Προς το περιεχόμενο

H Samsung παρουσιάζει φορητό υπολογιστή με ανάλυση 3200 x 1800


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θα προτιμουσα να ασχοληθη η ανθρωποτητα-τεχνολογια με την θεραπεια ανιατων ασθενειων ,και οχι μονο με αναλησεις οθονων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι διατεθιμένος να δώσεις 1000ρικο? :P

Αν βγούνε όμως οθόνες με τέτοιες αναλύσεις η "ταπεινή" ανάλυση των 1440p θα σταματήσει να θεωρείται high-end και θα πέσουν οι τιμές όπως έγινε και στα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγούνε όμως οθόνες με τέτοιες αναλύσεις η "ταπεινή" ανάλυση των 1440p θα σταματήσει να θεωρείται high-end και θα πέσουν οι τιμές όπως έγινε και στα κινητά.

 

http://www.insomnia.gr/topic/486760-%CE%B7-lg-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%BD%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CF%8D%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%BB-5-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA/?do=findComment&comment=52370345

 

Όσο ο κόσμος δίνει 700άρες για κινητά και tablets για να χαίρεται με τις μεγάλες αναλύσεις και τα ppi, δε βλέπω να πέφτουν οι τιμές των 1440p monitors.

 

Εγώ προσωπικά δε θα τις έριχνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν βγούνε όμως οθόνες με τέτοιες αναλύσεις η "ταπεινή" ανάλυση των 1440p θα σταματήσει να θεωρείται high-end και θα πέσουν οι τιμές όπως έγινε και στα κινητά.

θα βγουν κατευθείαν 4Κ monitors :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι θα μεγαλώσει η αναλυση δεν σημαίνει ότι θα μικρύνουν και τα γραμματα. Θα μπει λογικά ανάλογη υποστηριξη οπως στο retina macbook pro που ρυθμιζεις την αναλυση στο μισο και φαίνονται όλα καθαρα. Ακριβως το ιδιο πραγμα που έγινε σε iPhone 3GS με το 4. Δεν άλλαξε το μέγεθος αλλά τα εικονοστοιχεία που είχε κάθε εικόνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό που κάθε φορά συνδυάζετε την ανάλυση μιας οθόνης με το μέγεθος των γραμματοσειρών και των εικονιδιων, δεν θα το ξεπεράσετε ποτέ ε? :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρησιμότητα θα είναι από τους τρελαμένους τον resolution που και καλά μπορούν να δουν τις διαφορες που εμεις οι άσχετοι δεν γίνετε να καταλάβουμε

 

Είναι το ίδιο με τους τρελαμένους με την μουσική που και καλά καταλαβαίνουν από τον ήχο αν ο ενισχυτης είναι συνδεμένος με πλατινένιο καλώδιο, χρυσό , απλό η και  κοτετσόσυρμα

αυτο με τις αναλυσεις το εχω σε μεγαλο βαθμο και ολοι οι φιλοι μου με κοροιδευανε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να ρυθμίσω την ανάλυση στο μισό (άρα και την επιφάνεια εργασίας απ' ότι καταλαβαίνω με το φτωχό μυαλό μου), ποιο το νόημα της μεγάλης ανάλυσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάθε φορά συνδυάζετε την ανάλυση μιας οθόνης με το μέγεθος των γραμματοσειρών και των εικονιδιων, δεν θα το ξεπεράσετε ποτέ ε? :P

 

Φταίνε τα Windows γι' αυτό. Αν πας να τα εγκαταστήσεις σε υπολογιστή με τέτοια ppi τότε θα δεις ψείρες και άντε μετά να ρυθμίζεις μόνος μέγεθος γραμματοσειράς εικονιδίων κλπ και στο τέλος πάλι κάποια πράγματα θα εμφανίζονται ως ψείρες! Οπότε χαμηλώνεις την ανάλυση συνολικά και δουλεύεις με αυτήν την εκνευριστική "θολούρα" που έχουν όλες οι επίπεδες οθόνες όταν δεν δουλεύουν σε maximum ανάλυση. Αχ, αναπολώ την εποχή των CRT τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...