Προς το περιεχόμενο

Black Desert Online


Anxisfanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 631
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

B2P

Το πληρωνεις μια φορα αλλα εχει cash shop , δεν ξερω τι αλλαγες εχουν κανει σε σχεση με Κορεα . Οι τιμες παντως που ανακοινωθηκαν για το cash shop ειναι το λιγοτερο τραγικες

 

μπορείς να παίζεις χωρίς να είναι απαραίτητο να δώσεις χρήματα για ν΄αγοράσεις κάτι από το Pearl shop 

 

δεν σε σπρώχνει το παιχνίδι να πάρεις pearls 

 

 εξάλλου όσο παίζεις μαζεύεις Mileage και υπάρχει Mileage shop με αρκετά items

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά άκουσα ότι από το shop του game μπορείς να αγοράσεις και πανοπλίες και όπλα ισχύει ?

αν ισχύει είναι ο ορισμός του P2W 

ας απαντήσει κάποιος υπεύθυνα που ξέρει γιατί δεν μου περισσεύουν 30 ευρώ για πέταμα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν πουλανε Armor/Weapons αλλα costumes που δινουν καποια bonus και dyes

Ισως και καποια crafting items/υλικα που θα σου χρειαστουν στη πορεια αν δεν θες να grindαρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry εγώ δεν το κατάλαβα καλά ....

 

shop εννοείτε το Pearl & Mileage shop 

 

όχι εκεί δεν μπορείς να αγοράσεις items weapons και gear


αυτά μπορείς να αγοράσεις με Pearl - Mileage 

 

το screenshot ειναι λίγο χάλια αλλά το βάζω για να μην γράφω όλα τα είδη του Shop

 

το προηγούμενο screenshot ήταν από το Marketplace του παιχνιδιού 

post-94585-0-09474400-1455893100_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως μπορείς 

αγοράζεις cosmetics με πραγματικά λεφτά (50 ευρώ)

τα πουλάς στο μάρκετ του game για λεφτά του game (50.000.000g)

και αγοράζεις το όπλο που θες (50.000.000g)

κομπλέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ακριβώς λειτουργεί το economy του παιχνιδιού? Θέλω να πω έχει πραγματικά σοβαρό loot system με rare OP weapons που μπορείς να τα κάνεις trade ή soulbound πίπες?

 

Επίσης αφού διαφημίζεται σαν sandbox υποθέτω το pvp γίνεται με τα πραγματικά items που φοράς και το πραγματικό σου lvl και όχι με τη κλασσική μαλακία arena που εξισώνονται τα πάντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ακριβώς λειτουργεί το economy του παιχνιδιού? Θέλω να πω έχει πραγματικά σοβαρό loot system με rare OP weapons που μπορείς να τα κάνεις trade ή soulbound πίπες?

 

Επίσης αφού διαφημίζεται σαν sandbox υποθέτω το pvp γίνεται με τα πραγματικά items που φοράς και το πραγματικό σου lvl και όχι με τη κλασσική μαλακία arena που εξισώνονται τα πάντα?

 

Εδώ λέει και για το τραδε System

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το video το είδα αλλά δε το εξηγεί στο βαθμό που θέλω. Το να βάζεις items ρετάλια στο Marketplace δε μου λέει κάτι αν τα mythical/legendary/whatever endgame items είναι soulbound.

 

Μπορώ να grindάρω να βρω το τάδε rare weapon και να το μοσχοπουλήσω? Ή να grindάρω gold και να το αγοράσω? Ή το κλασσικό raid/dungeon system με soulbound μαλακίες?

 

Είναι καπιταλιστικό ή κομμουνιστικό το game για να το θέσω διαφορετικά? ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχουν soulbound items ...

αν κάτι είναι για το class σου μπορείς να το αγοράσεις (ή να το lootaρεις αν είσαι τυχερός) και μετά αν βρεις κάτι καλύτερο να το πουλήσεις, αρκεί να το έχεις επισκευάσει πριν το πουλήσεις

 

δεν μπορείς αν είσαι Musa να φορέσεις κάτι που είναι για Ninja ή Kunoichi ενοείτε πως το κάθε class έχει το gear του και τα όπλα του

 

μπορείς να φτιάξεις το gear που θες και να το αναβαθμίσεις (enchant + crystals) σε dungeons δεν έχω μπει δεν γνωρίζω προς το παρόν τι loot εχουν , μόλις τα ξεκινήσω θα σου πω

 

το game είναι σοσιαλιστικό ;p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...