Προς το περιεχόμενο

πΟΤΕ και αναλογικα τηλεφωνικα κεντρα


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πΟΤΕ και αναλογικα τηλεφωνικα κεντρα...Κι μως υπαρχουν ακομα...Ειμαι στο χωριο μου και το τηλεφωνο ειναι αναλογικο ακομα...Προσπαθω να μπω με b-online pstn συνδεση αλλα τιποτα...Παιρνω το βλαβοληπτικο και μου λεει οτι δεν γινεται να μπω internet απο αναλογικο κεντρο...Ισχυει αυτο ή κατι αλλο φταιει???Πριν χρονια και απο Αθηνα με αναλογικα κεντρα δεν μπαιναμε???Μπαινω με gprs αλλα το σημα ειναι οριακο και δεν δουλευει παντα...Καμμια προταση???Ευχαριστω. :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω λοιπόν ότι ο ΟΤΕ δεν πρόλαβε να κάνει επενδύσεις "κοινωνικού χαρακτήρα" (όπως είχε γράψει σε κάποιο άλλο topic ένας φίλος, εργαζόμενος στον ΟΤΕ) στη μακρινή Μεσσηνία. Δεν πειράζει Γιάννη, του χρόνου μπορεί να βάλουν κατευθείαν DSL...

 

Καλή ξεκούραση και στην ανάγκη κάνε και λίγη αποτοξίνωση από το internet :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρει τον αρι8μο 2χχχχχχχχ θα μπορέσει να μπει από σταθερό τηλέφωνο νομίζω.

 

Με τη χρεωση ομως??΅ΕΠΑΚ, αστικη, υπερστικη??? :?: :?: :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ξεκούραση και στην ανάγκη κάνε και λίγη αποτοξίνωση από το internet :lol:

 

Μπα...το δοκιμασα περυσι αλλα απετυχα...Στις 6 μερες γυρισα Αθηνα...Για αυτο πηρα το Laptop φετος αλλα δεν υπολογισα τον Κοκαλο-ΟΤΕ... :evil: :evil: :evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη χρεωση ομως??΅ΕΠΑΚ, αστικη, υπερστικη??? :?: :?: :?:

 

Με το αναλογικό κέντρο δεν υπάρχουν αυτές οι χρεώσεις, μια μονάδα για όσες ώρες και αν συνδεθείς. Τουλάχιστον έτσι ήταν πριν μερικά χρόνια. Αλλα μάλλον από ότι γράφεις θα χρειαστείς και έναν ISP με τηλέφωνο χωρίς ΕΠΑΚ, νομίζω Forthnet και HOL έχουν την δυνατότητα πάρε τους ένα τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλέπω αποτοξίνωση από το ίντερνετ αν και σε βλέπω να γράφεις εδώ οπότε λιγάκι δύσκολο.

Λοιπόν όπως υπολογίζω η κατάσταση έχει ως εξής. Μην περιμένεις ψηφιακό κέντρο. Θα βάλεις κατευθείαν δορυφορικό ίντερνετ. gruntgrinani.gif

Τώρα βλέπεις μπήκε ο δορυφόρος σε λειτουργία και θα δώσουν λέει και τέτοιο. Αυτό θα γίνει αφού οι πιλότοι του πΟΤΕ κάνουν τα πιλοτικά τους αφού φάνε και τα τρισέγγονά τους και όλοι οι συγγενείς τους. Ο δορυφόρος από ότι είπαν θα έχει ζωή γύρω στα 15 χρόνια.

Αν όλα πάνε σύμφωνα με τις προβλέψεις τους τότε δύο εβδομάδες πρίν πέσει πάνω στα κεφάλια μας θα μας δώσουν συνδέσεις πάμφηνες γύρω στα 1000€ την εβδομάδα μόνο bigyellow.gifi+gi.gifκαι φυσικά θα είμαστε όλοι ικανοποιμένοι που η χώρα μας θα έχει απ'άκρη σε άκρη ίντερνετ.bats_002.gif088.gifgruntfu.gif

 

Καλές διακοπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω προσπαθω να μπω με b-online teleset και δεν μπορω απο αναλογικο κεντρο...Οταν κανουμε εγκατασταση τα xp μας ρωτανε αν εχουμε τονικο ή παλμικο κεντρο και κλικαρουμε το "τονικο".Μηπως το προβλημα μου ειναι εκει???Απο που μπορω να αλλαξω αυτη την επιλογη για να δοκιμασω μηπως και γινει κατι???? :?: :?: :?: :?: :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο το 1231 της Telestet αυτο μου ειπαν αλλα τιποτα...Μου ειπαν οτι ισως το μοντεμ να μην μπορει να κανει αναλογικη κλιση...Μπορει κατι τετοιο???Εχω ενα ΙΒΜ 770Z Laptop με το δικο του modem... :X :X :X :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, γιά να κάνεις οποιαδήποτε κλήση από αναλογικό κέντρο πρέπει να χρησιμοποιήσεις παλμικό σύστημα. Αυτό ισχύει και γιά τις τηλεφωνικές συσκευές και όχι μόνο γιά τα modems. Μπορείς να το αλλάξεις πολύ εύκολα αρκεί το modem σου να υποστηρίζει παλμική κλήση.

Απλώς κάνεις edit την "τοποθεσία" σου και αλλάζεις τον τρόπο κλήσης ή φτιάχνεις μιά νέα "τοποθεσία"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...