Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υeap.

 

Όταν δουλεύει συνεχώς το ακούς?

Οχι. Πηγα και με το αυτι κοντα και δεν ακουω διαφορά

Ισως αν τρεξω κανα βαρυ παιχνιδι να κανει λιγο θορυβο παραπανω

Αλλα μεχρι στιγμης, δεν ακουω διαφορα στον ηχο μεταξυ των 2 modes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρωτάω για σένα αλλά για μα δω συμπεριφορά σε σχέση με το δικό μου που ακούγεται. Εσένα είναι εντάξει δεν πρέπει να ακούγεται. Θα επικοινωνήσω με την Seasonic να δω τι γίνεται. Καλοδούλευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ρωτάω για σένα αλλά για μα δω συμπεριφορά σε σχέση με το δικό μου που ακούγεται. Εσένα είναι εντάξει δεν πρέπει να ακούγεται. Θα επικοινωνήσω με την Seasonic να δω τι γίνεται. Καλοδούλευτο.

Ευχαριστω φιλε και ευχαριστω και τα υπολοιπα παιδια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω για τροφοδοτικό που θα υποστηρίζει τα παρακάτω :

mobo- ab350m pro4

cpu- ryzen 1200 OC 3,8-3,9

ram- adata 8gb dual channel OC 2800-3000mhz

gpu- rx580 8gb stock/OC 1450mhz

2case fan -140mm + 1case fan 120mm

1 ssd 250gb + 1 hdd 1tb 7200rpm

dell 27" monitor fhd

έχω καταλήξει στο παρακάτω, σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου βγαίνουν κάπου στα 400watt. άρα με αυτό είμαι καλυμμένος?

https://www.skroutz.gr/s/3048818/Thermaltake-Smart-SE-530W.html#reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω για τροφοδοτικό που θα υποστηρίζει τα παρακάτω :

mobo- ab350m pro4

cpu- ryzen 1200 OC 3,8-3,9

ram- adata 8gb dual channel OC 2800-3000mhz

gpu- rx580 8gb stock/OC 1450mhz

2case fan -140mm + 1case fan 120mm

1 ssd 250gb + 1 hdd 1tb 7200rpm

dell 27" monitor fhd

έχω καταλήξει στο παρακάτω, σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου βγαίνουν κάπου στα 400watt. άρα με αυτό είμαι καλυμμένος?

https://www.skroutz.gr/s/3048818/Thermaltake-Smart-SE-530W.html#reviews

φυσικα αλλα αν θες να δεις και καποιο αλλο π εχει περισσότερη εγγυηση δες το g550m της coolermaster  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ειμαι απο κινητο παλιο. Πηγα να αμοιξω το πισι και δενγινοταν τπτ. Μονο ενα μικρο βζζζ βζζ απο το τροφοδοτικο και τπτ αλλο. Το πισι δεν ανοιγει. Εβγαλα ολους τους ανεμιστηρες. Τπτ. Αποσυνδεσα τους σκληρους. Τπτ. Το ανοιγω και μονο αυτο το βζζ για 1-2 δευτερα. Οταν αποσυνδεω τελειως το τροφοδοτικο απο τηνμητρικη δεν κανειουτε αυτο το βζζζ. Τροφοδοτικο ταγκαν 700αρι δεκαετιας. Τροφοδοτικο ε? Δεν εχωεδω αλλονα τεσταρω τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιντελ ι5 4690κ, μοβο msi z97-g45, gpu msi r9 280, 8gb memory, 1ssd και 1 hdd. 100 euro τοπολυ, δε παιζουν και πολλα. Ειναι κατι αλλο να τσεκαρω για να σιγουρευτω? Οταν κραταωπατημενο το παουερ μπατον, κανει το βζζζ οσο το παταω αλλα παλιμετα απολιγο στοπ και το βζζ και τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα αυτό με κάτω απο 60 ευρώ που σε καλύπτει άνετα.

 

https://www.skroutz.gr/s/410171/Thermaltake-Berlin-630W.html

 

Ναι, αν το έβαζα εξαρχής θα το έβλεπες κιόλας.  :ph34r:  :-(  Τώρα μπήκε...

 |

V

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη χρειαζομαι το πισι για δουλεια. Το χρειαζομαι αμεσα. Σε φαση αυριο κυριακη να βρω τροφοδοτικο. Ειναι αυριο ανοθχτα τα μεγαλα στοκεντρο στυλ πλαισιο η ειναιολα ανοιχτα λογω εορτων? Κατι απο πλαισιο το θα προτεινες? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας σε πιο ακριβα. Αν το θες αμεσα πρεπει να πληρωσεις παρα πανω...(πλαισιο κτλ) Εκτος κι αν παρεις κατι με μεγαλυτερο ρισκο...

 

Κανε και κατι αλλο... Αποσυνδεσε το εντελως απο το ρευμα του και βγαλε και την μπαταρια της μητρικης και πατα το power button 5-6 φορες και ασε το 2-3 λεπτα μηπως και εφαγε κανα κολλημα και κραταει ρευμα κανας πυκνωτης...

Βεβαια το πιο πιθανο ειναι να πεθανε το τροφοδοτικο αλλα δεν χανεις και τιποτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα οτι ειπες. Τπτ. Το χρειαζομαι αμεσα δυστυχως δε μπορωνα περιμενω μεχρι τριτη+ στο πλασιο εχειμονο2 μαρκες δλσ ελεος. Μπορεις να μου προτεινεις κατι αποαυτα, σε λογικητιμη. Αντε 100 ευρω. Μουχεισπασειτανευρα το κινητο... Καλα πως κανουν search nbrowse σαυτα ταπραματα :P επισης δε θαεπρεπε να μυριζει τπτ καμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...