Προς το περιεχόμενο

Από HDD σε SSD με μερικα προβληματα


kougio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήσπερα,

Έχω αγοράσει έναν SSD 120GB της samsung και αποφασησα να περασω απο τον HDD στον SSD οποτε εβρισκα ελεύθερο χρόνο δηλαδή αυτο το σαββατοκίριακο, όλα ωραία μέχρι εδώ..... Όμως σήμερα οταν άνοιξα τον υπολογηστή μου έβγαζε μερικά errors και δεν τα εδείνα σημασία ομως μετα απο αρκετές φωρές που μου το έβγαλε τα windows έκαναν Log out από τγον χρήστη μου οταν ξανα πήγα να μπω έκανε κανένα δύλεπτο να μπεί και όταν έμπεναι δεν άνοιγε το γραφικό περιβάλλον.

Και εδώ είναι η ερώτηση μου.. επιδηετσι και αλλίως θα βαλω τον SSD γίνεται αφου περάσω τα windows στον SSD να περάσω τα αρχεία εφαρμογόν δηλαδή τα προγραμματα που έχω τώρα στο PC και να τρεχουν στον αλλον σκληρο χωρίς να τα ξαναεγκαταστίσω στον SSD??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά



Να επισημάνω οτι το λειτουργικό είναι windows 8 και ο HDD είναι προ πενταετίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις προβλήματα καλύτερα εξαρχής καθαρή εγκατάσταση στον SSD

 

Μπορώ όμως να περάσω τα αρχεια εφαρμογων κατευθειαν χωρίς εγκατασταση τον προγραμματον αυτο το θελω για συγκεκριμενα 2-3 προγραμματα

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ, αν δεν το έχεις ήδη κάνει!! http://www.insomnia.gr/topic/337668-ssd-tips-tweaks-trim-support/

Αυτα τα εχω δει και τα έχω υποψην... αλλα ακομα δεν έχω βαλει λειτουργικο στον δισκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να τα κανείς αντιγραφή επικόλληση σε αλλά Windows τα αρχεία της εφαρμογής.

Έχει ένα tool ο δίσκος, το magician δες αν μπορείς να μεταφέρεις από αυτό την εγκατάσταση των windows σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να τα κανείς αντιγραφή επικόλληση σε αλλά Windows τα αρχεία της εφαρμογής.<br>

Έχει ένα tool ο δίσκος, το magician δες αν μπορείς να μεταφέρεις από αυτό την εγκατάσταση των windows σου

Νομίζω πως για να χρησιμοποιήσω το datamigration software πρέπει να το εγκατάσταση στον δίσκο που έχω τώρα όμως αυτός δεν bootari

 

Δεν μπορείς να τα κανείς αντιγραφή επικόλληση σε αλλά Windows τα αρχεία της εφαρμογής.<br>

 

Άμα τα windows είναι ακριβώς τα ιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα τα windows είναι ακριβώς τα ιδια

Δεν έχει σημασία,κάποια προγράμματα τρέχουν μόνο από τον φάκελο τους,αυτά μπορείς να τα αντιγράψεις και θα τρέχουν αμέσως,οι πλειοψηφία όμως χρειάζεται και εγγραφές στο μητρώο ή και άλλα αρχεία που γράφονται σε διάφορους φακέλους με αποτέλεσμα ότι πάρα πολύ δύσκολα μεταφέρονται,και αν.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από refresh που έκανα με τα Windows σβήστηκαν όλα τα προγράμματα οπότε έτσι και αλλιώς πρέπει να τα ξανακάνω εγκατάσταση ...... Είναι καλύτερο να κάνω data migration ή να εγκατάστησω εκ νέου τα windows στον SSD και μετά να περάσω τα αρχεία μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβες αντιγραφο του δισκου. Me acronis true image και norton ghost.... boot cd, εγω χρησιμοποιω το δευτερο. Εχω την εκδοση 11,5 η οποια δουλευει μια χαρα στα 7 και την εχω κατεβασει απο εναν γνωστο μου θειο. Μπουταρεις με το cd ακολουθεις την διαδικασια και αντιγραφεις τον ενα δισκο στον αλλον οπως ακριβως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...