Προς το περιεχόμενο

Καινούργιος υπολογιστής,αργή εκκίνηση..


Lam13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τον υπολογιστη τον εχω το πολυ ενα μηνα.στην αρχη ανοιγε αρκετα γρηγορα αλλα τωρα κανει ενα μιση λεπτο..εχω ως αντιβιοτικο το avast(δεν βρηκε τπτ),εχω το superantispyware(το βαζω συνεχεια και βρισκει που και που μερικα σφαλματα αλλα τα σβηνω) και το ccleaner το βαζω και αυτο να σβηνει για τον browser..χθες εκανα πρωτη φορα ανασυγκρωτηση δισκου ηταν πολλες οι κοκκινες κουκιδες και νομιζα οτι φταιει αυτο αλλα και παλι δεν αλλαξε τιποτα..γενικα ο υπολογιστης δουλευει μια χαρα απλα αυτο μου τι σπαει λιγο..οσο για το start up εχω μονο να ξεκιναει η καρτα ηχου,καρτα γραφικων,αντιβιοτικο,superantyspaware..
 
το συστημα μου ειναι το εξης:
επεξεργαστης:FX6300
μητρικη:970A-UD3
καρτα γραφικων:GTX 650 TI BOOST
ραμ:Corsair-vengeace 8gb

σκληρος:western digital caviar blue 500gb

τροφοδοτικο:thermaltake hamburg 530w

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows 7  έχεις?  πάντος χωρίς  ssd Που φορτώνεις μέσα σε 10 15 δεύτερα      με   hdd 1 λεπτό  κάνει τώρα πιστεύω ίσως να είναι και ετσι εσενα.. και εμένα φορτώνει σε 1 λεπτό... 

στην εκκίνηση όταν μπαίνεις στην επιφάνεια εργασίας αργεί να φορτώσει τα εικονίδια?   .   μπές και πλητρολόγισε msconfig  στην έναρξη και πές τι σου έχει  στην εκκίνηση στοιχείων ,, πάντος τσέκαρε και το  advanced system care είναι πολύ καλό κράτα και  το  ccleaner κάνε ανά βδομάδα καθαρισμούς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω για το msconfig , μπες και δες ποια προγράμματα ξεκινάνε μαζί με τον υπολογιστη, σίγουρα κάτι βαρύ θα έχεις εγκατεστημένο και γιαυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανέβασε με το hdsentinel να δούμε υγεία σκληρού δίσκου και πόσταρε αποτέλεσμα.

άφησε μόνο στο startUp τα windows & το antivirus τπτ άλλο και δες αν βελτιώθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!τωρα τον πηρα τον υπολογιστη και δεν παιζουν φραγκα για να βαλω ssd(Εχω και το αμαξι,θελει λαστιχα) τωρα θα ποσταρω τις φωτογραφιες που μου ζητησατε..

 

111.png
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δοκίμασε SDD (αν έχει κανενας γνωστός σου δανεισου τον) και έλα πες μας τα αποτελέσματα. Εγώ με SSD τον ανοίγω σε 8 δευτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!τωρα τον πηρα τον υπολογιστη και δεν παιζουν φραγκα για να βαλω ssd(Εχω και το αμαξι,θελει λαστιχα) τωρα θα ποσταρω τις φωτογραφιες που μου ζητησατε..

 

111.png

 

 

αν και είναι καινούριο σύστημα ζήτησα φωτό απλώς να βεβαιωθούμε ότι είναι καλά ο σκληρός σου.

άφησε μόνο το avast να ανοίγει.

τα υπόλοιπα(πιστεύω) δεν χρείαζεται να τα τρέχεις όταν ανοίγει ο υπολογιστής σου.

επιβραδύνει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και είναι καινούριο σύστημα ζήτησα φωτό απλώς να βεβαιωθούμε ότι είναι καλά ο σκληρός σου.

άφησε μόνο το avast να ανοίγει.

τα υπόλοιπα(πιστεύω) δεν χρείαζεται να τα τρέχεις όταν ανοίγει ο υπολογιστής σου.

επιβραδύνει ;)

ουτε καρτα ηχου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>το superantispyware καθε φορα που κανω βρισκει...τα σβηνω αλλα βρισκει ξανα...τι γινεται ρε παιδια?</p>

 

Δεν το έχω δουλέψει το προγραμματάκι αλλά και το avast σκέτο χωρίς τπτ άλλο (σε μένα τουλάχιστον) κάνει μια χαρά δουλειά. Αν θες εναλλακτική δοκίμασε spybot search and destroy, το καλύτερο του είδους του κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το superantispyware καθε φορα που κανω βρισκει...τα σβηνω αλλα βρισκει ξανα...τι γινεται ρε παιδια?

διεγραψέ το απο την "ρίζα"

προσωπικά μόνο το Avg δουλεύω..τα ποιό πολλά προγραμματάκια έρχονται σε διένεξη μεταξύ τους και γίνεται χαμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...