Προς το περιεχόμενο

Kaspersky άδειες και φορμάτ...


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, πρέπει να κάνω φορμάτ και εγκατάσταση win 7 σε ένα μηχανημα (έχει vista αυτή τη στιγμή  :shock: ) αλλά έχει εγκατεστημένο kaspersky internet security που η άδεια του είναι για 3 PC. Τι γίνεται αν μετά το ενεργοποιήσω πάλι στη νέα εγκατάσταση windows? Θα το μετρήσει για 4ο PC και θα μου το κλειδώσει; Πρέπει να σωσω κάποιο licence αρχείο ώστε να το περάσω μετά;

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τιποτε δε γινεται, κανονικα θα σου δουλεψει μεχρι τη ληξη της αδειας

αν το ψαξει η kaspersky θα κοιταξει τη mac adres του υπολογιστη σου, θα δει οτι ειναι ιδια και δε θα σε πειραξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ. Βασικά σκεφτόμουν μήπως κοίταζε product key των windows οπότε θα είχα πρόβλημα, αλλα πρακτικά αυτό δεν θα ήταν σωστό οπότε η δευτερη σκέψη ήταν μήπως κοιτάζει κάτι από hardware. Πάντως στις οδηγίες λέει να το απεγκαταστήσω πρώτα μάλλον για θα φαίνεται στο σέρβερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σώσεις απλά τον activation code και θα τον περάσεις στο νέο μηχάνημα. Πριν το κάνεις, κάνε απεγκατάσταση για να είσαι ακόμα πιο σίγουρος και μετά κάνε format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έσωσα κάτι κωδικούς που μου έδειχνε μέσα στο πρόγραμμα γιατί σκέφτηκα πως ίσως δίνει διαφορετικό activator code κάθε φορά. (και για την ακρίβεια δεν ξέρω αν το κάνει αυτόματα μέσω ιντερνετ ή μου δίνει την δυνατότητα να τα γράψω μόνος μου, γιατί δεν το είχα ενεργοποιήσει εγώ για να ξέρω :P ) Οπότε έκανα απλά απεγκατάσταση και μετά θα γίνει εγκατάσταση με το product key του και ελπίζω να μην υπάρχει θέμα μιας που είδαν ότι έκανα uninstall πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...