Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για Note2..


solidsnake95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας

 

θα θελα να ρωτησω ποια η αποψη σας για το samsung galaxy note 2.  

 

Πιστευετε πως αξιζει η αγορα του ή θα το παρατησει η samsung απο αποψης update?

 

Βγαζει γενικα προβλήματα? Συνηθιζεται το μεγεθος του? Αληθεια πως το μεταφερετε οσοι το χετε?

 

Να προτιμησω αυτό ή το iphone 5? 

 

 

υ.γ. εχω περασει κ απ τους 2 κοσμους κ δε μπορω να πω πως εχω την καλυτερη αποψη για το αντροιντ αλλα δοκιμασα μεχρι ice cream sandwitch δε ξερω για το καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το πάρεις με παπα και με κουμπαρο.

Οχι δεν έχει βγάλει κανένα θέμα όσο καιρό το έχω

Για τη μεταφορά του έχω κάνει πορτοφόλι κινητό όλα σε ένα με αυτή εδώ

 

http://www.mobilecenter.gr//index.php?target=products&product_id=34930

 

Αναφέρει Magnetic clasp αλλά η δικιά μου δεν έχει.

καλό είναι να αποφύγεις αν το πάρεις θήκες με μαγνήτη καθώς επηρεάζει το s-pen.

 

Αν θα προτιμούσα το iphone5? Δε νομίζω. Πλέον μόνο σε πιο μεγάλη οθόνη με βλέπω.

Και ναι θα χαρείς και την μπαταρία όπου δε χρειάζεται να κυκλοφορείς με φορτιστή παντού :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σιγουρα αξιζει κατα τη γνωμη μου και δε νομιζω να το παρατησει ετσι απλα η Sammy. Τουλαχιστον οχι πριν παρει την Key Lime Pie.

 

Προβληματα οχι δεν εχουν παρουσιαστει και παρακολουθω τις εξελιξεις του απο  τοτε που βγηκε.

 

Θεωρω πως συνηθιζεται το μεγεθος του (αν και προσωπικα δεν ειχα κανενα τετοιο θεμα). Για μεταφορα εχω απλα μια θηκη τυπου wallet, βαζω μεσα ταυτοτητα/πιστωτικες και ολα καλα.

 

Τωρα η συγκριση με το iphone ειναι λιγο περιεργη. Δε θα αναφερω το λειτουργικο, αλλα μιλαμε για μια συσκευη με τεραστια οθονη σε σχεση με το iphone. Αυτο απο μονο του ειναι ειτε αποτρεπτικο ειτε παροτρυντικο. Επιπλεον εχει πιο business like φιλοσοφια με το S Pen και τα features του...

 

Θα σου προτεινα να τα δεις και τα δυο απο κοντα, αλλα σιγουρα οποιο και να επιλεξεις θα μεινεις ευχαριστημενος,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας..!!!

 

Σκεφτομαι και αλλους παραγοντες.. 

 

πχ ειναι καλυτερο το google store απ το app store?

ομορφια και ποιοτητα κατασκευης γενικα?

 

αν παρω το νοτε δε θα χει τοσο μεταπωλητικη αξια (για το επομενο κινητο) οσο το iphone. εδω βλεπω να πουλανε 3ετιας iphone4 250-300ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σου συγκρίνω google store με apple store.

Θα σε ρωτήσω όμως τι θες απο το κινητό σου πραγματικά; Τι θες να κάνεις με αυτό δηλαδή;

 

Αν σε ενδιαφέρει η μεταπωλητική αξία τόσο και όχι το κινητό σαν κινητό ναι πας σε apple

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενδιαφερει απ την αποψη πως οταν δε θα παιρνει πια αναβαθμισεις κ θα θελω μια..ανανεωση σε λογισμικο και σε hardware θα ναι πολυ πιο ευκολο να το πραξω και να παρω κατι καλυτερο high end (300E πωληση+300 απ τη τσεπη μου) παρα κατι mid range.

 

π.χ. το νοτε στην αρχη εκανε 750+ θυμαμαι κ τωρα εχει πεσει στα 450. Οταν βγει το νοτε3 θα πεσει ακομη περισσοτερο ποσο μαλλον σα μεταχειρισμενο.

 

γενικα οι μονοι μου φοβοι ειναι το μεγεθος και το αντροιντ, τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας φοβος για κανενα απο τα 2. Το android εχει πλεον ωριμασει, και το μεγεθος συνηθιζεται. Και αν θελεις να παιρνει αναβαθμισεις και οχι official, παντα υπαρχουν οι custom roms. Τα προιοντα της apple εχουν 1 χρονο εγγυηση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Android μην το φοβάσαι, όσον αφορά το μέγεθος πρέπει να το κρατήσεις στο χέρι για να το καταλάβεις εγώ από 4 πήγα σε 5 ίντσες με φόβο αλλά τελικά είναι θέμα συνήθειας. Έδωσα το iphone 5 και πήρα Android. Όλα τσάμπα.

 

Αποστολή από το HTC butterfly με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι μόνοι σου φόβοι είναι το μέγεθος και το android ,για το 1ο δες το από κοντά,πιάσε το για να χεις μια πρώτη εντύπωση αν και αρνητική να είναι αρχικά μπορεί στη συνέχεια να αλλάξει λόγω συνήθειας.

 

Τώρα για το 2ο που λες οτι έχεις δοκιμάσει και δεν έχεις τις καλύτερες εντυπώσεις τι δεν σου αρέσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέγεθος του Note το είχα για εντελώς και απίθανα μεγάλο και δύσχρηστο για μένα, που λόγω επαγγέλματος πρέπει να το έχω συνέχεια στη τσέπη της μπλούζας μου, αλλά μετά από 2 μήνες χρήσης αμφιβάλλω αν θα μπορέσω να ξαναβολευτώ μικρότερο κινητό.

 

Δηλώνω ερωτευμένη μαζί του!  :wub:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...