Προς το περιεχόμενο

Δε θέλω να έρχονται λογαριασμοί στο σπίτι υπάρχει τρόπος;


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τις τράπεζες το κατάφερα να έχω όλες τις ενημερώσεις για κινήσεις/ πληρωμές ηλεκτρονικά. Γιατί δε μπορώ να κάνω κάτι ανάλογο με την Cosmote; Υπάρχει (στην Ελλάδα) κάποια εταιρεία που να μην στέλνει χάρτινο λογαριασμό σε σύνδεση με πάγιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα ζητήσει το ίδιο πράγμα  από την Vodafone, μου είπαν ότι δεν γίνεται, γιατί είναι νομικό το θέμα. Τώρα βέβαια πώς δεν μπορεί η Voda και μπορεί η θυγατρική τους HOL, αυτό είναι άλλο θέμα.

Ο λόγος που ζήτησα κάτι τέτοιο ήταν γιατί μου την δίνει το τόσο χαρτί που πάει χαμένο. Τις προάλλες η Voda με πήρε τηλέφωνο και με ρώτησαν αν θέλω οι δύο λογαριασμοί να έρχονται σε έναν φάκελο "για λόγους διευκόλυνσής μου".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ που είχα ζητήσει το ίδιο πράγμα  από την Vodafone, μου είπαν ότι δεν γίνεται, γιατί είναι νομικό το θέμα. Τώρα βέβαια πώς δεν μπορεί η Voda και μπορεί η θυγατρική τους HOL, αυτό είναι άλλο θέμα.

Ο λόγος που ζήτησα κάτι τέτοιο ήταν γιατί μου την δίνει το τόσο χαρτί που πάει χαμένο. Τις προάλλες η Voda με πήρε τηλέφωνο και με ρώτησαν αν θέλω οι δύο λογαριασμοί να έρχονται σε έναν φάκελο "για λόγους διευκόλυνσής μου".

Για την Κοτε δεν ξερω αλλα η Βοντα εχει μαλιστα και διαγωνισμο για αυτο το θεμα 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11602

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H wind πάντος σου δίινει την επιλογή μέσω του ebill plus να επιλέξειw να μην έρχονται στο σπίτι οι λογαριασμοί αλλά μόνο ηλεκτρονικά (λογικά ίσχυει και για τη σταθερή τηλεφωνία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, το θέμα είναι ότι δε μπορώ προς το παρόν να φύγω από την Cosmo αλλά τουλάχιστο θα τους το αναφέρω ότι οι άλλες εταιρίες δίνουν αυτή τη δυνατότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν σου κανει?

https://ebill.cosmote.gr/

 

 

Αυτό δε σημαίνει ότι μπορεί κανείς να ζητήσει να μην έρχεται λογαριασμός σπίτι.

 

 

Τις διάβασες ολες τις απαντήσεις?

 

Αν κατάλαβα καλά, κάτι στο e-bill θεωρείς ότι θα ήταν λύση στο πρόβλημά μου, αλλά έχω ήδη επικοινωνήσει με την Cosmote, η ενεργοποίησή του δε σημαίνει ότι μπορεί κανείς να επιλέξει να μή λαμβάνει το φάκελο σπίτι. Ξέρεις κάτι διαφορετικό; Με την εταιρία μίλησα πριν 3 μέρες το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δές τι κάνει η vodafone για να λαμβάνεις μόνο ηλεκτρονικά τους λογαριασμούς !!

[link=http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11602&utm_source=Homepage-top&utm_medium=Promo-Banner&utm_campaign=ebillcompetition][/link]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...