Προς το περιεχόμενο

5 εκατομμύρια πωλήσεις για το HTC One


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αν τα μασω τα παγια που ζητανε για 3 χρονια παιρνω αυτοκινητο οχι κινητο

ναι αλλά σου δίνουν και χρόνους ομιλίας, mb κτλπ, αυτά δεν είναι δωρεάν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με λιγες διαφορες, οπως το οτι σε περιπτωση που το διακοψεις σου ζηταν τα παγια μεχρι το τελος της δευμεσης σου (οπως με ενημερωσαν πριν 1 χρονο στη Vodafone UK). Δλδ περνεις το κινητο και πληρωνεις και τα 45pounds, κατι σου συμβαινεις και θελεις να το κοψεις σε ενα μηνα, πρεπει να πληρωσεις τις 1080 λιρες! Ασε που στη Αγγλια απο τισ 40 λιρες που δινεις οι 32? πανε στην εταιρια, στην Ελλαδα απο τα 40 ευρω τα 29 πανε στην εταιρια.

To one-month-rolling όχι, το κόβεις σε 31 μέρες. Τα κλασικά 24μηνα κλπ κλπ ναι πρέπει να πληρώσεις. Οπότε καλύτερα να περιμένω ένα εξάμηνο και να το πάρω με δικά μου λεφτά και να μην έχω τέτοιο βάρος στο κεφάλι μου, έτσι δεν είναι;

 

Πάντως με το S4 έγινε χαμός, το HTC πουθενά, έξω από κατάστημα δεν το έχω δει...όχι τίποτα άλλο, μου άρπαξε φωτιά το Nexus και το σκέφτομαι σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουστάρω trolling από εκπροσώπους των εταιριών μάλλον!!!

 

Συγκρίνουν Αγγλία με Ελλάδα - πάνε 3 λίρες παραπάνω στην εταιρία.

Βέβαια, ξεχνάνε τι μισθοί παίζουν στο εξωτερικό και τι χαρτζιλίκια στην Ελλάδα!!!

 

Όσο για το μέγεθος της χώρας;! Στο Λουξεμβούργο, που είναι σαν νομός ελληνικός, οι τιμές είναι όπως και στην Αγγλία, όπως και τη Γερμανία και τη Γαλλία.

 

Τις ελληνικές εταιρίες είναι που δεν πιάνει κανείς πουθενά!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Kirileman, στο edit μάλλον το πετσόκοψα. Εννοώ μ'αρέσει το Sense σε σχέση με το TouchWiz.

 

Γουστάρω trolling από εκπροσώπους των εταιριών μάλλον!!!

 

Συγκρίνουν Αγγλία με Ελλάδα - πάνε 3 λίρες παραπάνω στην εταιρία.

Βέβαια, ξεχνάνε τι μισθοί παίζουν στο εξωτερικό και τι χαρτζιλίκια στην Ελλάδα!!!

 

Όσο για το μέγεθος της χώρας;! Στο Λουξεμβούργο, που είναι σαν νομός ελληνικός, οι τιμές είναι όπως και στην Αγγλία, όπως και τη Γερμανία και τη Γαλλία.

 

Τις ελληνικές εταιρίες είναι που δεν πιάνει κανείς πουθενά!!!

 

Ρε συ, που το κατάλαβες; Βαλτός είμαι! Και εσύ,που το ξέρεις για τους μισθούς Αγγλίας; Έκανες φαντάρος στο Μπάκινχαμ ή έχεις νύφη την Ελισάβετ; Φόρους έχεις ακούσει; Ενοίκιο; Βενζίνες; Όχι. Με την ίδια λογική, εαν σου έδινα 5 χιλιάρικα τον μήνα και σου έπαιρνα τα 4 θα είσαι ο πιο ακριβοπληρωμένος Ευρωπαίος. Όταν φτιάξω χώρα, θα σε πάρω για πολίτη, 5 τέτοιους να έχω, ΑΑΑ+ θα πάρω από Moody's!

Προφανώς, δεν μιλάμε για κατάσταση Ελλάδας, αλλά όχι ότι όποιος ήρθε Αγγλία έκανε την τύχη του. 

Εγώ δεν μίλησα για το μέγεθος της χώρας, μίλησα για το ποσοστό των ανθρώπων που κατέχουν το άθλημα και θα αγοράσουν smartphone. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Kirileman, στο edit μάλλον το πετσόκοψα. Εννοώ μ'αρέσει το Sense σε σχέση με το TouchWiz.

 

 

Ρε συ, που το κατάλαβες; Βαλτός είμαι! Και εσύ,που το ξέρεις για τους μισθούς Αγγλίας; Έκανες φαντάρος στο Μπάκινχαμ ή έχεις νύφη την Ελισάβετ; Φόρους έχεις ακούσει; Ενοίκιο; Βενζίνες; Όχι. Με την ίδια λογική, εαν σου έδινα 5 χιλιάρικα τον μήνα και σου έπαιρνα τα 4 θα είσαι ο πιο ακριβοπληρωμένος Ευρωπαίος. Όταν φτιάξω χώρα, θα σε πάρω για πολίτη, 5 τέτοιους να έχω, ΑΑΑ+ θα πάρω από Moody's!

Προφανώς, δεν μιλάμε για κατάσταση Ελλάδας, αλλά όχι ότι όποιος ήρθε Αγγλία έκανε την τύχη του. 

Εγώ δεν μίλησα για το μέγεθος της χώρας, μίλησα για το ποσοστό των ανθρώπων που κατέχουν το άθλημα και θα αγοράσουν smartphone. 

 

 

Έλα παιχταρά μου!!! Δώσε πόνο!!!

Αλλά εξήγησέ μου πρώτα τι σχέση έχει με την κουβέντα!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν, έλα πες μου για τους φόρους, για το ενοίκιο, για τις βενζίνες;;; Πες μας πώς συνδέονται με την κουβέντα για το κόστος των εταιριών και το αν οι ελληνικές εταιρίες κινητές είναι κλέφτες ή όχι!!!

 

ΥΓ! Να σε βοηθήσω! Εσύ αναφέρεσαι στα καθαρά! Και ακόμη πιο πέρα το κόστος ζωής.

Το κόστος όμως για την εταιρία είναι τα μικτά!

ΥΓ2!! "Προφανώς, δεν μιλάμε για κατάσταση Ελλάδας, αλλά όχι ότι όποιος ήρθε Αγγλία έκανε την τύχη του."

Πού ακριβώς εγώ υπονόησα πως όποιος πήγε Αγγλία έκανε την τύχη του;;;;;;;

ΥΓ3! Μάλλον έχεις κάποια μύγα κ μυγιάζεσαι!!!

ΥΓ4!!! "Εγώ δεν μίλησα για το μέγεθος της χώρας, μίλησα για το ποσοστό των ανθρώπων που κατέχουν το άθλημα και θα αγοράσουν smartphone."

Κι εγώ λέω, πως τόσο σε χώρες με μεγάλο ποσοστό ανθρώπων που κατέχουν το άθλημα, όσο και σε χώρες με μικρό πχ. Αγγλία και Λουξεμβούργο, οι τιμές είναι χαμηλές! Αυτό, ως αντεπιχείρημα σε αυτό που λένε κάποιοι πως οι τιμές είναι υψηλές στην Ελλάδα γι' αυτό το λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές στην Ελλάδα είναι υψηλές επειδή ο Έλληνας δεν έχει καταναλωτική συνείδηση και αγόραζε και αγοράζει προϊόντα με καπέλο που πάνε στην τσέπη των μετόχων και όχι στην τσέπη των απλών υπαλλήλων της εταιρίας.

 

Και μακάρι αυτό να περιοριζόταν μόνο στα ηλεκτρονικά είδη αλλά μιλάμε για την πλειοψηφία των καταναλωτικών αγαθών.

 

Όταν όλες οι εταιρίες βάζουν το S 4 και το One στα 730 και 740 ευρώ σημαίνει πως υπάρχει καρτέλ. Είναι συννενοημένες για να το κάνουν. Όπως και τις μειώσεις στις επιδοτήσεις τις έκαναν έπειτα από μεταξύ τους συννενόηση.

 

Δεν υπάρχει δικαιολογία για τις ελληνικές τιμές. Και όταν μιλάω για τιμές εξωτερικού εννοώ τις τιμές που δεν έχουν σχέση με επιδοτήσεις. Τις επιδοτήσεις τις ανέφερα ως ξεχωριστό θέμα.

 

Και επειδή αναφέρετε οτι πρέπει να πληρώσεις για να διακόψεις την σύνδεση αν αυτή δεν λήγει, εδώ στην Ελλάδα τι διαφορετικό γίνεται; Μπορώ να διακόψω την σύνδεση μου όποτε γουστάρω χωρίς να πληρώσω τπτ;

 

Ιδού τι μπορείς να αγοράσεις από vodafone uk με 43 ευρώ πάγιο και κάντε σύγκριση με την vodafone Ελλάδας:

 

Link.png Site: http://www.vodafone.co.uk/samsung/pay-monthly-galaxy/index.htm?cid=rdr-10855-03">http://www.vodafone.co.uk/samsung/pay-monthly-galaxy/index.htm?cid=rdr-10855-03

 

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ: Με 43 ευρώ red plan έχουν απεριοριστες κλήσεις, μηνύματα και 1gb ιντερνετ kai παίρνουν τζάμπα το S4.

 

Εδώ στο Ελάντα η ίδια εταιρία σου λέει οτι θα έχεις απεριοριστες κλήσεις,μήνυματα και 500mb ιντερνετ (το μισο) με 42 ευρώ αλλά ΧΩΡΙΣ επιδοτηση συσκευής.

 

Αν θες βρε κουτουτσικο... πάρε Red 1 με 60 ευρώ και θα πάρεις το S 4 στην προνομιακή τιμή των... 617,5 ευρώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα παιχταρά μου!!! Δώσε πόνο!!!

Αλλά εξήγησέ μου πρώτα τι σχέση έχει με την κουβέντα!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν, έλα πες μου για τους φόρους, για το ενοίκιο, για τις βενζίνες;;; Πες μας πώς συνδέονται με την κουβέντα για το κόστος των εταιριών και το αν οι ελληνικές εταιρίες κινητές είναι κλέφτες ή όχι!!!

 

ΥΓ! Να σε βοηθήσω! Εσύ αναφέρεσαι στα καθαρά! Και ακόμη πιο πέρα το κόστος ζωής.

Το κόστος όμως για την εταιρία είναι τα μικτά!

ΥΓ2!! "Προφανώς, δεν μιλάμε για κατάσταση Ελλάδας, αλλά όχι ότι όποιος ήρθε Αγγλία έκανε την τύχη του."

Πού ακριβώς εγώ υπονόησα πως όποιος πήγε Αγγλία έκανε την τύχη του;;;;;;;

ΥΓ3! Μάλλον έχεις κάποια μύγα κ μυγιάζεσαι!!!

ΥΓ4!!! "Εγώ δεν μίλησα για το μέγεθος της χώρας, μίλησα για το ποσοστό των ανθρώπων που κατέχουν το άθλημα και θα αγοράσουν smartphone."

Κι εγώ λέω, πως τόσο σε χώρες με μεγάλο ποσοστό ανθρώπων που κατέχουν το άθλημα, όσο και σε χώρες με μικρό πχ. Αγγλία και Λουξεμβούργο, οι τιμές είναι χαμηλές! Αυτό, ως αντεπιχείρημα σε αυτό που λένε κάποιοι πως οι τιμές είναι υψηλές στην Ελλάδα γι' αυτό το λόγο.

 

Για τα χαρτζιλίκια έλεγα - για να μην νομίζουμε ότι μας αδικούν και τόσο. Εσύ το ανέφερες ;)

Δεν ακριβώς έτσι, στην τελική η ανταγωνιστικότητα είναι μεγαλύτερη. Αλλιώς να έχεις 3 εταιρίες και αλλιώς να έχεις 15. Κάποιος θα κάνει την προσφορά για να κάνει όγκο πωλήσεων.

Προφανώς η Ελλάδα είναι ένα τεράστιο καρτέλ με φιξ τιμές από το ψωμί μέχρι το S4 και σε αυτό φταίμε και εμείς. Κράζουμε αλλά θα πάμε να τα σκάσουμε για να πάρουμε το HTC και τα S4. Αν οι πωλήσεις ήταν τραγικές, ίσως άλλαζαν κάποια πράγματα. Αλλά εάν ακόμα και έτσι συνεχίζουμε να τους τα σκάμε, εσύ θα κατέβαζες τιμές; Γιατί να φτιάξεις κάτι που δεν έχει χαλάσει.

Όσο για τα υπόλοιπα,μάλλον άλλο κατάλαβα άλλο κατάλαβες. Ας το αφήσουμε εκεί γιατί πάει και μακριά η βαλίτσα,τσάμπα τσακωνόμαστε, άσε που δεν τα τσεπώνουμε ούτε εσύ ούτε εγώ τα κέρδη! (Μακάρι αλλά που)

 

ΥΓ. Το όλο μαθηματικό που έπεσε πριν ήταν απλά για να συγκρίνουμε με Ελληνικές τιμές όπως και ο φίλoς Warden. Για να ξέρουμε τι μας γίνεται και να βλέπουμε πόσο καπέλο πέφτει ακόμα και στις καλές προσφορές (πχ Αυτέ που αναφέραμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που το One πουλιέται ενα τρίμηνο περισσότερο. Πάντως 5 εκ. δεν είναι άσχημα ειδικά με δεδομένα τα προβλήματα που είχαν στην παραγωγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές στο εξωτερικό είναι μια χαρά και για το One και για το S 4. Μην κοιτάτε τους κλεφτες των καρτέλ εντός Ελλάδας που εκμεταλλεύονται την άγνοια του κόσμου και τον φόβο του για τις online αγορές. Αν αγοράσει κάποιος smartphone από τη Γερμανία για παράδειγμα... θα έχει το ίδιο τηλέφωνο με αυτό που θα αγόραζε στην Ελλάδα και θα έπαιρνε και πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις που θα έβγαιναν.

 

ΥΓ. Και οχι οι μεγαλύτερες τιμές των ελληνικών καταστημάτων δεν δικαιολογούνται από κανένα φπα. Ή μήπως νομίζετε οτι στο εξωτερικό είναι αφορολόγητα;

 

ΥΓ2. Για να μην πάμε στις επιδοτήσεις με συμβόλαια του εξωτερικού που με 50 ευρώ πάνω κάτω στην Αγγλία παίρνεις S 4 τζάμπα και εδώ με 90 ευρώ πάγιο πρέπει να πληρώσεις και πάνω από 400 ευρώ.

28 (likes) + 1 ατομα, δεν εχουν ιδεα απο επιχειρειν στην Ελλαδα.

 

ultra hint: Φορολογια επιχειρησεων λεγεται η αιτια και οχι μονος του ο ΦΠΑ.

ultra hint2: Κινητα στην Ελλαδα πουλαει και η κουτση Μαρια (ητοι απο το συνοικιακο καταστημα, εως και καταστηματα που δεν εχουν αμεση σχεση με κινητη τηλεφωνια, πχ πληροφορικης κλπ). Λετε να ειναι κι αυτοι οι εκατονταδες εμποροι, ολοι στο κυκλωμα των καρτελ? Πολλη συνομωσια ρε παιδακι μου..Πως καταφερνουν και συνενουνται/τα συμφωνουν ολοι μαζι τη στιγμη που ο καθενας μπορει να κανει μια εισαγωγη απεξω μονος του και να πουλησει φθηνα και να γινει πλουσιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν περιπτώσεις με χτυπητες διαφορές από κατάστημα σε κατάστημα και δεν είναι θέμα μόνο των καταστημάτων, αλλά και των εισαγωγέων

 

Για πες μας εσύ που ξέρεις από επιχειρείν στο ελλημπανατο γιατί τα μεγαλομαγαζα έχουν 200 ευρώ διάφορα σε αυτή τη συσκευή; δε μιλάω για αυτούς που ξέχασαν να αλλάξουν τη τιμή, μιλάω για τους συνήθεις υπόπτους που μπορούν να χαρακτηριστούν μεγαλομαγαζα

 

http://www.skroutz.gr/s/1828505/Samsung-Galaxy-S-III-I9300-16GB.html

 

Και φυσικά δεν πιάνω τις ληστρικές τιμές των εταιρειών κινητής που πάνε να σου πλασάρουν ανύπαρκτες προσφορές που αποκαλούν "επιδοτήσεις"

 

Φοβερό το επιχειρείν στην Ελλάδα λοιπόν, όταν θα πάρουν το πουλο κάποιοι γιατί ο κόσμος θα το ρίξει μαζικά στο Amazon , θα είναι πολύ αργά και δυστυχώς θα πάρουν και στο λαιμό τους τους φουκαράδες τους εργαζόμενους τους που θα θυσιαστούν στο βωμό του επιχειρείν

 

Και αυτά τα γράφει κάποιος που ακόμα επιμένει να στηρίζει ελληνικές επιχειρήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 (likes) + 1 ατομα, δεν εχουν ιδεα απο επιχειρειν στην Ελλαδα.

 

ultra hint: Φορολογια επιχειρησεων λεγεται η αιτια και οχι μονος του ο ΦΠΑ.

ultra hint2: Κινητα στην Ελλαδα πουλαει και η κουτση Μαρια (ητοι απο το συνοικιακο καταστημα, εως και καταστηματα που δεν εχουν αμεση σχεση με κινητη τηλεφωνια, πχ πληροφορικης κλπ). Λετε να ειναι κι αυτοι οι εκατονταδες εμποροι, ολοι στο κυκλωμα των καρτελ? Πολλη συνομωσια ρε παιδακι μου..Πως καταφερνουν και συνενουνται/τα συμφωνουν ολοι μαζι τη στιγμη που ο καθενας μπορει να κανει μια εισαγωγη απεξω μονος του και να πουλησει φθηνα και να γινει πλουσιος...

Θα ζητησω απο την vodafone να μου εξηγησει γιατι ο Αγγλος με παγιο 43 euro παιρνει τζαμπα το S 4 και γιατι ο Ελληνας με παγιο 60 euro πρεπει να το πληρωσει 617,5 ευρω. Ελπιζω να μου δωσουν την ιδια απαντηση.

 

Στα skroutzoμαγαζα οι τιμες ειναι κατα πολυ χαμηλοτερες απο τις μεγαλες αλυσιδες. Δεν βλεπω που στεκει το επιχειρημα σου. Το καρτελ αποτελειται απο τις μεγαλες αλυσιδες (παροχοι-καταστηματα που συνεργαζονται). Ειναι γνωστο πως μαζι αποφασισαν να μειωσουν τις επιδοτησεις και ειναι φανερο πως τιμολογουν με τον ιδιο τροπο. Τυχαιο οτι τα προγραμματα και οι προσφορες της μιας ειναι copy paste της αλλης;

 

Φανταζομαι το S 3 που παραμενει στη διπλασια τιμη στις μεγαλες αλυσιδες υπαγεται στο επιχειρειν που δεν εχουμε ιδεα εμεις οι υπολοιποι. Και δεν ειναι το μονο κινητο. Δεκαδες οι περιπτωσεις που κοστιζουν πολυ λιγοτερο απο τους κλεφτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν περιπτώσεις με χτυπητες διαφορές από κατάστημα σε κατάστημα και δεν είναι θέμα μόνο των καταστημάτων, αλλά και των εισαγωγέων

Για πες μας εσύ που ξέρεις από επιχειρείν στο ελλημπανατο γιατί τα μεγαλομαγαζα έχουν 200 ευρώ διάφορα σε αυτή τη συσκευή; δε μιλάω για αυτούς που ξέχασαν να αλλάξουν τη τιμή, μιλάω για τους συνήθεις υπόπτους που μπορούν να χαρακτηριστούν μεγαλομαγαζαhttp://www.skroutz.gr/s/1828505/Samsung-Galaxy-S-III-I9300-16GB.html

Και φυσικά δεν πιάνω τις ληστρικές τιμές των εταιρειών κινητής που πάνε να σου πλασάρουν ανύπαρκτες προσφορές που αποκαλούν "επιδοτήσεις"

Φοβερό το επιχειρείν στην Ελλάδα λοιπόν, όταν θα πάρουν το πουλο κάποιοι γιατί ο κόσμος θα το ρίξει μαζικά στο Amazon , θα είναι πολύ αργά και δυστυχώς θα πάρουν και στο λαιμό τους τους φουκαράδες τους εργαζόμενους τους που θα θυσιαστούν στο βωμό του επιχειρείν

Και αυτά τα γράφει κάποιος που ακόμα επιμένει να στηρίζει ελληνικές επιχειρήσεις

1. Ο φιλος εγραψε οτι στην Ελλαδα οι τιμες των κινητων καθοριζονται απο καρτελ με αποτελεσμα να αγγιζουν το οριο της κλεψιας.

2. Για να το αντιπαρέλθω, μεταξυ αλλων χρησιμοποιησα το επιχειρημα οτι υπαρχουν μικρα και πολλα καταστηματα που πουλουν σε ανταγωνιστικες τιμες. Αρα και καρτελ να υπαρχει, παει αυτοματως περιπατο απο επιχειρησεις εντος συνορων.

3. Και ερχεσαι εσυ και λες οτι και καρτελ υπαρχουν αλλα και καταστηματα που πωλουν το ιδιο προιον 200 ευρω κατω.

 

Ε αυτο, ειναι πανω απτις δυναμεις μου να το αντιπαρελθω.

 

ΥΓ. Απο επιχειρειν δεν ξερω, παρολα αυτα η γνωση οτι οι ελληνικες επιχειρησεις επιβαρυνονται με πολλπλασιες φορολογιες απο Βρετανικες πχ, ειναι σχεδον στοιχειωδης για οποιον κανει τον γνωστη της αγορας και καταλαβαινει οτι οι τιμες δεν διαμορφωνονται μονο απο καπελο στην τιμη+ΦΠΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Αγγλία μίλησα και συγκεκριμένα για το Galaxy S4.

 

ελεος. 

 

o2 - 32 λιρες το μηνα , 100 λιρες η συσκευη.  42 λιρες το μηνα , δωρεαν η συσκευη 

 

επισης : http://www.vodafone.co.uk

 

πανω πανω. 

 

32 λιρες το μηνα χ 24 μηνες = 768 κοστος, για 2 χρονια , με unlimited τα παντα. 

 

τι συγκρινουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...