Προς το περιεχόμενο

Καινούρια Σύνθεση Πρόβλημα


nickaras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κουτί να σας πώ την αλήθεια μου φάνηκε και ανοιγμένο όταν το πήρα και δεν το πήγα πίσω γιατί ήταν Σάββατο. Είχε 2 μικρά σημαδάκια. Να ήταν απο τις USB του κουτιού και πάει λέγοντας; Τι κάνω τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια σύνδεση dvd rom ή usb βραχυκύκλωνε το σύστημα

 

Δες αν το ξανακάνει...

Εμένα μια φορά μου'χε δώσει ένα dvd rom ο veteranos, σχετικά καινούριο, και μου πέταγε συνεχώς bsod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RAM αν ήταν ή κάρτα γραφικών δεν θα πάγωνε πάλι τώρα;

 

Ναι αλλά θα το έκανε όταν έπαιζες παιχνίδι..

 

Τώρα που το ξαναδιαβάζω κατι μπορεί να πείραξες...

Πάω να συμμαζέψω τα καλώδια του τροφοδοτικού και κλείνω το κουτί μιας και ήταν μάλλον έτοιμο

 

Μετά απο αυτό το ''συμμάζεμα'' πάγωσε το pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά θα το έκανε όταν έπαιζες παιχνίδι..

 

Τώρα που το ξαναδιαβάζω κατι μπορεί να πείραξες...

 

Μετά απο αυτό το ''συμμάζεμα'' πάγωσε το pc

Ναι αυτό σκέφτηκα και εγώ αρχικά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι πείραξα και αν ναι τότε τι μπορεί να το επηρέασε; Γιατί απλά τα καλώδια του τροφοδοτικού που δεν χρησιμοποιούνται απλά τα έδεσα με tire up. Δεν έκανα δλδ κάτι το τραγικό.:/ Θα δώ τι γίνεται με το power button, ύστερα θα βάλω ένα ένα dvd-rom, usb, audio να  δώ τι φταίει. Αν και ο διακόπτης πολύ με προβλημάτισε. Πώς γίνεται να χάλασε; Αν και τώρα που θυμάμαι και κάτι άλλο όταν έβαλα στο usb του κουτιού μπροστά το flashaki ίσως ξεκίνησε το πανηγύρι. Αυτα έκανα μόνο βόλεμα καλώδια και flashaki τίποτα άλλο.

 

Κάποια σύνδεση dvd rom ή usb βραχυκύκλωνε το σύστημα

 

Δες αν το ξανακάνει...

Το έχω ακόμη έξω και κάνω δοκιμές βάζοντας αυτά που είχα πριν ένα - ένα. Δείχνει να δουλεύει κανονικά. Το μόνο πρόβλημα είναι στο Power Button. Δεν έχω κοιτάξει ακόμη τι συμβαίνει με αυτό. Να έφταιγε αυτό και να το πάγωνε; Αν ναι το πάω πίσω το κουτί; (μου φάνηκε ήδη ανοιγμένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαπιστώσει ότι οι asrock μητρικές(ορισμένες, όπως η δική μου) έχουν ένα θεματάκι με τη σιντιερα. Αν δοκίμασες να γράψεις CD και μετά πάγωσε είναι πολύ πιθανόν να φταίει (και) αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαπιστώσει ότι οι asrock μητρικές(ορισμένες, όπως η δική μου) έχουν ένα θεματάκι με τη σιντιερα. Αν δοκίμασες να γράψεις CD και μετά πάγωσε είναι πολύ πιθανόν να φταίει (και) αυτό.

Γενικότερα βλέπω πως έχουν ενα θέμα με πάγωμα κλπ Το έχω πάρει απο φόβο. Αύριο θα πάω να πάρω ενα άλλο κουτί μιας και το power button δεν δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα κουτί και ο Η/Υ δουλεύει ΡΟΛΟΙ! Έβαλα ένα της ASUS (καλύτερο και πιο ευρύχωρο). Ούτε παγώματα ούτε τίποτα. Κουμπί on/off όλα μια χαρά. Ελπίζω να μην το πιάσει κάτι στα ξεκάρφωτα και ψάχνομαι πάλι... Σας ευχαριστώ όλους σας για την βοήθειά σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...