Προς το περιεχόμενο

Google Chrome 27 με φωνητική αναζήτηση σε μορφή διαλόγου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν φταιω εγω αν εσυ αυτοακυρωνεσαι.

 

Ανοίγω τις ίδιες ακριβώς σελίδες, στο ίδιο ακριβώς μηχάνημα, την ίδια ακριβώς στιγμή, με τον ένα browser σε χ χρόνο, και με τον άλλο σε χ/2 ας πούμε...

 

...και επειδή αυτό το βλέπω με τα δικά μου μάτια, είναι ...υποκειμενικό - διότι προφανώς δεν έχω συναίσθηση τού χρόνου... - άρα ...αυτοακυρώνομαι...

 

...νννναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανοίγω τις ίδιες ακριβώς σελίδες, στο ίδιο ακριβώς μηχάνημα, την ίδια ακριβώς στιγμή, με τον ένα browser σε χ χρόνο, και με τον άλλο σε χ/2 ας πούμε...

 

...και επειδή αυτό το βλέπω με τα δικά μου μάτια, είναι ...υποκειμενικό - διότι προφανώς δεν έχω συναίσθηση τού χρόνου... - άρα ...αυτοακυρώνομαι...

 

...νννναι!

 

αυτη την στιγμη στο συστημα μου, οι σελιδες στον firefox ανοιγουν αισθητα πιο γρηγορα απο οτι στον chrome. και οι δυο browsers ειναι με καθαρα προφιλ.

προφανως επειδη και εγω εχω συναισθηση του χρονου, δηλωνω το ορατο,απτο γεγονος, οτι ο firefox ειναι γρηγοροτερος απο οτι ο chrome.

δεν πιστευω να διαφωνεις, αφου διατυπωσα μια αληθεια που ειδα με τα ιδια μου τα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη την στιγμη στο συστημα μου, οι σελιδες στον firefox ανοιγουν αισθητα πιο γρηγορα απο οτι στον chrome. και οι δυο browsers ειναι με καθαρα προφιλ.

προφανως επειδη και εγω εχω συναισθηση του χρονου, δηλωνω το ορατο,απτο γεγονος, οτι ο firefox ειναι γρηγοροτερος απο οτι ο chrome.

δεν πιστευω να διαφωνεις, αφου διατυπωσα μια αληθεια που ειδα με τα ιδια μου τα ματια.

 

Αρχικά, δεν προσπαθώ, δεν έχω λόγο, αλλά ούτε και καημό να σε πείσω για οτιδήποτε. Από 'κει και πέρα όμως, με το άτομο το οποίο, σε οποιοδήποτε θέμα αναφερθεί οτιδήποτε θετικό για τον chrome, το διαψεύδει πάντα και παρουσιάζει τον firefox να υπερέχει σε όλα, θεωρώ τελείως περιττό ακόμα και το να διαφωνήσω. Απλό;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι θεμα γουστου...παντα υπηρχε ο πολεμος των browsers και θα συνεχισει να υπαρχει...σε αλλον αρεσει ο chrome σε αλλον ο explorer ο opera ο firefox ο maxthon ο netscape navigator ( :P )...προσωπικα εγω σε windows ειμαι με iron (chromium based) που δεν δινει και λογαριασμο στην google και σε linux με chromium...προσωπικα εχω παρατησει εδω και πολυ καιρο τους αλλους...δεν θελω να κακολογησω κανεναν απλα αυτοι οι 2 απο ολους αυτους που εχω δοκιμασει μου αρεσουν στην ταχυτητα και με εχουνε βολεψει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειχα διαβασει καπου καποτε ο firefox ειναι σαν την μο*αρα γκομενα που στο λυκειο την θελαν ολοι αλλα τωρα που μεγαλωσε εχει γινει χοντρη και δυσκινητη...

 

Δεν το λενε τα μονο τα ματια μου. το λεει και το browsermark.

 

Για τρεχτο και εσυ killik

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά, δεν προσπαθώ, δεν έχω λόγο, αλλά ούτε και καημό να σε πείσω για οτιδήποτε. Από 'κει και πέρα όμως, με το άτομο το οποίο, σε οποιοδήποτε θέμα αναφερθεί οτιδήποτε θετικό για τον chrome, το διαψεύδει πάντα και παρουσιάζει τον firefox να υπερέχει σε όλα, θεωρώ τελείως περιττό ακόμα και το να διαφωνήσω. Απλό;

 

 

μιλησα εγω καπου σε αυτο το τοπικ για τον firefox? στα πρωτα μου ποστς αναφερω καπου τον firefox?

o πρωτος που μιλησε για τον firefox εισαι εσυ, οποτε και μονο τοτε, σου απαντησα σχετικα με αυτον.

επομενως ολα αυτα που προσαπτεις στο προσωπο μου, ειναι ψευδη.

επισης αγνοεις ενα πολυ σοβαρο επιχειρημα που σου παρεθεσα πιο πανω. δεν ειδα να το σχολιαζεις.

δεν πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα εγω καπου σε αυτο το τοπικ για τον firefox? στα πρωτα μου ποστς αναφερω καπου τον firefox?

o πρωτος που μιλησε για τον firefox εισαι εσυ, οποτε και μονο τοτε, σου απαντησα σχετικα με αυτον.

επομενως ολα αυτα που προσαπτεις στο προσωπο μου, ειναι ψευδη.

 

Ναι ρε παλικάρι μου, αυτό λέμε! Ότι ακόμα κι αν τεθεί το οποιοδήποτε θέμα σύγκρισης, οποιουδήποτε browser, αναφορικά με οποιοδήποτε χαρακτηριστικό και πει κάποιος ότι θεωρεί πως ο χ browser υπερέχει - ακόμα και μόνο σ' ένα σημείο - τού firefox...

 

...σε πνίγει η ...ιερή αγανάκτηση και νιώθεις την ανάγκη να απαντήσεις, αμφισβητώντας αυτό που λέει και διαψεύδοντάς τον. Έχεις γίνει θρύλος πλέον!

 

 

 

 

επισης αγνοεις ενα πολυ σοβαρο επιχειρημα που σου παρεθεσα πιο πανω. δεν ειδα να το σχολιαζεις.

δεν πειραζει.

 

 

 

Ποιο ήταν το επιχείρημα; Δεν είδα κανένα επιχείρημα, σοβαρό ή μη. Δε τολμώ να φανταστώ ότι εννοείς το:

 

«αυτη την στιγμη στο συστημα μου, οι σελιδες στον firefox ανοιγουν αισθητα πιο γρηγορα απο οτι στον chrome. και οι δυο browsers ειναι με καθαρα προφιλ.», γιατί θα γελάσουν και οι πέτρες.

 

Εσύ, αν - υποθετικά μιλώντας - διαπιστώσεις ότι ο firefox από κάποια στιγμή κι έπειτα σέρνεται, ενώ οι άλλοι browsers πάνε φυσιολογικά, πιο πιθανό είναι να το αποδώσεις στο ότι ο isp σου τον σαμποτάρει, παρά στο ότι - ενδέχεται έστω - να φταίει ο firefox. Τόσες δεκάδες post σου έχουν διαβάσει όλοι εδώ μέσα. Τι το καινούργιο συζητάμε αυτή τη στιγμή;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν για κάποιο λόγο έχεις απασχολημένα τα χέρια σου τότε εντάξει. Αλλιως γιατί να μην ψάξεις με τον παραδοσιακό τρόπο; Πολύ μόδα έχουν γίνει οι φωνητικές εντολές και δεν καταλαβαίνω το λόγο.

Σκεφτείτε 50 άτομα στον ίδιο χώρο σε κάποια εταιρία να μιλάνε ταυτόχρονα στα pc τους. Ή να είσαι στο δρόμο και να κάνεις συζήτηση με το κινητό σου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω. Πως το κάνει αυτόματα να λυτουργεί το voice χωρίς να πατήσει απάνω του στο εικονίδιο του μικροφώνου πχ στα 2:20 λεπτά?

Εννοώ όταν η ομιλήτρια λέει την έκφραση ok google αμέσω ξεκινάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παλικάρι μου, αυτό λέμε! Ότι ακόμα κι αν τεθεί το οποιοδήποτε θέμα σύγκρισης, οποιουδήποτε browser, αναφορικά με οποιοδήποτε χαρακτηριστικό και πει κάποιος ότι θεωρεί πως ο χ browser υπερέχει - ακόμα και μόνο σ' ένα σημείο - τού firefox...

 

...σε πνίγει η ...ιερή αγανάκτηση και νιώθεις την ανάγκη να απαντήσεις, αμφισβητώντας αυτό που λέει και διαψεύδοντάς τον. Έχεις γίνει θρύλος πλέον!

 

 

 

 

hahahahahahahahahahahahahaha

So true......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...