Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, απλά δεν είχα καταλάβει τι είναι το corsair link και ανησυχούσα μήπως χρειάζεται να το συνδέσω για να πάρει μπρος το  ανεμιστηράκι. 

Άρα πρέπει υποθετικά να καίω λίγο ρεύμα και να είμαι κοντά στο 50% της ισχύς οπότε να αποδίδει καλά το efficiency

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας παιδιά!περιχαρής πριν λίγες μέρες

πήρα το ocz zt 650w λόγω βασικά της εγγύησης και η χρήση

είναι overclocking.Με τρόμο διαβάζω σήμερα ότι η ocz πουλήθηκε στην

toshiba.Μήπως ξέρετε κανά τηλέφωνο εδώ στην Ελλάδα να μάθουμε  για την εγγύηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Toshiba θα κρατήσει τις εγγυήσεις μόνο για τους ssd της ocz .. Όλα τα υπόλοιπα παπαλα.. Κοινώς αυτη την στιγμή έχεις μόνο την διετή εγγυηση του καταστήματος αγορας και αυτο με αρκετες αμφιβολίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

έβαλα σήμερα το corsair rm 750 και μπορώ να πω ότι τσάμπα τον βάλανε τον ανεμιστήρα.

όσο και αν προσπάθησα με occtpt ότι άλλο μπορούσα να τρέξω, prime 95 μαζί με youtube και battlefield 4 δεν κατάφερα να το κάνω να πάρει μπρος ο ανεμιστήρας .

αν πάρω το corsair link bridge θα μπορέσω να βάλω μπροστά τον ανεμιστήρα;

 

 

εντάξει τα κατάφερα, πήρε μπροστά με το furmark  :devil:

 

Είναι φτιαγμένο να μη παίρνει μπροστά αμέσως. Με πάνω από 40% φορτίο ξεκινάει ο ανεμιστήρας και δέχεται κριτική η Corsair για αυτό, ότι δηλαδή αργεί να πάρει μπροστά. Αλλά, η λογική ήταν ακριβώς αυτή. Ένα πραγματικά silent τροφοδοτικό στην μεγαλύτερη γκάμα δραστηριότητας ενός χρήστη. Αυτό που σε προβλημάτισε είναι το ατού (ας πούμε) του τροφοδοτικού. Με το Corsair Link θα μπορείς να παρακολουθείς μόνο τον ανεμιστήρα και την κατανάλωση, αλλά δεν είναι διαδραστικό στην σειρά RM. Μόνο τα AX(i) επιτρέπουν ρυθμίσεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αναβαθμιστώ σε 4670Κ, 8GB DDR3, 780GTX και έχω έναν SSD 80GB και ένα σκληρό 1,5TB Green.

 

Να κρατήσω το Corsair HX620 που έχω εδώ και κανα δυο χρόνια, ή να πάω σε κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αναβαθμιστώ σε 4670Κ, 8GB DDR3, 780GTX και έχω έναν SSD 80GB και ένα σκληρό 1,5TB Green.

 

Να κρατήσω το Corsair HX620 που έχω εδώ και κανα δυο χρόνια, ή να πάω σε κάτι άλλο?

 

Φτάνει και περισσεύει. Εξαιρετικά τροφοδοτικά τα HX.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αναβαθμιστώ σε 4670Κ, 8GB DDR3, 780GTX και έχω έναν SSD 80GB και ένα σκληρό 1,5TB Green.

 

Να κρατήσω το Corsair HX620 που έχω εδώ και κανα δυο χρόνια, ή να πάω σε κάτι άλλο?

Σε 3-4-5 χρόνια το ξανασυζητάμε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια εχω ενα lamtech 700watt απο το παλιο Pc και τωρα το εβαλα σε ενα καινουριο με fx 6300 πανω και λεω να αγορασω την r9 270.. να την εμπιστευτω σε αυτο το τροφοδοτικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα lamtech 700watt απο το παλιο Pc και τωρα το εβαλα σε ενα καινουριο με fx 6300 πανω και λεω να αγορασω την r9 270.. να την εμπιστευτω σε αυτο το τροφοδοτικο?

άλλαξε τροφοδοτικό όσο ποιο γρήγορα μπορείς.

πάρε πρώτα τροφοδοτικό και μετά κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα lamtech 700watt απο το παλιο Pc και τωρα το εβαλα σε ενα καινουριο με fx 6300 πανω και λεω να αγορασω την r9 270.. να την εμπιστευτω σε αυτο το τροφοδοτικο?

μακρία φιλαράκι....πάρε ένα επώνυμο.....θα σε αφήσει και θα ψάχνεσαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...