εξαρταται απ αυτο (?) Αλλα και παλι, αυτη τη στιγμη ειμαι συνδεδεμενος μεσω wireless στο ιντερνετ. Οπως και να χει, με τις λιγοστες γνωσεις μου, καταλαβαινω οτι αν φτιαξω το θεμα με το sorttbls θα στρωσει και το προγραμμα της hp (?)

 

Εχει κανενας καμια συμβουλη για να επανασεταρω το sorttbls ?

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω είχα κόλείσει τον ίο αυτόν αλλά και με save mod πάλι ανοίγε... Έτσι είχα πρόχειρα τα windows στο φλαςάκι τους τραβώ ένα φόρματ έστρωσε για τα καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LOVExVOTKA ευχαριστω για τη συμβουλη, αλλα δεν ειμαστε για φορματ τωρα...

 

@rfc δεν καταλαβα Χριστουλη. Το κανεις νιανια , για να χαμπαριασω? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω είχα κόλείσει τον ίο αυτόν αλλά και με save mod πάλι ανοίγε... Έτσι είχα πρόχειρα τα windows στο φλαςάκι τους τραβώ ένα φόρματ έστρωσε για τα καλά

 

lol

 

Αυτή είναι η λεγόμενη τεχνική «πονάει μάτι, βγάζει μάτι αυτοκτόνησε», έτσι; Πώς πάει με αυτή; Λέει τίποτα; :P 

 

+1 @ rfc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπααα.... βγαινει ευκολα αυτος ο ιος και το φορματ δεν ειναι να το προτεινει καποιος σα λυση. Μονο σαν εσχατη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@rfc Αχα! Ok, δηλαδη το malwarebytes ειναι antivirus? Το NOD32 v.5 δε θα κανει την ιδια δουλεια?

 

Καμια ιδεα για το  sorttbls.nlp που συνεχιζει να λειπει?

 

Ευχαριστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol

 

Αυτή είναι η λεγόμενη τεχνική «πονάει μάτι, βγάζει μάτι αυτοκτόνησε», έτσι; Πώς πάει με αυτή; Λέει τίποτα; :P

 

+1 @ rfc

Πριν λίγες μέρες είχα ξανακάνει φόρματ λόγο αναβάθμισης συστήματος οπότε δεν είχα και πολύ πράγμα στον υπολογιστή μου... Άμα το έψαχνα καλύτερα θα το χα σβήσει :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ιδεα για το  sorttbls.nlp που συνεχιζει να λειπει?

 

Ευχαριστω και παλι

To sorttbls.nlp είναι στοιχείο του NET Framework. Δοκίμασε με αυτό το εργαλείο αρχικά http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30135

Αν δεν έχει αποτέλεσμα, θα πρέπει να αφαιρεθεί το Framework από τον υπολογιστή σου και να επανεγκατασταθεί. Πρόσεξε όμως, δεν αρκεί η απεγκατάσταση του, από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων. Πρέπει να διαγραφεί κάθε φάκελος του στο σύστημα σου.

Εδώ έχει ένα Link.png Site: http://downloads.pathfinder.gr/windows/portable-applications/1313520-net-framework-cleanup-tool-2082010.html ">εργαλείο αφαίρεσης, δοκίμασε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...