Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικά desktop,ποιό;ποιός;;


coolerman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι σταματάει το ανεμιστηράκι και παίρνει μπροστά μετά από κάποιο συγκεκριμένο φορτίο (Watt) ή ανάλογα την θερμοκρασία.

A ok. Κατι αλλο που προσεξα, ειναι οτι οταν το πηρα στα χερια μου, ακουγοταν κατι μεσα, ενα κλικι κλικι. Σαν κατι να ειναι λυμμενο ή σπασμενο και να χει μεινει μεσα. Ειδικα οταν το κουναγα πανω κατω. Να ανησυχησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ αυτό δε μπορώ να σου απαντήσω...ίσως έχει πέσει μέσα κάτι, γι αυτό έκανε θόρυβο ο ανεμιστήρας όταν το άναψες για πρώτη φορά. Θα σου έλεγα να το γυρίσεις ανάποδα για να το βγάλεις και να δεις τι έχει μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ αυτό δε μπορώ να σου απαντήσω...ίσως έχει πέσει μέσα κάτι, γι αυτό έκανε θόρυβο ο ανεμιστήρας όταν το άναψες για πρώτη φορά. Θα σου έλεγα να το γυρίσεις ανάποδα για να το βγάλεις και να δεις τι έχει μέσα.

θα ηθελα να το ανοιξω αλλα θα χασω την εγγυηση. Το οτι δεν ακουω διαφορα στον ηχο οταν παταω το κουμπι, ειναι φυσιολογικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να το ανοιξω αλλα θα χασω την εγγυηση. Το οτι δεν ακουω διαφορα στον ηχο οταν παταω το κουμπι, ειναι φυσιολογικο?

Ναι φυσιολογικό είναι. Τα τροφοδοτικά πλέον είναι αθόρυβα. Δυστυχώς το δικό μου το seasonic X series κάνει θόρυβο όταν ανοίγω το κουμπί. Σιγουρέψου όμως ότι όταν πατάς το κουμπί γυρίζει ο ανεμιστήρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω ενα ερωτημα σχετικα με το  τροφοδοτικο  που εχω αγορασει ..

PSU COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER

 

απλα  εχω μια απορια και δεν γνωριζω αν αυτο  που λεω να εινε προβλημα

 

ανα 10 και 20 λεπτα νιωθω αν παω  κοντα στο τροφοδοτικο οτι= το ανεμηστιρακη  περνει στροφες παρα  πολυ γρηγορα  και  ακουω εναν  ηχο  δεν εινε κατι το συνταρακτικο  .. απλα  για να  ακουσεις αυτον τον  ηχο πρεπει να πας παρα  πολυ  κοντα στο  τροφοφοδοτικο

 

λετε το  COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER  να εχει καπιο προβλημα>??> με το ανεμιστηρακι??

 

αυτο  που λεω ονομαζετε load times??μπορει  καποιος να με  βοηθησει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσιολογικό είναι. Τα τροφοδοτικά πλέον είναι αθόρυβα. Δυστυχώς το δικό μου το seasonic X series κάνει θόρυβο όταν ανοίγω το κουμπί. Σιγουρέψου όμως ότι όταν πατάς το κουμπί γυρίζει ο ανεμιστήρας.

Ο φιλος πιο πανω λεει οτι σταματαει το fan με πατημενο κουμπι και εσυ λες να σιγουρευτω οτι γυριζει οταν ειναι πατημενο. Εχω μπερδευτει πραγματικα και στο ιντερνετ δεν μπορω να βρω κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω ενα ερωτημα σχετικα με το τροφοδοτικο που εχω αγορασει ..

PSU COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER

απλα εχω μια απορια και δεν γνωριζω αν αυτο που λεω να εινε προβλημα

ανα 10 και 20 λεπτα νιωθω αν παω κοντα στο τροφοδοτικο οτι= το ανεμηστιρακη περνει στροφες παρα πολυ γρηγορα και ακουω εναν ηχο δεν εινε κατι το συνταρακτικο .. απλα για να ακουσεις αυτον τον ηχο πρεπει να πας παρα πολυ κοντα στο τροφοφοδοτικο

λετε το COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER να εχει καπιο προβλημα>??> με το ανεμιστηρακι??

αυτο που λεω ονομαζετε load times??μπορει καποιος να με βοηθησει??

γεια σας εχω ενα ερωτημα σχετικα με το τροφοδοτικο που εχω αγορασει ..

PSU COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER

απλα εχω μια απορια και δεν γνωριζω αν αυτο που λεω να εινε προβλημα

ανα 10 και 20 λεπτα νιωθω αν παω κοντα στο τροφοδοτικο οτι= το ανεμηστιρακη περνει στροφες παρα πολυ γρηγορα και ακουω εναν ηχο δεν εινε κατι το συνταρακτικο .. απλα για να ακουσεις αυτον τον ηχο πρεπει να πας παρα πολυ κοντα στο τροφοφοδοτικο

λετε το COOLERMASTER MASTERWATT 1500 MAKER να εχει καπιο προβλημα>??> με το ανεμιστηρακι??

αυτο που λεω ονομαζετε load times??μπορει καποιος να με βοηθησει??

Το έχεις ξανά ρωτήσει αυτούσιο και είπαμε τελικά ήταν coil whine.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος πιο πανω λεει οτι σταματαει το fan με πατημενο κουμπι και εσυ λες να σιγουρευτω οτι γυριζει οταν ειναι πατημενο. Εχω μπερδευτει πραγματικα και στο ιντερνετ δεν μπορω να βρω κατι

Θα βγάλεις το hydrid mode και θα δεις αν λειτουργεί ο ανεμιστήρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις ξανά ρωτήσει αυτούσιο και είπαμε τελικά ήταν coil whine.

Καλώς ήρθες στην δεύτερη έκδοση lim! :)

Περνα μια βόλτα από τις προτάσεις με τους δίσκους να καταλάβεις τι εννοώ :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μην δίνετε σημασία στον τύπο παιδιά... Θα φάει ban, θα κάνει άλλα 10 προφίλ. Σοβαρά, θα ρωτάει τα ίδια πράγματα παντού και θα γράφει το "είναι" με έψιλον. Το αστείο είναι πως δεν μπορεί να κρύψει τον τρόπο γραφής του, οπότε γίνεται αντιληπτός με την μία. Είναι από τις μοναδικές φορές που δεν μπορώ να αντιληφθώ όμως αν τρολάρει ή αν μιλάει σοβαρά. Σε κάθε περίπτωση, υπάρχει πρόβλημα. 

Παραδίπλα τον παρακάλεσα να κρατήσει ένα προφίλ σωστό και πάλι, με το που του δώσει κάποιος σημασία, ρωτάει ξανά τα ίδια πράγματα που μπορεί να του έχουν πει 10 άτομα προηγουμένως.

 

 

Sorry για το offtopic.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος πιο πανω λεει οτι σταματαει το fan με πατημενο κουμπι και εσυ λες να σιγουρευτω οτι γυριζει οταν ειναι πατημενο. Εχω μπερδευτει πραγματικα και στο ιντερνετ δεν μπορω να βρω κατι

Το δικό μου έχει διακόπτη (όχι κουμπί). Στην μία περίπτωση ο ανεμιστήρας πρέπει να λειτουργεί συνεχώς και στην άλλη θα πρέπει να λειτουργεί όταν είναι απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εβγαλα απ το pc, το κουνησα και βγηκε ενα κομματι χαρτονι σαν ενα χοντρο μακαρονι. Ελεος..

Το εβαλα στο ρευμα να το τσεκαρω και ολα καλα. Δεν κανει τον ηχο που μου κανε στην αρχη. Με το κουμπι πατημενο, δουλευει το fan. Αρα στο eco mode βρισκεται οταν δεν δουλευει το fan?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...