Προς το περιεχόμενο

[Καφετιέρα] Krups Essenza (& Δώρο 30 €) @Electroworld 49,90 €


savas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Electroworld βελτίωσε την προηγούμενη προσφορά του alter ego του Κωτσόβολου μειώνοντας την τιμή της Krups Essenza Auto XN2140S κατά 10 € με την προσφορά αυτή (49,90 € - 30 € δώρο καφέ ή αξεσουάρ).
Για το δώρο δεν χρειάζεται κουπόνι, πηγαίνετε σε κατάστημα Nespresso με το αυτοκόλλητο που υπάρχει στη σχάρα της καφετιέρας και την απόδειξη αγοράς ή τηλεφωνείτε στο Nespresso Club. Για δωρεάν μεταφορικά (που ισχύουν για αγορές ≥50 €) μπορείτε να προσθέσετε κάτι ακόμη πολύ φθηνό όπως αυτό (εμένα τελικά δεν μου το χρέωσαν και δεν μου το έβαλαν στην αποστολή την οποία και έκαναν δωρεάν, ίσως κατάλαβαν...).

 

Χρήσιμες πληροφορίες:

Αν και πιστεύω ότι η συζήτηση είναι ως συνήθως εκτός θέματος για προσφορά (καλή, κακή, η τάδε είναι καλύτερη κλπ.) θα γράψω κάτι παραπάνω με βάση την εμπειρία του εργάτη που βρίσκει παρηγοριά σε γρήγορους καφέδες:
Επιβεβαιώνω το ότι η προσφορά ισχύει μέχρι 15/6/2013 καθώς μου το είπαν από το κατάστημα (ευχαριστώ Questioner).
Τα 30 € μπορούν να χρησιμοποιηθούν για καφέ ή αξεσουάρ (η αλήθεια είναι ότι μου είχαν τελειώσει οι καφέδες οπότε αγόρασα την καφετιέρα ώστε να πάρω με το δώρο καφέδες και να δωρίσω την καφετιέρα με μερικούς καφέδες στους γονείς μου). Και τις άλλες δυο μου καφετιέρες τις πήρα από τέτοιες προσφορές με δώρο σε συνδυασμό με προσφορά στην τιμή από το Media Markt (ευχαριστώ insomnia).
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια: οι καφετιέρες αυτές (Nespresso, υποθέτω και οι Illy κλπ φτιάχνουν φθηνότερο (στην περίπτωσή μου και καλύτερο) καφέ απ’ ότι κυλικεία και καφετέριες χώρων εργασίας και δεν χρειάζονται καθάρισμα. Και βέβαια είναι espresso, όχι στιγμιαίος όπως π.χ. στην Dolce Gusto που επίσης έχουμε ως κοινόχρηστη στη δουλειά. Εγώ την καφετιέρα την έχω πάνω στο γραφείο μου. Πληκτρολόγιο, ποντίκι, τηλέφωνο, καφετιέρα και δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο, ίσως μία ζωή...
Σε οποιοδήποτε κατάστημα Nespresso μπορεί να δοκιμάσεις καφέδες, να σου εξηγήσουν τις γεύσεις και το πώς δουλεύουν οι καφετιέρες. Οι υπάλληλοι είναι (υπερβολικά) ευγενικοί και σου προτείνουν κατευθείαν να δοκιμάσεις γεύσεις. Το μόνο που με ενοχλεί είναι το "δήθεν" στυλ πολλών πελατών (τουλάχιστον στο κατάστημα Μητροπόλεως της Θεσσαλονίκης). Αν πας όμως νωρίς οι κυράτσες παίρνουν ακόμη τον ύπνο ομορφιάς τους επομένως γλυτώνεις την μαλάκυνση της επαρχιώτικης αριστοκρατίας. Δυστυχώς όμως η Nespresso πουλάει αυτό το στυλ. Πάντως ένα δείγμα από κάθε μια από τις μόνιμες γεύσεις υπάρχει και με κάθε καφετιέρα. Επομένως τις πρώτες μέρες μπορείτε να σημειώνετε εντυπώσεις ώστε να ξέρετε όταν τελειώσουν τα δείγματα τι γεύσεις σας ταιριάζουν (δυνατός, απαλός, πιο αφρώδης, χημική γεύση κλπ.)
Επειδή έχει επαναλαμβάνεται συνεχώς σαν ερώτηση: και οι δύο Essenza (Delonghi ή Krups) και η ακριβότερη Pixie είναι αυτόματες. Έχουν δύο κουμπιά για μικρή και μεγάλη ποσότητα καφέ και σταματούν αυτόματα. Τις ποσότητες μάλιστα μπορείς να τις αλλάξεις (αν και οι default είναι μια χαρά). Αν οι Essenza μείνουν από νερό πρέπει αφού γεμίσεις τον κάδο να σηκώσεις τον μοχλό προς τα πίσω για μερικά δευτερόλεπτα για εξαέρωση. Η Pixie δεν το χρειάζεται αυτό.
Αν έχεις λίγο παραπάνω χρόνο το Aeroccino κάνει καταπληκτική δουλειά σε ζεστό ή κρύο αφρόγαλα. Σ’ εμένα δουλεύει καλύτερα αυτό με τις ραβδώσεις εξωτερικά και όχι αυτό με την ανοξείδωτη όψη, ίσως όμως να είναι σύμπτωση. Και επειδή είναι αντικολλητικά ένα γρήγορο ξέπλυμα και σκούπισμα με χαρτί κουζίνας αρκεί για να μη μείνει μυρωδιά από το γάλα (ε και ένα πλύσιμο με αφρό μία φορά την εβδομάδα δεν κάνει κακό).

Επεξ/σία από savas
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία προσφορά αλλα δυστυχώς δε με ενθουσιάζει ο καφές που βγάζουν...

 

κατα τη γνώμη μου ισως αξιζει και το πακέτο 

Απεριόριστες αντικαταστάσεις με νέα συσκευή κάθε φορά που η συσκευή σας χαλάει.

9,90€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όλες τις ταμπλετομηχανές, η nespresso έχει το καλύτερο αποτέλεσμα imho.

H ILLY βγαζει πολυ καλυτερο καφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ILLY βγαζει πολυ καλυτερο καφε

Γούστα είναι αυτά. Illy παίρνω για μια κανονική μηχανή χύμα καφέ, είναι normal καφές, όχι τίποτα σπουδαίο. Η nespresso πρέπει να είναι τίγκα στα πρόσθετα ή δεν ξέρω και γω τι έχουν κάνει και η γεύση είναι αρκετά καλύτερη από illy κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αναφέρει τι ακριβώς δώρο δίνει. Είναι σίγουρα δώρο καφέδες; Έχω ήδη μια μη αυτόματη και λέω να πάρω αυτή.

 

Τελικά τα 30€ προκύπτουν από εδώ και ισχύουν για αγορά μηχανής μέχρι 15/06/2013.

 

Ευχαριστώ τον topic starter!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστα είναι αυτά. Illy παίρνω για μια κανονική μηχανή χύμα καφέ, είναι normal καφές, όχι τίποτα σπουδαίο. Η nespresso πρέπει να είναι τίγκα στα πρόσθετα ή δεν ξέρω και γω τι έχουν κάνει και η γεύση είναι αρκετά καλύτερη από illy κατά τη γνώμη μου.

για καψουλομηχανη μιλαμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τη γνώμη μου ισως αξιζει και το πακέτο 

Απεριόριστες αντικαταστάσεις με νέα συσκευή κάθε φορά που η συσκευή σας χαλάει.

9,90€

Eχω την εντυπωση οτι αυτο το προσφερει ετσι κι αλλιως δωρεαν η nespresso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ILLY βγαζει πολυ καλυτερο καφε

Και γω illy προτιμω. 

Τις αλλες τις εβαλα στην ακρη.

Συγκεκριμενα ο μαυρος σε καψουλα ειναι ο καλυτερος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά το δώρο των 30€ πως το παίρνουμε; μας στέλνουν το κουπόνι μαζί με την μηχανή;

*άκυρο τώρα το διάβασα στο πρώτο post 

Επεξ/σία από ChrisN.S.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να δοκιμάσω αν μου αρέσει;

 

1) Πας στις μπουτικ της nespresso ή σε καταστήματα τύπου Notos Home και λες ότι ενδιαφέρεσαι να πάρεις μηχανή...

99,9% θα σε κεράσουν

2) Πας σε φίλο που έχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...